Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co z aktualizacją telefonów HTC do Androida 4.0?

Co z aktualizacją telefonów HTC do Androida 4.0?

Q! 19 Października 2011 12:47

0 0

HTC wydało oświadczenie w sprawie aktualizacji swoich telefonów z Androidem do najnowszej wersji systemu, 4.0 Ice Cream Sandwich.

O premierze najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich pisaliśmy w w tej wiadomości. System ten dopiero co ujrzał światło dzienne, a już HTC wydało oświadczenie na temat aktualizacji swoich telefonów z Androidem do tej wersji systemu. Nie jest dobrze.

W oświadczeniu tym możemy przeczytać, że obecnie HTC testuje najnowszą wersję Androida, po czym zadecyduje które z jego telefonów otrzymają tę aktualizację. Chociaż w stanowisku firmy możemy przeczytać że zależy jej na jak największej liczbie zaktualizowanych telefonów, to nawet przybliżony termin zakończenia prac wstępnych nie został podany.




Oznaczać to może tylko tyle, że pomimo słów HTC, klienci znów będą musieli oczekiwać na oficjalną aktualizację swoich telefonów długie miesiące. Tak było m.in. w przypadku modelu HTC Desire - najpierw, nie wprost, obiecywano klientom aktualizację oprogramowania dopiero za pół roku(!), aby po 4 miesiącach oświadczyć, że aktualizacji jednak nie będzie.

Cała sprawa przybrała znacznie poważniejszy obrót, kiedy do głosu doszli nie tylko użytkownicy tego modelu i zrobili małą rewolucję na profilu producenta w serwisie Facebook - o polskim akcencie tego wydarzenia pisaliśmy w tej wiadomości. To sprawiło, że HTC zmienił jednak zdanie i model Desire otrzymał w końcu aktualizację. Ostatecznie jednak użytkownicy musieli na nią czekać długie miesiące. Czy teraz będzie podobnie? Miejmy nadzieję, że jednak nie.

Tymczasem użytkownicy telefonu Samsung Galaxy S II nie mają się czym martwić - nieoficjalna wersja Androida 4.0 Ice Cream Sandwich dla ich telefonu została już zaprezentowana, a programiści z XDA Developers zapewniają, że wkrótce udostępnią obraz systemu szerokiej publiczności. Nie inaczej będzie zapewne z innymi modelami tego producenta.

Źródło tekstu: htc, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    19.  2011-10-19 15:31:52

    Stawiam, że finalnie dostanie tylko Sensation/XE/XL. A reszta? Sorry- zapraszamy do sklepu po nowy model :)

  • 0

    20. ~RadekM  2011-10-19 15:52:30  host: 83.15.153.118

    LG Black miał obiecaną aktualizację z 2.2 do 2.3 jeszcze przed premierą, która była na przełomie maja i czerwca. Mamy już prawie koniec października i dopiero teraz pojawiły się jakieś pierwsze nieoficjalne bety piernika.

  • 2

    21. ~m  2011-10-19 15:52:59  host: RH15.prz.rzeszow.pl

    SAMSUNG tez niechetnie aktualizuje swoje sluchawki, a przynajmniej czesc z nich tj. tych tanszych. Wiec nie rozumiem skad na koniec takie pozytywne odniesienie do Samsunga.

  • 0

    22. ~  2011-10-19 16:10:12  host: dtr60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    apropopo jak podniesc galaxy mini z 2.2 na 2.3

  • 0

    23.  2011-10-19 16:15:08

    #21: tańsze może i tak, ale np. Galaxy S2 dostał i 2.3.4, i 2.3.5. W ogóle aktualizacji było już chyba z 10.

  • 0

    24.  2011-10-19 16:15:29

    wpisz w google forum Android, wyszukaj dział swojego telefonu i wszystko jasne.

  • -2

    25. ~  2011-10-19 17:20:21  host: user-46-113-48-217.play-internet.pl

    kupujesz tel z takim takim systemem i wiesz co bierzez, a po 2 latach lament ze nie ma aktualizacji do tego co oferuje najnowszy sprzet. nie czaje was, nikt nic nie obiecuje ze da wam support na 10 lat. jk sie auto kupuje to producent tez nie daje aktualizacji do nowszego, mocniejszego i bardziej ekonomicznego silnika jesli ten tylko powstanie...

  • 0

    27.  2011-10-19 18:37:10

    to jak jest w koncu z htc Desire? jest 2.3? bo juz sam nie wiem

  • 0

    28. ~Jeremy  2011-10-19 18:53:57  host: 194.42.110.4

    @27 Jest wersja polecana deweloperom. Instaluje się ją przez RUU i trzeba ręcznie doinstalować latarkę i coś jeszcze. Aktualizacji przez OTA brak.

  • 0

    29. ~  2011-10-19 18:57:25  host: dtr60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    24 kwistas nic nie znalazłem co by ruszyło sprawe do przodu jak to zrobić nformalnie nie doszłem a kies wiesza się mi na samym końcu procedury

  • -1

    30. ~  2011-10-19 20:20:27  host: host-46-151-186-13.interduo.pl

    @26 nie mieszam i nie zarzucaj mi tu, ze sie nie znam, bo wiem co pisze. to nastawienie uzytkownikow, ze beda dostawac nowy soft, nawet jak telefon tego nie uciagnie... wiadomo, ze aktualizacje dadza tylko do swiezych modeli.

  • 0

    31.  2011-10-19 20:21:47

    @25 porownanie z samochodem chybione - android z zalozenia mial byc systemem otwartym i dawac sie aktualizowac. porownanie z samochodem byloby dobre jakby ktos domagal sie szybszego procesora w telefonie a nie systemu operacyjnego.

  • 0

    32.  2011-10-19 20:27:30

    @30 poczytaj to tu, to tam... producenci telefonow z androidem uzgodnili 18 miesieczny okres aktualizacji telefonow. jezeli taki desire mial premiere w kwietniu 2010 nie dziw sie, ze ludzie rowno 1,5 roku pozniej pytaja o aktualizacje, bo przyzwoitosc nakazywalaby postawic sprawe jasno.

  • 0

    33. ~  2011-10-19 21:26:21  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    Polityka odnośnie aktualizacji coraz bardziej zraża mnie do Htc, androidzie zanim zostaje zaktualizowany wychodzi już kolejny a klienta który wydał na tel 2500zl się olewa...

  • 0

    34.  2011-10-20 09:15:56

    Troche przesadzacie - jak juz pisalem (juz pomijajac kwestie marketingowe) nowe systemy maja troche inne cpu, gpu, wiecej ramu. Co z tego ze da sie uruchomic nowy system, skoro problemem jest uzywanie kilku aplikacji jednoczesnie, czy nawet przewijanie pulpitu. Nie wspomne o Sense UI, ktore ma duzo wieksze wymagania (zwlaszcza co do pamieci) od zwyklego androida. Z samym procesorem tez nie jest rozowo - co z tego, ze mozna go podkrecic do np 1,5GHz, skoro w oryginale jest 800MHz i producent telefonu nie moze tego podniesc po aktualizacji. A kazdy, kto mial custom romy wie, ze np sense 3.0 na 1,5GHz dziala wolniej niz 2.1 na 800MHz - jakies granice musza byc by to sie nadawalo do uzytku, a android przez swoja kompatybilnosc musi poswiecic troche zasobow.

  • -3

    35.  2011-10-20 10:39:44

    O czym myśli użytkownik androida? "Androidku, androidku, jak ja ciebie kocham Pomimo, że przez twoje wady w nocy zawsze szlocham. Jesteś niezdarny, bardzo nieciekawy, Kupiłem ciebie tylko dla zabawy. Teraz w szkole szpanuję, a inni mi zazdroszczą, Bo sami tylko Javę w swoich telefonach goszczą. Lecz przez to, że jesteś beznadziejny, łez nie będę ronić, I zawsze jako wierny fanboy będę ciebie kochany bronić, Powinni ci postawić pomnik za twoje wielkie możliwości, Pomimo, że co mądrzejszym na twój widok czekają mdłości. Lecz pamiętaj kochany, ja zawsze będę cię kochać, A gdy ludzie zmądrzeją, będę po tobie mocno szlochać".

  • 0

    36.  2011-10-20 11:00:23

    Mysle, ze to chyba przegiecie... Proponuje sie zapisac do jakiejs partii i ukladac wierszyki przed wyborami w gimnazjum.

  • 0

    37. ~Caspinos  2011-10-21 22:26:36  host: aaou84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @35 Nikt cię nie zmusza do niczego. A android jest świetnym systemem bo jest uniwersalny i możesz go prawie całkowicie dostosować do własnych upodobań. Jeżeli wystarcza ci zmiana tapety i nie przeszkadza ci cena kup iPhone'a - twoja sprawa.

  • 0

    38. ~K  2011-10-28 09:49:52  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    Przed chwilą dostałem info na tel o dostępnej aktualizacji na andka 2.3.4. HTC daje radę :) HTC Sensation

  • 0

    39. ~SII  2011-11-29 22:31:43  host: 91.220.164.251

    Ja posiadam SII i mam już Androida 2.3.6 ;]

Dodaj swoją opinię