Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co użytkownicy chcieliby zmienić w prepaidach

Co użytkownicy chcieliby zmienić w prepaidach

WitekT 14 Czerwca 2007 00:30

0 0
Dziennikarze Gazety Prawnej oraz portali FKN.PL i TELEPOLIS.PL zapytali użytkowników telefonów na kartę, jakich usług oczekują od swoich operatorów. Kilka z nich jest co najmniej ciekawych i wartych uwagi, a wszystkie powinny dać operatorom wiele do myślenia nad kształtem oferty.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: Gazeta Prawna, FKN.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 49
  • 0

    30. ~  2007-06-14 22:20:36  host: 212.160.86.252

    Ja bym chcial: - telefony w ktorych mozna by rownoczesnie miec aktywne 2 lub 3 karty SIM (bez koniecnzosci przelaczania kart). - Abo z 2 numerami. Pierwszy GSM a drugi w miejscu zamieszkania numer "stacjonarny", opczywiscie na 1 karcie SIM

  • 0

    31. ~jojo  2007-06-14 23:31:09  host: eem99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam do Ciebie pytanko Witku. Rozmawiamy o tym, co kto by chciał w usługach na kartę. A mnie interesuje taka usługa, o której zresztą już ktoś wcześniej pisał. Chodzi o możliwość korzystania (na terenie naszego kraju oczywiście) z zasięgu obcej sieci. To znaczy jestem w np. w Erze, a nie mam zasięgu w danym miejscu - zasięg ma tam za to np. Plus. Czemu nie można skorzystać (np. przełączyć się na obcą sieć) w przypadku braku zasięgu swojej sieci? Operatorzy nie mają podpisanych odpowiednich umów, wiem. Chodzi mi tylko o to dlaczego? To byłaby bardzo przydatna usługa, wiadomo przecież, że cała trójka ma gdzieś dziury. Niech to połączenie będzie nawet i droższe (np. jak do obcej sieci), ale moim zdaniem taka usługa powinna zaistnieć.

  • 0

    32.  2007-06-14 23:52:45

    jojo: bo w momencie, kiedy dostawiali koncesje, było to jasno zakazane. Potem nie opłacało się już podpisywać takich umów.

  • 0

    33. ~jojo  2007-06-14 23:58:15  host: eem99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzięki. ;-)

  • 0

    34. ~Pu94  2007-06-15 00:06:14  host: ejz233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wydaje mi sie ze to jeszcze wroci w jakiejs postaci i bedzie tak ze mozna bedzie skorzystac np z uslugi innego operatora nie powiem to by bylo super :)

  • 0

    35. ~orange user  2007-06-15 06:34:29  host: gis166.internetdsl.tpnet.pl

    sugerowane zmiany w Orange Go: 1. aby można bylo z zagranicy dzwonić korzystając z ksiązki telefonicznej telefonu (pomijam cene za polącznie, bo ta powinna byc niższa) a nie jak teraz wpisując dziwne prefiksy i czekać az odzwoni jakas maszyna. 2. Polączenie oferty taniej w sieci + tanie rozmowy z kilkoma użytkownikami. W tej chwili trzeba sie zdecydować albo - albo. 3. Tańszy GPRS. 4. No i cena za minutę do innych sieci - jeśli to wszystko się zmieni wiele osób napewno wróci z powrotem do Orange. Pozdrawiam.

  • 0

    36. ~krzys  2007-06-15 07:19:00  host: apn-100-140.gprsbal.plusgsm.pl

    mi brakuje zdefiniowania grupy numerów, gdzie wszystkie korzystałyby ze wspólnego pakietu złotówek niezależnie kto dzwoni. doładowanie odbywałoby się z któregokolwiek telefonu z grupy a ważność konta dotyczyłaby pakietu (wszystkich telefonów)

  • 0

    37.  2007-06-15 08:35:45

    NMonster - a czy umowa to jakiś problem jest? przecież to tylko 30 dni wypowiedzenia i... bye...

  • 0

    38.  2007-06-15 08:37:09

    ~krzys - jak kojarzę, takie coś już było... w Erze?

  • 0

    39.  2007-06-15 08:38:01

    Pamiętam zadowoloną rodzinę - tata, mama i dziecko... Reklamę oczywiście ;-)

  • 0

    40. ~kamilos  2007-06-15 09:50:50  host: ado182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam :) wie ktoś może czy szykuje się jakaś nowa promocja w tak taku??

  • 0

    41. ~`  2007-06-15 11:38:06  host: egm69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kiedyś w tak-taku była promocyja darmowe smsy do wybranego numeru (9zł za pół roku) mogło by to wrócić...

  • 0

    42.  2007-06-16 08:55:40

    a ja to chcę żeby było za darmo wszystko i do wszystkich i telefon co tydzień nowy...

  • 0

    43. ~r  2007-06-16 13:39:02  host: chello087207229190.chello.pl

    #42: jakieś takie skromne wymagania masz. Ja bym wolał żeby mi płacili za każdą wydzwonioną minutkę. Tak z 5zł minimum. A telefon to sobie sam kupię. Będę dużo dzwonił i zarobię na tym ;-)

  • 0

    44. ~issa  2007-06-16 16:06:18  host: inet20909na-1.eranet.pl

    Dziś miałem rozmowę telefoniczną z Panem z jakiegoś ośrodka badania opinii publicznej , bardzo szczegółowo (przez ok. 15 minut) wypytywano mnie o oferte Play , Salony , obsługę , sieć sprzedaży doładowań i starterów itd. Pytano także o zaintersowanie takim usługami/ofertami jak Mix , tańsze Wieczory , Darmowe Numery. Niewykluczone , że kiedyś przełoży się to , w miarę rozbudowy sieci , na konkretne oferty.

  • 0

    45. ~V  2007-06-16 17:55:15  host: hyp-net-74-242.lodz.msk.pl

    to ja chce tak: 25gr do własnej sieci i na stacjonarne, 50gr do obcych sieci, 1 wybrany numer w sieci po 5 gr i transmisja danych 100kB / 1gr. Bez kombinacji z pakietami, terminami ważności i przepadaniem środków. Czy to naprawdę tak dużo że nikt jeszcze takiej opcji nie zaoferował?

  • 0

    46. ~berdys  2007-06-16 20:26:29  host: 32.grybow.net.pl

    Era Tandem w tak Taku prosze... bo chyba nie ma ;) Zgadza sie ?

  • 0

    47. ~  2007-06-17 09:04:07  host: static-81-219-11-136.devs.futuro.pl

    drogo drogo drogo

  • 0

    48.  2007-06-17 09:51:56

    Moim zdaniem - doładowania z konta bankowe/karty wykonywanie albo automatycznie (gdy dostępna kasa zbliży się do zera) albo z poziomu telefonu (SMS i/lub kod USSD) to jest absolutna konieczność jeżeli prepaidy mają być użyteczne w roamingu. A i w kraju taki feature się przyda, gdy trzeba doładować a tu nie ma gdzie. Ładowanie zagranicznymi doładowaniami Voda, T-Mo czy Orange to fajna sprawa tylko, że nie w każdym kraju znajdzie sieć "partnerska". Jeszcze a propos roamingu - zasadniczo w prepaidach jest on realizowany przez callback z kodami USSD. Uniemożliwia to korzystanie z "normalnego" formatu mnumerów w tym z wpisów w "książce". Jak na razie jedynie Play dodał na SIMie aplikację obsługującą te kody (tzw. "tani" roaming), która to aplikacja pozwala używać "normalnych" numerów przy dzwonieniu. Mnie marzyłoby się coś więcej mianowicie taki feature jaki mają międzynarodowe SIMy np. United Mobile. Mianowicie aplikacja callbackowa potrafi przechwycić numer wpisany bezpośrednio lub wybrany z "książki" i "opakować" go "w locie" w kod USSD. Nie działa to naturalnie na wszystkich telefonach, ale nawet jakby co, to jest jeszcze menu tej aplikacji, które pozwalala przeszukiwać przynajmniej numery zapisane na SIMie. Poza tym, jako zasadę przyjąłbym coś co pewnego stopnia stopnia wprowadził Play a mianowicie, że wszystkie usługi które są z technicznego punktu widzenia możliwe do udostępnienia w prepadzie, są udostępniane. Chodzi mi przykładowo o połączenia z 00800 czy satfonami w Plusie czy odsłuchiwanie e-maili w Orange, które to usługi dostępne są tylko dla postpaidowców :-(.

  • 0

    49. ~w  2007-06-17 11:18:46  host: m159.c149.petrotel.pl

    mialem post o tym zeby era w tt wprowadzila 1 darmowy numer do ery lub stacjonarne,i.... tego postu nie ma, dlaczego??????????????

Dodaj swoją opinię