Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co trzecia komórka z aparatem

Co trzecia komórka z aparatem

WitekT 5 Grudnia 2005 11:41

0 0

W 2005 roku zostanie sprzedanych 295,5 mln telefonów komórkowych z wbudowanymi kamerami cyfrowymi. To 38% całkowitej sprzedaży komórek na świecie - wynika z raportu firmy analitycznej Gartner.

Według raportu Gartnera, w 2005 r. sprzedaż komórek z kamerą cyfrową będzie o 14% większa niż w 2004 roku. Procentowo najwięcej tego typu aparatów zostanie sprzedanych w Europie Zachodniej - 85 mln sztuk, co stanowi 55% całkowitej sprzedaży nowych telefonów komórkowych w regionie. W 2009 r. będzie to już 143 mln telefonów, czyli 90% wszystkich nowych sprzedanych komórek.

W Ameryce Północnej sprzedaż tego typu aparatów wyniesie w tym roku 70 mln sztuk, czyli 47% całkowitej sprzedaży nowych komórek. W obu tych regionach wprowadzenie do sprzedaży telefonów z wbudowanymi kamerami może stanowić dla producentów "klucz do sukcesu".

Azjatycki rynek jeszcze nie jest nasycony - w tym roku zostanie na nim sprzedanych 68 mln telefonów komórkowych z wbudowaną kamerą - niemal dwa razy więcej niż rok temu.
Inaczej jest w Ameryce Łacińskiej i Afryce, gdzie najtańsze telefony stanowią zdecydowaną większość sprzedawanych aparatów. Dopiero w 2009 r., według raportu Gartnera, około połowy nowych telefonów komórkowych stanowić będą aparaty z kamerą o rozdzielczości 1 megapiksela, a więc najtańszą.

W Japonii, gdzie telefony komórkowe z wbudowanymi kamerami to 92% sprzedawanych aparatów, aż 78% posiada kamerę o rozdzielczości 1-2 megapikseli. W 2009 r. ponad połowa sprzedawanych tam telefonów ma już posiadać kamery ponad 3-megapikselowe.

Obecnym modelem z najniższej półki jest, według Gartnera, telefon z aparatem o rozdzielczości 1,3 megapikseli. W 2009 r. będzie to telefon z aparatem 2-megapikselowym.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet