Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co trzecia karta prepaid leży w szufladzie

Co trzecia karta prepaid leży w szufladzie

WitekT 18 Października 2012 17:06

0 0

UKE podał swoje szacunki dotyczące nieaktywnych kart prepaid, czyli takich, z których nie zostało wykonane płatne połączenie w ostatnich trzech miesiącach. Urząd wyliczył, że 30. czerwca takich kart było około 8,6 mln.

Oznacza to, że aż 31% kart prepaid leży nieużywanych. Penetracja liczona kartami SIM wynosi 132,1% licząc karty nieaktywne, a wyłączając je - 108,9%.

Urząd w swoich szacunkach wyłączył karty prepaid, z których nie skorzystano z żadnej usługi (połączenia głosowego, wiadomości SMS, wiadomości MMS, transmisji danych) z wyłączeniem połączeń na numery alarmowe oraz połączeń z pocztą głosową.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że UKE opiera się na danych raportowanych mu bezpośrednio przez operatorów. Różnią się one od tych prezentowanych przez GUS o około 1,6 mln kart SIM. Różnica może wynikać po części m.in. z nieuzględnienia kart typu m2m.




Pełny obraz polskiego rynku kart SIM po II kwartale, z podziałem na operatorów oraz prepaid i postpaid, prezentowaliśmy w tej wiadomości. Dane te obejmują także karty nieaktywne.

Zobacz: pełną treść raportu (plik .pdf; 459 kB).

Który operator ma najwięcej martwych kart SIM?

PTC
34.85%
Centertel
22.80%
Polkomtel
8.71%
P4
26.97%
Nie mam zdania
6.67%

Wszystkich głosujących: 1079



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 1

    22. ~Talent  2012-10-18 21:40:41  host: 178.73.48.68

    Ankieta.. rewelacyjna.

  • 0

    23. ~marek  2012-10-18 21:44:44  host: 2.85-237-182.tkchopin.pl

    mam kartę play w alarmach. nie dzwonią dają tylko strzałke że jest ok. dla mnie karta jest aktywną a dla ukee nie. marek

  • 0

    24. ~  2012-10-18 22:07:04  host: user-46-113-200-22.play-internet.pl

    te nowe oferty "noLimit" tylko zwiększą ilość prepeidów w szafach

  • 0

    25. ~a  2012-10-18 22:41:05  host: ip-78-30-109-181.free.aero2.net.pl

    @23. te zestawy z allegro? działa to?

  • 0

    26. ~  2012-10-18 23:11:39  host: user-94-254-137-190.play-internet.pl

    I tu można sobie o kant d*py rozbić oferty nolimit na kartę - taki tylko zapychacz dziury w rynku dla idiotów płacących 100 zł za 3 tygodnie gadania.

  • 0

    27. ~ax  2012-10-18 23:33:27  host: 178.182.237.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekawe dlaczego mój, wcale nie obraźliwy komentarz dotyczący mało inteligentnej formy ankietowego pytania został skasowany ?

  • 0

    28.  2012-10-18 23:38:01

    ax: a jesteś pewien, że skomentowałeś tu, a nie pod ankietą? Bo ja jestem pewien, że jednak się mylisz, że coś zostało skasowane...

  • 0

    29. ~Marek  2012-10-19 00:58:38  host: 90-156-120-226.internetia.net.pl

    Ja Play Lubię.to i uzywam czesto. Jednak moja karta mogła zostać uznana za nieaktywna, bo nie wykonałem od dawna żadnego "płatnego połączenia". Wszystko idzie z 10 za 5 i zbieraj minuty ;)

  • 0

    30. ~  2012-10-19 01:21:34  host: exarpub.jd.gurutek.biz

    a skąd Urząd ma pewność, że co 3 karta SIM leży w szufladzie, a nie w klozecie albo w koszu :) ? trzeba powołaś Komisje Śledczą do wyjaśnienia tego wątku :).

  • 0

    31. ~  2012-10-19 01:23:24  host: exarpub.jd.gurutek.biz

    troche bardziej poważnie to nie ma pewności, że to Play ma najwięcej kart nieuzywanych, kiedyś odpaliłem starter w sieci, która się nazywała jeszcze Era i ten numer był nieużywany po przetestowaniu jak działa net mobilny w tej sieci i Era ten numer wyłączyła po 2 latach.

  • 0

    32. ~  2012-10-19 01:25:39  host: exarpub.jd.gurutek.biz

    29, popieram, mogło tak być, ludzie którzy dzwonią do sieci dzwonią też tak jak ty i znowu jest problem z przyjętą oceną przez Urząd czy ta ocena jest taka jak powinna być.

  • 0

    33. ~  2012-10-19 01:28:27  host: exarpub.jd.gurutek.biz

    26, nie korzystam z ofert no limit bo aż tyle nie rozmawiam (jeszcze przynajmniej :)), popatrz inaczej, w ofertach na karte jest krótszy czas no limit do wszystkich sieci, za to kasa zostaje na koncie doładowanego numeru do wykorzystania po tym czasie, w abonamencie płacisz za no limit tyle, że ta kasa już jest tylko opłatą za no limit, jak przestaniesz taki abonament opłacać to nie będziesz miał kasy na numerze, a w ofercie na kartę tak, każdy sam musi zdecydować co woli czy abonament czy kartę i czy w ogóle potrzebuje no limit do wszystkich sieci.

  • 0

    34. ~  2012-10-19 01:32:43  host: exarpub.jd.gurutek.biz

    18,a za Panem Waldkiem stoi 2/3 Sejmu :).

  • 0

    35.  2012-10-19 07:38:00

    U mnie gdzieś starter heyah leży nie wiem czy jeszcze aktywny. Po za tym mam Play, z którego rzadko korzystam, ale to wina telefonu (Playset) i jego spuchniętej baterii.

  • 0

    36. ~pabloki  2012-10-19 11:17:45  host: apn-95-40-240-102.dynamic.gprs.plus.pl

    mam 4 sim ale nie wiem jak to liczyć bo 3 z play przysłane z rachunkiem ani razu nie były w telefonie i 1 orange do używania jak jest jakaś dobra promocja (włączona usługa na rok)

  • 0

    37. ~  2012-10-19 12:26:50  host: 91.239.152.58

    ja co roku na rok kupuje starter orange tylko po to, aby miec mozliwosc sprawdzania do jakiej sieci nalezy numer *555 :)

  • 0

    38. ~ax  2012-10-19 13:16:27  host: 37.31.4.47.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Rzeczywiście zwracam honor i przepraszam, mój komentarz znajduję się pod ankietą.

  • 0

    39. ~Dubliner  2012-10-20 01:34:10  host: 89-72-83-252.dynamic.chello.pl

    Nie ma sie co dziwic. Nie zapominajmy o tzw "5" - kartach notorycznie wydawanych w akcjach promocyjnych oppow, tylko po to aby podciagnac na koniec roku wyniki co do wolumenow. Niektorzy z opow stosowali nawet provisioning first calli tylko po to aby karta w systemie widoczna byla jako odpalona po pierwszym polaczeniu zaraz po wyjsciu z magazynu. Ja sam dostalem kilka takich kart z Play'a podczas akcji rozdawania kart prepaid "5" na lotnisku.

  • 0

    40. ~ok  2012-10-20 10:41:33  host: 87-250-166-22.slupsk.hypnet.pl

    Jeden starter lezy, 3 uzywane.Virgin mobile najlepszy jest i basta.

  • 0

    41. ~  2012-10-24 17:42:47  host: 62.133.153.168

    U mnie w ruchu, Heyah - jak się ma smsy za taką cenę to szkoda nie wysyłać.

Dodaj swoją opinię