Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co trzeci sprzedawany w Polsce telefon to smartfon

Co trzeci sprzedawany w Polsce telefon to smartfon

LuiN 27 Września 2011 08:53

0 0

Zdaniem IDC w tym roku na polski rynek trafi 11 mln telefonów komórkowych, z czego co trzeci będzie smartfonem. W tej ostatniej grupie w dalszym ciągu liderem będzie Nokia, kolejne pozycje zajmą Samsung i HTC - czytamy na rpkom.pl.

Na świecie Nokia utraciła pierwsze miejsce w rankingu producentów Smartfonów, prześcignięta przez Samsunga i Apple'a. W Polsce wciąż ma się dobrze, a Apple zajmuje dalszą pozycję w rankingu.

Drugie miejsce z zaledwie 1-procentową przewagą nad HTC ma w Polsce Samsung. Sprzedaż smartfonów HTC wzrasta w Polsce bardzo dynamicznie - według Canalys HTC ma już około 17% polskiego rynku smartfonów, czyli dwukrotnie więcej niż w 4Q2010.




Czwartą lokatę zajmuje w Polsce Sony Ericsson, a światowy lider rynku smartfonów - Apple - dopiero piątą.

Z rankingiem IDC nie zgadza się Wojciech Wasilewski, dyrektor sprzedaży Samsung Polska, jego zdaniem to Samsung, a nie Nokia jest liderem branży, a udział Samsunga to nie 18, lecz 40-45%.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • -1

    1. ~  2011-09-27 09:17:25  host: host-62-141-252-245.tomaszow.mm.pl

    Czekam z niecierpliwością na komentarze androidowców w stylu: "Polacy kupują Nokie z przyzwyczajenia i stąd taki wysoki wynik", lub "IDC się myli, a Wasilewski ma rację".

  • 0

    2. ~janusz z tytanu  2011-09-27 09:23:49  host: 212.160.172.70

    Polacy kupują Nokie z przyzwyczajenia i stąd taki wysoki wynik.

  • -2

    3. ~  2011-09-27 09:25:57  host: user-46-113-201-50.play-internet.pl

    Przecież Nokie to nie smartfony.

  • 0

    4.  2011-09-27 09:31:18

    W takim razie Symbian w Polsce jest najpopularnieszym smartfonowym OSem. Z tym można już polemizować.

  • 2

    5. ~  2011-09-27 09:38:03  host: host-62-141-252-245.tomaszow.mm.pl

    To chyba niemożliwe do zbadania, ale ciekawe ilu użytkowników tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, że ma w ogóle OS w telefonie. Przytoczę moją rozmowę ze znajomym: -...ja to mam Nokię na Symbianie -na czym? - Symbian, taki OS. Ty też go masz. - Nieee, ja mam Nokię [n73 konkretnie]

  • -1

    6. ~leoslav  2011-09-27 09:43:34  host: 77-252-33-85.ip.netia.com.pl

    Zapewne wzieli symbiana jako OS, a BADA nie wzieli pod uwage. To rzetelnosc IDS, z pewnoscia nie maja pojecia co badaja, a ich badanie jest stronnicze.

  • -1

    9.  2011-09-27 10:00:40

    nokia? lol, nie wiem kto wybiera te telefony... i z jakim systemem? Symbian? to pewnie przypadkiem jedynie...

  • 1

    10. ~  2011-09-27 10:19:29  host: z26-14.opera-mini.net

    Tak..producenci mobilnych antywirusow od dawna zacieraja rece.zadnego os w fonie nie chce.fon byle z hsdpa byl i jako modem czasami.nic wiecej bo po co mi cos czego nie potrzebuje?mirekb

  • 1

    11. ~adam  2011-09-27 10:21:32  host: public-gprs226041.centertel.pl

    ciekawe czy ktoś się zainteresuje utylizacją tych starych..

  • 1

    13. ~Ferdek  2011-09-27 10:59:11  host: aeni222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skąd oni biorą te wyniki. Najlepiej to sprzedają się taniochy do 150 zł. Nokia 1800 , 1616 itd...

  • 0

    14.  2011-09-27 11:08:34

    Czy smartphone to telefon: *z aparatem gorszym niż niektóre modele sprzed 5 lat *to telefon z beznadziejnym dotykiem *tandetną plastikową obudową *słabym ekranem *zasobożernym systemem gdzie tańsze modele są raczej w odstawce Pozbawiony wielu podstawowych funkcji jak np: *jakiejkolwiek aplikacji biurowej w standardzie * brak radia *brak spustu aparatu fotograficznego *autofocusa *brak diody Ciekawe czy gdyby odrzucić modele z ww wadami to ten podział spadłby do 9-10% dla smartphonów? Do tego taki niby "smartphone" kosztuje 500-800zł za nówkę co oznacza, że ludzie biorą wszystko bez patrzenia bo jest na półce i może zabraknąć jak w pewnym okresie poprzednie systemu ?

  • 0

    15.  2011-09-27 11:21:22

    Ciekawa rozbieznosc miedzy Samsungiem a firma badawcza 20% to spora roznica :)

  • 0

    16. ~  2011-09-27 11:37:04  host: z28-02.opera-mini.net

    W takim razie Nokia e51 to smartfon ? Dobre ! :) Prędzej już mój drugi telefon Sony Ericsson k810i jest smartfonem. Nowe Nokie mają ograniczenia do 20 znaków i to jest ich minus !

  • -1

    17. ~  2011-09-27 12:07:23  host: dgz43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    IDC się myli, a Wasilewski ma rację

  • -1

    18. ~matix88  2011-09-27 12:09:56  host: abgc101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polacy kupują Nokie z przyzwyczajenia i stąd taki wysoki wynik

  • 1

    19. ~a_lex  2011-09-27 12:18:05  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    A x8 to smartfon? Myślę że są też smartfony Samsunga i HTC, które nie bardzo zasługują na tę nazwę. Ja zresztą zgadzam się z #10 - nie potrzebuję smarta. A ta rosnąca sprzedaż smartf bierze się najczęściej stąd, że akurat te tele są ładne, się podobają.

  • 0

    20.  2011-09-27 12:36:22

    Ludzie którym telefon potrzebny najbardziej do dzwonienia i smsowania wystarczy jakaś prosta nokia :P

  • 1

    21.  2011-09-27 12:36:49

    Nie każdy by wykorzystywał możliwości smartphona aby się rozczarował czasem pracy na baterii.

  • 0

    22. ~reformozastopowany  2011-09-27 13:23:30  host: 77-253-97-44.adsl.inetia.pl

    Miałem Iphone 3GS, teraz Motorola Atrix i powiem Wam, że już mnie nudzą te durne smarphony. Wystarczy mi jakiś tablet do mp3 i ebooków, a telefon - do dzwonienia z baterią trzymającą ponad tydzień (Nokia 6310i, Ericsson t39m)

Dodaj swoją opinię