Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co TP sprzedała, a potem wyleasingowała

Co TP sprzedała, a potem wyleasingowała

WitekT 3 Lutego 2009 18:11

0 0

W związku z ostatnimi informacjami dotyczącymi transakcji między Telekomunikacją Polską i TP Invest, transakcji sprzedaży i zwrotnej dzierżawy części infrastruktury sieciowej, spółka doprecyzowała opis transakcji.

Szerzej o transakcji pisaliśmy w tej wiadomości, a o komentarzu UKE - w tej wiadomości.

Transakcja i jej efekty mają charakter ściśle finansowy. Nie ma ona żadnego wpływu na prowadzone przez TP i UKE rozmowy w zakresie tzw. karty równoważności. Nie może ona także w żaden sposób ograniczać możliwość podejmowania decyzji regulacyjnych.
Przedmiotem transakcji była część, a nie całość infrastruktury sieciowej, obejmująca budowle sieci tj. kanalizację, studnie kablowe itp. elementy. W ramach transakcji TP dzierżawi tę infrastrukturę w formie leasingu finansowego co oznacza, że TP jest nadal odpowiedzialna za te aktywa, w tym ich utrzymanie i rozwój.

Jak zapewnia TP, transakcja jest finansowo neutralna z perspektywy Grupy TP, w żaden sposób nie pogarszając rachunku zysków i strat ani struktury bilansu Grupy. W wyniku przeprowadzenia przedmiotowej transakcji, Grupa TP zrealizuje oszczędności w pozostałych kosztach operacyjnych w perspektywie okresu dzierżawy.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2009-02-03 18:34:51  host: ip-89.171.9.10.static.crowley.pl

  Przenosimy część infrastruktury, żeby niezależnie od ewentualnego podziału była pod wypływem ciągle tych samych ludzi. Hmm, ciekawe, ciekawe...

 • 0

  2. ~kwistas  2009-02-03 19:13:28  host: w3cache.wignet.pl

  Jednym słowem dalej chcą doić kasę z ludzi.

 • 0

  3. ~n  2009-02-03 23:42:30  host: xdsl-11606.wroclaw.dialog.net.pl

  Tak, tak :) W sumie najlepiej, aby wszystkie firmy przeszły na działalność charytatywną :>

 • 0

  4. ~qbus  2009-02-04 10:16:36  host: abbr122.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Kurczę przecież to bardzo częste, że w ramach większej całości, tudzież grupy kapitałowej następuje obrót ich własnością. sprzedają sobie nawzajem infrastrukturę itp... Więc ja nie widzę tu nic dziwnego w działaniu TP.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet