Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co szykuje Orange na październik?

Co szykuje Orange na październik?

WitekT 21 Września 2005 10:38

0 0

Polscy konkurenci Orange jak dotąd nie mają powodów do obaw, ale za kilka tygodni wszystko może się zmienić. Wygląda na to, że rywal ma w zanadrzu niespodziankę.



Mimo nienajlepiej ocenianej oferty początek nie był zły. Tylko pierwszego dnia liczba aktywacji przekroczyła 3 tys. – mówi Jacek Kalinowski, rzecznik Orange. Wśród nich mogą być jednak poprzedni użytkownicy Idei. Pozyskanie minimum 500 tys. abonentów do końca roku może okazać się planem badzo trudnym do wykonania.




Konkurenci Orange jakby przewidzieli, że oczekiwana przez rynek rewolucja nie nastąpi, przynajmniej od razu. Nie widzimy powodu, aby specjalnie odpowiadać na propozycję Orange. Tym bardziej po tym, co teraz zobaczyliśmy. Na bieżąco przygotowywaliśmy nasze oferty, zarówno dla rynku masowego, jak i biznesowego – twierdzi Elżbieta Sadowska, rzecznik Polkomtela.

Orange może jeszcze zaskoczyć konkurentów. Jacek Kalinowski co prawda deklaruje, że zaprezentowane taryfy są nowe i raczej nie będą zmieniane, ale jednocześnie zapowiada nowe promocje. Kiedy oficjalnie ogłaszano zmianę marki z Idei na Orange, zasugerowano, że 10. października może się coś ważnego zdarzyć. Na ten dzień zapowiedziane jest wprowadzenie przenośności numerów, dzięki której abonenci zyskają możliwość zmiany operatora z zachowaniem dotychczasowego numeru. Jeśli Orange na ten dzień coś szykuje, pomarańczowa rewolucja może się jednak stać faktem.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~Patt  2005-09-21 16:01:37  host: dia31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak jest jak się nie czyta ze zrozumieniem ;-)

  • 0

    23.  2005-09-21 16:01:44

    Tomek: A kiedy ma sie wyswietlac to ORANGE?

  • 0

    24. ~Patt  2005-09-21 16:03:26  host: dia31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam kartę SIMtelligent i Nokię 6310i i od wtorku mam Orange.

  • 0

    25. ~bolo  2005-09-21 16:05:22  host: 81.15.226.6

    Lukasz ma racje :)

  • 0

    26. ~kacha  2005-09-21 16:41:18  host: ckm197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja w Plusie za 80 złotych brutto mam 7 godzin 10 minut miesięcznie, z tym , że 5 godzin na stacjonarne i do Plusa, a 130 minut na pozostałe sieci. Nie sądzę, aby ktoś dał mi więcej za przejście do innej sieci.

  • 0

    27. ~codi  2005-09-21 17:02:57  host: anf16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe ile orange płaci za takie newsy ? Przecież wiadomo, że te cieniasy nic nie zaproponują.

  • 0

    28. ~Lukasz  2005-09-21 19:10:36  host: cybant.voyager.lub.pl

    patt:ale ja nie mam w komforcie tylko w classicu, opcja 70 +10min ekstra i upust na abo ze wychodzi rowno 35

  • 0

    29. ~Tomek  2005-09-21 19:28:07  host: dea88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do WitekT
    Mam kartę simteligent oraz Nokię 6310i. Nada mam napis IDEA. Kiedy się zmieni na ORANGE?? A Twoi koledzy, znajomi którzy mają karty simtelegent to mają napis ORANGE?? Mógłbyś się dowiedzieć jak wygląda sytuacja ze zmianą nazwy na wyświetlaczu?? Najlepiej sprawdź u kolegów!
    Proszę Ciebie o rozwiązanie tej sprawy!
    Z góry dziękuję!

  • 0

    30.  2005-09-21 19:32:23

    Tomek: no więc u części już jest Orange. :) Widocznie idzie to stopniowo, zapewne po HLRach. Poczekaj do poniedziałku, na pewno Ci zmienią. :)

  • 0

    31. ~Tomek  2005-09-21 19:43:41  host: dea88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do WitekT
    Właśnie rozmawiałem z konsultantka BOK.
    Więc sprawa wygląda tak: wszyscy będą mieli sukcesywnie zmieniana nazwę na ORANGE, bez względu jaki posiada się model telefonu oraz karte sim! Więc pewnie się doczekam na dniach. Ciekaw tylko jestem czy zniknie : "MILEGO DNIA" ???? A jak mają koledzy?? Maja MIELEGO DNIA??
    Prosze o odpowiedź!
    P.S. Telekomunikacja to moja hobby!

  • 0

    32.  2005-09-21 19:46:06

    Tomek: szczerze wątpię, żeby to było niezależne od telefonu i karty - obstawiam konieczność posiadania karty SAT i telefonu obsługującego ten protokół...

  • 0

    33. ~kazik  2005-09-24 19:42:52  host: dps34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie on mial oferte za 35 zl abo z taryfa classic 70 ze znizka 30% od 50 zl na cala umowe wiem co mowie,tylko ze nie wszystkie aparaty ale z tzw puli

  • 0

    34. ~  2005-09-24 19:43:27  host: dps34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ty pat nie masz aparatu:)) a on ma:))

  • 0

    35. ~Jacek iława  2005-10-02 14:18:50  host: host-81-190-157-155.olsztyn.mm.pl

    era bije taryfa cenowa wszystkich 40 zł/80 minut

  • 0

    36. ~irzi  2005-10-02 14:35:24  host: 195.136.186.7

    Oferta może się nie zmieniac w Orange ale niech dodadza pare nowych, fajnych telefonów !!!

  • 0

    37.  2005-10-02 19:02:03

    Jak na razie został mi miesiąc umowy w Orange i już się rozejrzałem po konkurenicji, w każdym salonie ERY i Plusa mi współczuli i oczywiście serdecznie zapraszaja. No cóż jak się Orange nie postara to nie tylko mnie straci. Zobaczymy co to będzie za rewolucja, narazie poczekam zobaczę a jak to będzie klapa to wieję.

  • 0

    38. ~mirs  2005-10-03 08:40:07  host: hammer.xcore.pl

    Z tym wyswietlaniem orange to niejest tak kolega ma nową karte sim inteligo i dalej ma idea milego dnia

  • 0

    39. ~zawiedziony  2005-10-04 22:04:04  host: inet3.chilan.net

    Mi umowa kończy się 11 października. Poczekam na 10 pażdziernika, ale nie wydaje mi się, aby mnie zaskoczyli. Po 4 latach Idea/Orange olała mnie totalnie. Przy Mega 150 jedyną rzecz, którą mi zaproponowali to właściwie zachowanie tego samego numeru. Slogany o promocyjnych cenach telefonów okazują się jak narazie bezpodstawne. Ceny promocyjne dla stałych klientów = ceny dla nowych klientów. Notabene ciekawy sposób troszczenia się o stałego klienta. Wydaje mi się, że 10 będzie żegnaj Ideo/Orange witaj Ero :-).

  • 0

    40. ~Skilly  2005-10-05 14:50:49  host: serv.LANx.pl

    Moim zdaniem cos sie jednak wydazy... ja osobiscie jestem zadowolona z uslug orange. choc maja malo fonow do wyboru... dzisiaj mialam isc do salonu przedluzyc umowe i wybrac nowy telefon, ale poczekam jeszcze te 5 dni... moze cos sie wydarzy :P Czesc z was zachwala heyah... heyah ma tanie uslugi bo nie ma telefonow do sprzedarzy... a w orange placonc rachunki za sms-y i rozmowy placisz tez za telefon ktory wybrales, wiec sie nie czepiajcie bo orange ma w miare tanie telefony :]

  • 0