Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co słychać w projekcie Livermorium czyli Nokii N950 z Sailfish OS?

Co słychać w projekcie Livermorium czyli Nokii N950 z Sailfish OS?

Isand 10 Lutego 2018 09:05

3 1

capture5

W lipcu oraz sierpniu pisaliśmy na temat prac nad projektem Livermorium, który ma na celu zaprezentowanie urządzenia wzorowanego na dawnej Nokii N950. Bardzo chętnie na ten temat czytaliście, nie możemy zatem nie śledzić tego tematu.

Telefon miał ujrzeć światło dzienne w grudniu, jednak do tej pory do tego nie doszło. Czy to oznacza, że projekt skończył w śmietniku (czyli tam gdzie wiele innych ambitnych pomysłów)? Na szczęście nie. Liangchen Chen, który kieruje pracami nad nowym urządzeniem był obecny na targach CES 2018. Tam zaprezentował moduł o.... tej samej nazwie. Livermorium to zdobywca głównej nagrody w konkursie Transform the Smartphone Challenge w serwisie Indiegogo 2017. To moduł z wysuwaną klawiaturą, który pozwala na odchylenie ekranu smartfonu do maksymalnie 45 stopni i pisanie podobnie jak w notebooku. Klawiatura jest podświetlana i posiada skróty, podobne do tych z klawiatur komputerowych, jak np. sterownie odtwarzaczem lub regulacja głośności.

Chen był również zaangażowany w debiut tabletu Youyota Tablet. Wyjątkowość tego urządzenia polega na pracy pod kontrolą Sailfish OS.
Czemu to ważne? Chińczyk przyznał, że koniec prac nad tabletem oraz modułem (które to przeciągnęły się dłużej niż zakładał) pozwoli na powrót do pracy nad pełnoprawnym telefonem. Wcześniej jego zespół był aktywny bowiem na trzech frontach jednocześnie. Właśnie jego obsypana nagrodami klawiatura ma zostać użyta w nowym smartfonie.

Doszło jednak do jednej poważnej zmiany. Na skutek wielu nieporozumień na linii Chen - Jolla, systemem operacyjnym następcy Nokii N950 nie będzie Sailfish OS. Najprawdopodobniej możemy spodziewać się Lineage OS.

Zobacz: Nokia N950 z Sailfish OS - znamy oficjalną nazwę i specyfikację

Zobacz: Livermorium (Nokia N950 z Sailfish OS) - znamy wygląd i orientacyjną cenę

Źródło tekstu: forum maemo, wł     

Dodaj do:

Tagi: livermorium | sailfish

w sumie: 1
  • 0

    1. ~Dwa  2018-02-10 17:25:04  host: 193.193.71.28

    No i największa zaleta poszła się...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-226.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet