Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co się zmieni w Prawie Telekomunikacyjnym

Co się zmieni w Prawie Telekomunikacyjnym

WitekT 30 Sierpnia 2006 12:10

0 0

Na dzisiejszej debacie pt.Zmiany na rynku telekomunkacji, informatyki i mediów a nowe prawo telekomunikacyjne, prezes UKE Anna Streżyńska mówiła o nadchodzących zmianach w ustawie Prawo Telekomunikacyjne.

Projekt, który jest teraz na etapie konsultacji społecznych, zakłada szereg zmian. Obejmują one m.in. sposób analizy rynków właściwych, nowy sposób rachunkowości regulacyjnej, możliwość wprowadzania bardziej elastycznych ofert ramowych, lepszą regulację kosztów detalicznych czy nowe procedury przetargowe, które mają uniemożliwić paraliż decyzyjny związany z odwołaniami.

W gestii prezesa UKE będzie leżała wspólna baza numeracji. Będzie ona służyła lepszej obsłudze procedury przenośności numerów, a także usług lokalizacyjnych związanych z bezpieczeństwem (112).

Wzmocniona zostanie pozycja klienta względem firm telekomunikacyjnych – poprzez nowe procedury mediacyjne, wprowadzenie rozstrzygania sporów decyzją administracyjną, a także nałożenia szerszych obowiązków informacyjnych na operatorów. Planowane jest także wprowadzenie kodeksu dobrych praktyk dla podmiotów świadczących usługi dodane.
Wzmocniony zostanie prezes UKE. Zwiększy się zakres kar i kontroli wdrażania decyzji przez operatorów. Prezes będzie także mógł odstąpić od ukarania operatora albo nałożyć na niego progresywne kary.

Zwiększony zostanie nadzór nad prezesem UKE, poprzez obowiązek składania przez niego corocznych raportów z pracy na ręce ministra właściwego dla łączności. Ma to, w zamierzeniu twórców poprawki wykluczyć sytuacje, które miały miejsce za prezesury Witolda Grabosia.

W debacie, oprócz Anny Streżyńskiej, uczestniczy m.in. Marek Sowa (wiceprezes UPC), Dominik Libicki (prezes Polsatu Cyfrowego), Jerzy Sadowski (dyrektor departamentu i strategii Polkomtela), Jacek Kalinowski (rzecznik Grupy TP), Władysław Wilkans (członek zarządu Telekomunikacji Kolejowej) i Jarosław Stareczewski (prezes NOM). Co bardziej spostrzegawczy zauważą wśród widowni Grażynę Piotrowską-Oliwę, która w TP odpowiedzialna jest za kontakty z regulatorem.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~djpeugeo  2006-08-30 12:21:11  host: sniezka.bmj.net.pl

  Witku sorry ze nie na temat ale o Vodafone i Plus GSM nic nie wiadomo nowego?

 • 0

  2. ~Karol  2006-08-30 12:25:59  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

  WitekT: chyba powinno być "w debacie uczestniczą", a nie "na debacie";)

 • 0

  3. ~mirekb  2006-08-30 12:28:08  host: apn-99-90.gprspla.plusgsm.pl

  niech sie opy dogaduja z uke byle z korzyscia dla nas,narazie niewiele to dalo(oprucz tp)ale to kropla w morzu,niech sie Pani Ania wezmie za ten oliglopol 3 i moze znajdzie jakas zmowe cenowa bo od 2lat nic tu nie drgnelo jak to mozliwe?Pani Aniu czekamy na zmiany na rynku komorkowym.co do + i vodafone nie sadze by zrobili rebranding,zewszad sie wycofuja wiec po co nam vodafone?po2 jak sie era zmini na tmobile(co w rok nastapi),byloby milo gdyby plus pozostal z polska nazwa jako spolka skarbu panstwa..

 • 0

  4.  2006-08-30 12:43:35

  jakie były komentarze przedstawicieli operatorów?Łypali na Pania Prezes z wrogoscia, czy atmosfera sielanki?

 • 0

  5.  2006-08-30 12:46:17

  Rokko: dalej trwa. ;) Jak zwykle wypowiedzi Jacka Kalinowskiego były najciekawsze. ;)

 • 0

  6.  2006-08-30 15:52:44

  Zasadnicze pytanie: Ile operator musi zapłacić, by nowe prawo telekomunikacyjne było dla niego korzystne i czy planowany jest jakiś przetarg ;)

 • 0

  7. ~D  2006-08-30 19:00:00  host: 80.51.255.150

  A ja chcę VODAFONE! A co Polskie mnie odraża więc chyba to nie dziwne że chcę Vodafone ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet