Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co się dzieje "wRodzinie"

Co się dzieje "wRodzinie"

WitekT 7 Maja 2011 09:41

0 0

Sieć wRodzinie, obsługiwana przez CenterNet, na początku maja obsługiwała około 130 tys. aktywnych kart SIM - wynika z prospektu emisyjnego NFI Midas, wyłącznego właściciela operatora.

Odkąd CenterNet posiadaną przez siebie częstotliwość 1800 MHz zaczął wykorzystywać do budowy sieci LTE wraz z Mobylandem, klienci wRodzinie są obsługiwani przez PTC na zasadzie roamingu krajowego. 30. listopada CenterNet odstąpił od umowy z PTC, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Umowy do dzisiaj nie udało się renegocjować, a sieć PTC ciągle jest wykorzystywana w ramach roamingu.




Z prospektu NFI Midas wynika, że w styczniu PTC wystawiła CenterNetowi fakturę w wysokości 12,5 mln zł, która do tej pory nie została zapłacona. W związku z tym, 31. marca PTC skorzystała z gwarancji bankowej, pobierając z konta CenterNetu w Alior Banku 17,5 mln zł.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 3

    1. ~fred  2011-05-07 09:46:33  host: staticline56167.toya.net.pl

    Dobry geszeft, 5mln ekstra...

  • 0

    2. ~bibi  2011-05-07 09:47:33  host: 89.174.249.161

    Skubli ojca redaktora?

  • -1

    3. ~r  2011-05-07 09:48:53  host: public-gprs38597.centertel.pl

    no i prawilno, nie płacisz zobowiązań - spadaj na bambus.

  • 0

    4.  2011-05-07 09:58:42

    To wRodzinie nie ma zasięgu poza ich intrsfukturą?

  • 2

    5.  2011-05-07 10:10:34

    Gdzieś tam w szufladzie leży wydzwoniona karta " wRodzinie" i loguje się do Ery bezproblemowo. Sprawdzałem przed chwilą.

  • 0

    6. ~  2011-05-07 10:17:36  host: v02-14.opera-mini.net

    @2, od jakiegoś juz czasu Wrodzinie nie ma zwiazku z o. Rydzykiem wiec nie pisz glupot. CenterNet to zagadkowy operator jak chyba kazdy, gdzie udzial ma nie mniej zagadkowa postac Solorza

  • 4

    8. ~User  2011-05-07 12:23:16  host: 95-178-73-10.gorzow.hypnet.pl

    mBank daje nawet 19gr do wszystkich i co ty na to?

  • 0

    9. ~  2011-05-07 12:25:59  host: v14-15.opera-mini.net

    Myślę, że najkorzystniej- najtaniej i jakościowo najlepiej opłaca się korzystać sieciom mvno z usług Plusa. Jeśli tak nie jest to czemu Play nie korzysta z roamingu krajowego na sieci Era lub Orange ?

  • 0

    10. ~  2011-05-07 13:03:39  host: V32-12.opera-mini.net

    @9. Być może tak ale tylko być może. Gdyby tak było na pewno to wszyscy MVNO działali by na infrastrukturze Polkomtela. Szczegółów umów nikt nie zna możemy tylko domniemywać.

  • -3

    11. ~  2011-05-07 14:16:20  host: v07-15.opera-mini.net

    8: tak daje w promocji jeszcze dwa miesiace i co Ty na to ;)

  • 4

    12. ~  2011-05-07 14:18:33  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    @11; tą promocja straszycie a ja 2 lata korzystam z tej promocyjnej stawki i jestem niemal pewien, że zostanie przedłużona tym bardziej, że MTR spada o ponad 2gr/min

  • 1

    13. ~  2011-05-07 14:53:55  host: V33-13.opera-mini.net

    sim w rodzinie mial byc wylaczony 30kwietnia.nadal dziala,nawet do 3g ptc sie loguje.mirekb

  • 1

    14.  2011-05-07 15:39:18

    @11 a ja mam zawsze 0,29 do wszystkich...

  • 5

    22. ~  2011-05-07 19:57:26  host: 89-72-125-0.dynamic.chello.pl

    Jeszcze chwila a pan solorz od zniczy pojdzie w skarpetkach ;) Tu sie nie udalo, tam sie nie udalo a polkomtela dziadowi tez chyba nie sprzedadza

  • 0

    23. ~Longman  2011-05-09 06:44:57  host: eif122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zawsze mnie dziwi dlaczego na naszym rynku tak udziela się koncesje, że możliwe jest takie działanie takie jak na ww. obrazku czy "WiMAx Ery", gdzie po pewnym czasie nawet przedstawiciele tego opa przyznali, że licencja została kupiona nie aby budować WiMax, ale po to aby nie umożliwić jej budowanie erowym konkurentom. Eter przecież nie jest z gumy!

Dodaj swoją opinię