Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co robią Polacy ze smartfonem na wakacjach?

Co robią Polacy ze smartfonem na wakacjach?

orson_dzi 28 Czerwca 2016 10:58

5 1

Druga edycja raportu SmartWakacje 2.0 pokazuje, jak szybko Polacy zmieniają swoje zwyczaje w używaniu smartfonów i tabletów na wakacjach.






Najciekawsze mobilne wakacyjne statystyki:
  • Blisko 60% Polaków zabiera ze sobą smartfon na wakacje i używa go intensywnie,
  • 42% osób, które zabiorą smartfon na wakacje, wykorzysta go do robienia zdjęć i wideo. To aż o 12 punktów procentowych więcej niż rok temu.
  • Duża część z nas zechce wykorzystać wakacje także na pracę. Deklaruje tak 36% Polaków. 25% będzie odbierać telefony służbowe.
  • Z pomocą smartfonu planujemy wyjazdy i urlopy: 25% badanych robi listę rzeczy do wzięcia i wykonania przed urlopem, 45% sprawdza miejsce do którego wyjedzie wakacyjnie i opinie o nim a 31% kompletuje muzykę, filmy i książki, które planuje przesłuchać, obejrzeć i przeczytać podczas urlopu.
  • 40% Polaków kupuje przez urządzenia mobilne produkty związane z wakacjami: w tym sezonie najczęściej są to kosmetyki i kremy do opalania (45%), produkty związane z transportem (36%), sprzęt i produkty sportowe (31%), produkty modowe (29%) i leki (25%).
  • Niemal połowa respondentów (48%) wskazuje spontanicznie na Allegro jako miejsce mobilnych zakupów wakacyjnych.

Polacy wykorzystują smartfony w coraz większym zakresie. Nie rośnie już tak szybko penetracja smart-urządzeń wśród Polaków, ale za to ogromnie wrosła świadomość ich możliwości. Rok temu smartfon na wakacjach miał średnio 2,5 zadania, dziś ma do wykonania 3,4 zadania. Z powodzeniem zastąpił aparat fotograficzny, coraz częściej jest też gwarantem bezpieczeństwa naszego i naszych dzieci. Czujemy się z nim bezpiecznie. Zamiast niego chętniej zostawimy w domu klucze, portfel czy ulubioną książkę - podkreśla Katarzyna Czuchaj-Łagód dyrektor zarządzający Mobile Institute, wykonawcy badania.

Źródło tekstu: Allegro     

Dodaj do:

Tagi: smartwakacje 2.0 | smartfon | wakacje

w sumie: 16
  • 0

    2. ~me  2016-06-28 11:15:00  host: 194.114.62.126

    Co za bzdurne badania. Może ankieta, do czego ludzie wykorzystują samochód.

  • 0

    3.  2016-06-28 11:17:15

    Ciekawe ile osób korzysta z nawigacji i jakich do tego używa aplikacji.

  • 1

    4.  2016-06-28 11:22:51

    2: czy aż takie bardzo bzdurne? Pokazują, że ludzie zaczynają wykorzystywać swoje sprzęty nie tylko jako komunikatory ale też jako aparat, organizer, nawigację, komputer itd. Może u młodych i otrzaskanych z elektroniką zawsze tak było. Teraz postępy robi reszta. ;)

  • 0

    5. ~mamert  2016-06-28 11:27:00  host: public-gprs411081.centertel.pl

    A co z kontaktem werbalnym z drugim człowiekiem?

  • 1

    6. ~burak  2016-06-28 11:49:49  host: 80.245.23.162

    @5 możesz o tym poczytać na portalu człowiekopolis.pl

  • 5

    7.  2016-06-28 11:54:20

    Badanie powinno być ile czasu na wakacjach poświęcamy na urlop i wypoczynek bez telefonu a ile to urządzenie zabiera nam tego czasu

  • 0

    8. ~Master Chief  2016-06-28 12:06:55  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    "Nie rośnie już tak szybko penetracja smart-urządzeń" Tylko mnie się to dziwnie kojarzy? ...

  • 2

    9. ~vainglorious  2016-06-28 12:19:28  host: 188.146.134.250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    "Blisko 60% Polaków zabiera ze sobą smartfon na wakacje i używa go intensywnie"

    60% posiadających smartfona (a 40% przekłada kartę do Nokii przed wyjazdem) czy 60% w ogóle?

    "40% Polaków kupuje przez urządzenia mobilne produkty związane z wakacjami: w tym sezonie najczęściej są to kosmetyki i kremy do opalania (45%)"

    To takie same % jak wyżej czy 40% z 60%?

    45% sprawdza krem do opalania? srsly?

  • 2

    10. ~~~~  2016-06-28 12:43:47  host: aeav246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak to co robią? Mądrzy Polacy zostawiają go w domu na czas wakacji. Głupcy dalej intensywnie z uzależnieniem klikają.

  • 1

    11. ~gość  2016-06-28 13:46:22  host: public-gprs208461.centertel.pl

    Polacy na codzień zapier...alają w koncernach jak murzyni i nie mają czasu więc na wakacjach zamiast odpoczywać bawią sie srajfonem.

  • 0

    12. ~Mateusz  2016-06-28 13:56:42  host: user-188-33-116-91.play-internet.pl

    8. hahahahah
    9. punkt dla Ciebie, autor sie zagalopował! ;P
    ja uważam, że takie badanie służą przede wszystkim firmom, a nie konsumentom, co na po tych statystykach, skoro telefony służbowe i tak trzeba odbierać, a mapkę w GPSie sprawdzić. w kazdym razie ja swoj telefon zabierzam, uzywam i ciesze sie z roamingu w nowym uproszczonym abonamencie w TMobile, bo inaczej bym nie przezyl! ;P

  • 2

    13.  2016-06-28 14:02:43

    Na wakacjach Polacy smartfon:
    1. gubią,
    2. topią,
    3. zapominają,
    4. uszkadzają,
    5. a przede wszystkim, niemalże codziennie, ładują.

  • 2

    14. ~dan  2016-06-28 14:26:33  host: user-94-254-241-82.play-internet.pl

    POlacy? wiecej czasy spedzaja na ladowaniu zdjec do fb niz na odpoczynku a patrza co 5 sek kto lajkuje 8D zenada

  • 0

    15.  2016-06-28 20:53:31

    @14: Potwierdzam. W bliskim mi kręgu znajomków ważniejsze jest jak ktoś wypadnie na FB aniżeli faktycznie spędzi czas na odpoczynek z rodziną i przyjaciółmi. Żenada do potęgi. No a same smartfony służą jeszcze do jednej rzeczy: do szpanerstwa, udowadniania swojego statusu materialnego. Pół biedy że ma problem jeden z drugim ze skonfigurowaniem prostych rzeczy w smartfonie czy nawet wyłączenie poczty głosowej, ważne że ma to coś za 2k pln i może świecić wszem i wobec. @13: piękna lista, niestety to prawda...

  • 0

    16. ~Coxxi  2016-06-29 09:59:21  host: 89-66-151-62.dynamic.chello.pl

    Ja w Tajlandii używałem Evolveo StrongPhone X3 Dual SIM. Żadne smartfony tam nie są potrzebne i zastanawiam się w ogóle, czy nie zostać przy tym telefonie, a dwa smartfony, które mam (Samsung, Asus) na znaną aukcję. Jak zrobią smartfiny gdzie bateria będzie trzymać z tydzień, to się zastanowię do powrotu. Na razie mam dosyć smartfonów wszystkiej maści ze względu na słabe baterie i wielkości latawca.
    Evolveo StrongPhone X3 Dual SIM super spełnia swoje zadanie. Może służyć jako Hot-Spot, a to jest dużo.

  • 0

    17. ~HD  2016-06-29 18:04:47  host: 89-77-210-169.dynamic.chello.pl

    Ja zawsze jak wychodzę zostawiam w domu klucze bo mam zniżki u ślusarza

Dodaj swoją opinię