Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co oddasz by mieć wideo HD?

Co oddasz by mieć wideo HD?

LuiN 25 Stycznia 2011 09:59

0 0

google nexus s Google Nexus S dotarł właśnie do Włoch. Mieszkańcy Italii dostaną nieco zmodyfikowane urządzenie - z możliwością nagrywania filmów HD, ale bez ekranu Super AMOLED.

Google Nexus S to wyprodukowany przez Samsunga smartfon będący niejako platformą testową dla mobilnych systemów Google'a. Urządzenie pod względem specyfikacji bazuje na popularnym modelu Galaxy S - dostajemy procesor taktowany zegarem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, aparat 5 Mpix, GPS, HSPA, WiFi i 4-calowy ekran WVGA Super AMOLED.

W przeciwieństwie jednak do Galaxy S, zabrakło możliwości nagrywania filmów HD i gniazda microSD (choć jest 16 GB wbudowanej pamięci), dostajemy za to Android w wersji 2.3 Gingerbread (po raz pierwszy), moduł NFC i diodową lampę błyskową.

Jak się okazuje, Samsung przygotował jeszcze jeden wariant urządzenia, z ekranem Super Clear LCD (znanym chociażby z modelu Wave II) i z możliwością nagrywania filmów jakości HD. Najprawdopodobniej ta ostatnia funkcja trafi wkrótce też do pierwszej wersji Nexus S, póki co jednak aktualizacja oprogramowania jej nie przyniosła.




Sprzedaż smartfonu rusza we Włoszech w lutym, a sugerowana cena końcowa to 550 euro (o około 50 euro więcej niż w Wielkiej Brytanii).



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: androidplanet.it, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 1

    1. ~Jan  2011-01-25 10:24:08  host: 178-36-99-186.adsl.inetia.pl

    Super Celar LCD ? chyba Super Clear LCD :)

  • -1

    2.  2011-01-25 10:27:07

    Czyli jednak. Google sięgnęło po rozum do głowy i do nowego Nexusa zgłosiło się do Samsunga.

  • 1

    3.  2011-01-25 10:34:54

    #2 Nie jest żadna nowośc... ale cena znacznie przewyższająca cene Samsunga Galaxy S, więc nie wiem czy to takie sięgniecie po rozum do glowy. Poza tym google wspiera różnych roducentów, pierw zgłoszono się do Sony Ericssona by zrobił Nexusa, ale nie chcieli... prawdopodobne też jest, że Motorola będzie robić kolejną edycję.

  • 1

    4.  2011-01-25 10:53:07

    @Darkeners - a czy ja mówię, że to nowość? ... Sięgnięto po rozum do głowy w sensie producenta. Samsung jest tańszy i bardziej innowacyjny niż HTC.

  • 1

    5.  2011-01-25 10:57:13

    Cena NEXUS S nie wskazuje na taniość z innowacyjnością też się nie zgodzę. Poza tym "Czyli jednak" wskazuje, jakby było to dla ciebie zaskoczenie... poza tym wiem o co ci chodziło z tym sięgnięciem po rozum do głowy, ale jak już wspomniałem Google najpierw skierowało się do SE, po odmowie SE skierowało się do Samsunga... z tego co mowili, kolejne Nexusy także będą robić inni producenci, więc twoja wypowiedz nie ma sensu... no chyba, że jak wybiorą np. motorole to uznasz za obiaw głupoty...

  • 2

    6. ~  2011-01-25 10:57:50  host: 195.94.215.34

    HD zrobili na usprawiedliwienie, niedługo każdy SGS będzie to miał. Jednak nie zdążyli tyle wyświetlaczy wyprodukować - to jest powód, nawet nie chodzi o cenę...

  • 0

    7.  2011-01-25 11:40:30

    @ Darkeners "obiaw głupoty" to Twoja gramatyka. Jak to bez sensu? SAM piszesz, że sięgano po róznych producentów, a zostało na samsungu. Chyba jesteś kobietą, bo często zmieniasz zdanie. I o ile motka by mnie nie zaskoczyła, bo telefony robić umie, o tyle SE po swojej Xperie zgłaszał się do HTC, więc bezsensowne byłoby zlecać tej śmiesznej korporacji produkcję telefonu dla google. Czasy świetności SE jako producenta zostały gdzieś na K800i, albo C902.

  • 0

    8.  2011-01-25 11:47:52

    Tytanowy_janusz... sam jesteś śmieszny, bo nie rozumiesz na czym polega polityka Google. Tutaj nie chodzi o to by najlepszy producent produkował Nexusy, ale po to by pobudzić sprzedaż telefonów z Androidem u konkretnych producentów. I nawet swojego czasu nawet Google wypowiadało się, że przy produkcji Nexusów będzie dawało szanse innym producentom, to ty chyba aż za bardzo fanbojizujesz i zamiast napisać coś merytorycznego to obrażasz ludzi... nieźle. Poza tym SE po Xperie 1 zgłosił się do HTC, jeszcze tej na Windows Mobile, resztę projektował sam... co zresztą widać po nieudanym X10.

  • 0

    9. ~xmas  2011-01-25 11:48:43  host: 178-36-62-154.adsl.inetia.pl

    tylko HD, a kiedy tzw FHD, 3D i inne pierdoły?

  • 0

    10. ~GaduAirowiec  2011-01-25 12:48:27  host: 130.138.227.40

    Ad.9: dokładnie, nie kupuję zabawek dopóki nie będzie usług typu rozmowy video HD, wypożyczalnia filmów HD na telefon składany z polimerów przyszłej generacji;) Obecne telefony to zabawki. Technika przekazu jeszcze w tyle..Nie kupuję zabawek:) Czekam na lepsze czasy.

  • 0

    11. ~  2011-01-25 13:10:29  host: public-gprs196216.centertel.pl

    I przyjdzie czas na nagrywanie 3D, full hd, system głośników 5.1, VOD, może kiedyś wyświetlacze holohraficzne ale to już nienajbliższa przyszłość za którą będzie warto wydać 2.500zł a nie za troche inny wygląd, aplikacje i troche inne podzespoły którymi różnią sie high endy. Nexus s nie będzie pewnie narazie warty przesiadki z galaxy s który jest tani i dobry.

  • 0

    12.  2011-01-25 13:14:50

    @Darkeners - dobrze, że Ty rozumiesz ich politykę, bo skierowana jest właśnie do takich odbiorców, jak Ty. Przecież bez sensu jest pobudzanie sprzedaży u Samsunga, skoro I9000 jest lepszy i tańszy. Nie "fanboizuje" (przyp. nie ma jeszcze takiego neologizmu, ale z niecierpliwością czekam na Twoje dalsze zapędy słowotwórcze). A jeśli "fanboizuje" to niby odnośnie jakiej marki? Moje posty są merytoryczne i nikogo nie obrażam. Aha i nie chodziło mi o projekt, tylko o produkcję. Bo w europie nikomu się już nie opłaca robić telefonów, dlatego składają je w Taiwańskich fabrykach HTC. Nawet komercyjne Nokie są robione na podzespołach od szajsunga. Z resztą... Nieważne już. Aha i gdzieś tam wyżej pisałem coś o innowacyjności Samsunga. Chodziło mi o pierwsze ekrany AMOLED (późniejsze SuperAMOLED), oraz o ich CPU, które stosuje nawet Apple w iPadzie i iP 4.

  • 0

    13. ~  2011-01-25 16:02:05  host: 213-238-117-236.adsl.inetia.pl

    Zdaje się że jest jeszcze jedna funkcja która różni oba modele: Galaxy S ma wbudowane radio FM, a Nexus S nie.

  • 0

    14. ~...  2011-01-25 16:58:53  host: 188.146.255.156.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Tak sobie myślę że ten tel jest bez sensu. Takie galaxyS po kosmetyce tylko że 2razy droższe. Ogólnie jeśli chodzi o Androidy to dla mnie jakimś tam wydarzeniem była motorola Defy(szkoda że wadliwa partia się trafiła) a w tym roku Optimusx2 od LG. Te telefony to chociaż jakiś powiew świeżości a NexusS to dla mnie odgrzewany kotlet. Osobiście czekam na coś typu Defy 2 na np. tegra 3. To byłaby dopiero fajna zabawka.

  • 0

    15. ~  2011-01-25 17:40:20  host: z07-04.opera-mini.net

    Zaczyna się nowa era telefonów i systemów. Za ok 3 lata dopiero będzie ciekawie się działo.

  • 0

    16.  2011-01-26 08:10:29

    @tytanowy; w iPad'zie i iPhone nie ma przypadkiem układu ARM? To chyba nie Samsung, przynajmniej tak mi się wydawało

  • 0

    17.  2011-01-26 08:14:37

    Zdążyłem sprawdzić :) jest produkowany, nie wymyślony przez Samsunga - a to różnica. Btw, czy uważasz amoledy i samoledy za istotną ewolucję?

  • 1

    18.  2011-01-26 08:32:06

    @code - na telepolis był kiedyś news, że niby apple'owski procesor to ten sam, który jest w Galaxy S i Wave. A Apple tylko go lekko "przebrandowało". Wiesz co, co do ekranów nie jest to rewolucja, ale innowacja. Samsung podszedł do tego od innej strony niż pozostali.

Dodaj swoją opinię