Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co nowego w Windows Phone 8?

Co nowego w Windows Phone 8?

Q! 27 Lipca 2012 15:27

0 0

Microsoft udostępnił SDK dla Windows Phone 8 tym samym odkrywając część nowości, które znajdziemy w tym systemie. Czego możemy się spodziewać?

Windows Phone 8 wprowadzi bardzo dużo nowości, których w Windows Phone 7 brakowało - informuje serwis wp7.hu. Dzięki ustawieniom synchronizacji możliwe będzie wykonanie kopii zapasowej wielu elementów systemu, m.in. ustawień, listy aplikacji oraz wiadomości.

Pojawi się również możliwość personalizacji ekranu głównego i ustawienia do 5 aplikacji, których stan wyświetlany będzie bez konieczności odblokowania telefonu. W przypadku tapety opcja Bing sugeruje możliwość automatycznego pobierania i zmiany tapety z tej właśnie przeglądarki.

Wśród kolejnych nowości znaleźć będzie można obsługę elektronicznego portfela oraz wsparcie dla modułu NFC. Więcej opcji aparatu fotograficznego, przeglądarki systemowej, pamięci wewnętrznej to tylko część z nowych funkcji, które znajdziemy w nowym Windows Phone 8.




Zmian jest na tyle dużo, że trudno opisać je w kilku słowach. Warto zatem spojrzeć na zrzuty ekranu, które powinny powiedzieć znacznie więcej.

wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany wp8 zmiany15m

Źródło tekstu: wp7.hu     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1.  2012-07-27 15:43:32

    Powolutku dobijaja do konkurencji. I dobrze, ostatecznie kondycja Nokii od nich zalezy, a takze ogolna konkurencyjnosc na rynku.

  • 2

    2.  2012-07-27 15:51:19

    Jeśli rzeczywiście błędy i braki z WP7 zostały poprawione, to poważnie się zastanowię nad zakupem telefonu z tym OS. Wszysko idzie w dobrym kierunku, przynajmniej na papierze, bo jak to będzie w rzeczywistości "wyjdzie w praniu" ;)

  • 1

    3.  2012-07-27 15:58:16

    Rewolucji nie widać, ale faktycznie - dobrze że coś się dzieje. Nokia właśnie ogłosiła decyzję o zamknięciu swojej ostatniej fabryki w Finlandii - więc raczej niewiele jej to pomoże, przynajmniej w najbliższym czasie.

  • 6

    4. ~derbixxx  2012-07-27 16:21:47  host: p5B0F7778.dip.t-dialin.net

    wezcie zmienicie swoje galerie zdjec, zeby mozna bylo sobie jakas strzaleczka przewracac zdjecia, a nie zamykac i otwierac kolejne okienka...

  • 1

    6. ~pan dla wojtaszka  2012-07-27 16:58:52  host: user-31-174-9-52.play-internet.pl

    nokii daleko nawet do lg czy samsunga. bo te firmy nie tworza telefonow z przestarzalym softem i obudowami z tworzywa z mydelniczek . i to takiego które skrzypi niemilosiernie przy kazdym dotknieciu. e55 - piszesz ? to nieudany klon e 52 a ktora z jakoscia wykonania ma tyle wspolnego co nasi politycy z prawda. wiec przestan bredzic

  • -1

    7.  2012-07-27 17:07:15

    @6 za to konkurencja robi telefony w kształcie mydelniczek (SGS III)

  • 1

    8. ~pan dla wojtaszek  2012-07-27 17:10:42  host: user-31-174-9-52.play-internet.pl

    a ty bys wolał moze telefony w ksztalcie banana ? pytam bo wszedzie a nawet jak nie masz nic do powiedzenia to usilujesz wcisnac swoje wypociny

  • 0

    9.  2012-07-27 17:22:54

    @6 Troche racji masz, ale nie do końca. Z nowych Nokii miałem w ręku tylko Lumie 800 i moje wrażenia są pozytywne, a to "tworzywo z mydelniczek" może na dłuższą metę się sprawdzić, tak jak sprawdzał się dobrej jakości plastik w kilku starych modelach. E52, E55, powiadasz? Tu się zgadzam i dorzucam N95 i N82, topowe modele, których obudowy dosłownie się rozpadały po kilku latach użytkowania. Nie zgadzam się natomiast z tym, że Nokii daleko do Samsunga czy LG i ze wspaniałą jakością wykonania tych telefonów. Fakt, mieli sporo udanych modeli, ale tak samo miała ich niemało Nokia. A co powiesz o jakości wykonania Galaxy S Plus? Bo wg mnie to tandetny, błyszczący, łatwo rysujący się, skrzypiący i po prostu badziewny plastik! Podobnie w S II. Nieco lepiej jest ze spadowaniem elementów powiedzmy w Wave II, ale aluminium też się dość łatwo zarysowało, a na plastikowych fragmentach pojawiły wgniecenia, a telefonem nie rzucałem. Lata wcześniejsze Samsunga, to "rewelacyjny" d800, którego część z wyświetlaczem po rozsunięciu po prostu sobie odpadła (widziałem to 2 razy na dwóch innych modelach). To oczywiście tylko przykłady, kilka wybranych telefonów, z którymi miałem kontakt. Przekaz ogólny jest taki - każdy prodycent ma lub miał gorsze lata i modele, ale też wiele dobrych jakościowo słuchawek. Każdy się rozwija i stara dać użytkownikowi jak najlepszy produkt, bo jak wiadomo zadowolony klient powróci. Nawet znienawidzony przeze mnie Alcatel się powoli podnosi i prezentuje coraz ciekawsze telefony, czym jestem pozytywnie zaskoczony ;) PS. O LG starałem się nie wspominać bo najnowszy model tego producenta jaki miałem okazje mieć dłużej w ręku to kiepski Cookie kp500i

  • 0

    10. ~Zbyszek  2012-07-28 08:39:38  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    świetnie, może przebiją się przez granicę 1% udziału w rynku... a swoją drogą.. wielozadaniowość już jest czy dalej mrożenie aplikacji??

  • 0

    11.  2012-07-28 11:06:18

    Win8 wygląda jak XP z interfejsem dla niewidomych. Ale przynajmniej czytelnie.

  • 0

    12. ~Aaaaaa  2012-07-28 12:36:50  host: aamj30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @derbixxx: też byłbym za tym żeby galeria była na Telepolis była rozwiązana w inny sposób ale widzisz...nie chodzi o ergonomiczność i wygodę użytkowników, a o KLIKNIĘCIA. Dowodem na to są również zrzuty ekranu powyżej w języku chyba węgierskim? Można to odczytywać w ten sposób: nam się nie chce tego przetłumaczyć i wytłumaczyć użytkownikom, niech więc się użytkownicy sami postarają żeby coś zrozumieć. Ja wiem, że są wakacje ale to już szczyt :)

  • 0

    14.  2012-07-29 11:05:43

    12: co do zdjec to faktycznie lepiej by bylo dla userow gdyby bylo tak jak dawniej, ale tu chodzi o odslony reklam. Co do tlumaczenia - no bez jaj! To zrzuty ekranu wiec niby jak to mieli tlumaczyc?

  • 0

    15. ~Aaaaa  2012-07-29 12:37:37  host: aaot93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    matteo: w tekście jest informacja, że trudno to opisać słowami więc zachęca się czytelników do rzucenia okiem na zrzuty ekranu tyle, że one nic nie mówią (no chyba, że chodziło jedynie o pokazanie kroju czcionki) bo szanowna redakcja obdarowała nas zrzutami ekranu w jakimś innym języku, które kompletnie nic nie wnoszą do informacji.

  • 0

    16. ~  2012-07-30 10:35:37  host: z33-03.opera-mini.net

    @13 co w nim jest żałosnego? Zero argómentów sam hejt, piszesz jak applefan. Trolle nie są tu mile widziane.

  • 0

    17. ~user8888  2012-07-30 11:51:55  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    Wygląda, jak powrót do czasów sprzed Windows 3.1

  • 0

    18. ~Janes  2012-07-30 12:47:19  host: user-109-243-234-209.play-internet.pl

    pan dla wojatszka Normalnie nóz w kieszeni się otwiera jak czytam takie debilizmy.Ty piszesz że Nokia robi plastikowe telefony a chwalisz szajsunga i lg ? Toż te telefony to najbardziej plastikowe z plastikowych słuchawek a wyglądaja jak zabawki dla dzieci

Dodaj swoją opinię