Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co nowego w Skypie 1.2 dla Windows Phone?

Co nowego w Skypie 1.2 dla Windows Phone?

Q! 20 Czerwca 2012 11:36

0 0

Skype zapowiedział udostępnienie nowej wersji swojego komunikatora dla platformy Windows Phone. Co w niej znajdziemy?

Tak naprawdę niewiele. W nowej wersji komunikatora znajdziemy dokładnie dwie nowe funkcje. Pierwsza z nich będzie taka, ze każdy kontakt telefoniczny posiadający przynajmniej jeden numer pojawi się na liście kontaktów komunikatora. Druga zmiana to możliwość edycji numeru z poziomu klawiatury przed jego wybraniem.

Ciekawą informacją jest ta, że zapowiedź nowej wersji komunikatora znalazła się na blogu jego twórców. Niestety, zamieszczone we wpisie odnośniki prowadzą do starej wersji komunikatora, czyli 1.1.




Warto zwrócić również uwagę, że Skype dla Windows Phone, który jest własnością Microsoftu, wciąż ma wiele niedociągnięć. Oprócz braku podstawowych funkcji, np. możliwości zmiany statusu, ma on również szereg innych elementów, wymagających dopracowania.

Z tych ciekawszych warto wymienić m.in. takie jak:
odebranie połączenia telefonicznego zakończy połączenie głosowe Skype,
aby zadzwonić na telefon z poziomu komputera, niezbędny jest komunikator w wersji przynajmniej 5.0,
wczytanie długiej historii czatu może spowodować wyłączenie się komunikatora,
aplikacja przeznaczona jest dla telefonów, które posiadają przynajmniej 512 MB pamięci operacyjnej.

Źródło tekstu: Skype, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~RickyPL  2012-06-20 11:46:06  host: 77-253-201-60.ip.netia.com.pl

    No u znów bardzo pochlebna wypowiedź Q!, która jest oczywiście jak zawsze bardzo obiektywna. Brawa dla autora ;) A tak serio to coraz mniej chce mi się wchodzić na telepolis...

  • 1

    2.  2012-06-20 11:55:17

    @RickyPL - jakieś argumenty, konkrety? Chętnie porozmawiam *rzeczowo*.

  • 5

    3. ~Pata  2012-06-20 12:00:47  host: z60-03.opera-mini.net

    Autor stwierdził fakt, po co stękasz?

  • 1

    4.  2012-06-20 12:01:41

    @1 To ze Q nie lubi WP7 to wiemy, ale niestety ma racje.. Sam WP7 jak i taki Skype nie maja duzo brakujacych funkcji, w zasadzie nie wiadomo dlaczego, bo latwo jest je zaimplementowac.. Nie wiem czy Microsoft uwaza swoich uzytkownikow za debili, ale na to wychodzi ze jednak tak :(

  • 1

    5.  2012-06-20 12:05:20

    Aplikacja nie jest jeszcze w marketplace, bo pewnie przechodzi przez proces akceptacji.

  • 1

    6.  2012-06-20 12:13:13

    @danny93 - skąd wniosek, że "Q nie lubi WP7"? ;-)

  • 1

    7.  2012-06-20 12:23:21

    Q! to nie lubi ale niedociągnięć w systemie Nokii, a ja jemu wtóruję, bo nic tak nie wnerwia jak robienie z ostatecznego klienta - frajera testera :-7

  • -1

    8. ~RickyPK  2012-06-20 12:45:49  host: 77-253-201-60.ip.netia.com.pl

    @Q! - Nie będę pisał o plusach WP, a uwierz, że pracowałem na różnych systemach, a teraz jestem szczęśliwym posiadaczem lumii, której system jest po prostu najlepszy. Wkurza mnie tylko to, że o androidzie, czy IOS nie napisalbys takiego artykułu. Ty potrafisz nawet taką nieistotną wzmiankę o małej aktualizacji skypa wykorzystać by znowu wyrazić swoją negatywną opinie na temat WP. Opisujesz same minusy aplikacji, która ma za sobą dopiero pierwszą wersję na ten system. Sam chyba wiesz że android też nie był idealny od pierwszej wersji, tak jak i aplikacje na jego... A co do niedociągnięć WP to ich nie dostrzegam. Może dlatego że chcę poprostu aby mój telefon dobrze działał i abym nie musiał się z nim męczyć...

  • 0

    9. ~gigi  2012-06-20 12:46:15  host: 94.42.241.135

    Pełna zgoda RickyPL, dla mnie to już Samsungopolis.

  • -1

    10.  2012-06-20 13:12:19

    @8 - WP dobrze działa?? Dobre sobie...

  • 0

    11.  2012-06-20 13:26:02

    @ 8 Moja przygoda z lumia 800: Sam system działa szybko (miałem lumie 800) ale już aplikacje niekoniecznie - pierwszy z brzegu PicturesLab (program do obróbki foto) - zainstalowałem ustawiłem kompresję na 100% i końcowy efekt na 8 mpx czyli tyle ile ma kamera w 800-tce. I co? a no to, że próba zapisania jakichkolwiek zmian zakończyła się pięknym komunikatem "za mało pamięci ram, wyłącz aplikację" - nic nie działało w tle - zmieniłem ustawienia na 5 mpx - ten sam komunikat - dopiero zmiana na 3,2 mpx przyniosła oczekiwaną możliwość zapisania zdjęcia, które notabene okazało się być gorszym jakościowo niż to z aparatu. Idziemy dalej - aplikacje - owszem są różne, co prawda jest ich mało ale nie o tym chcę napisać - chodzi mi o ich jakość - taka podstawa jaką jest dla mnie evernote został wręcz wykastrowany do minimum - brakuje praktycznie wszystkich opcji z ios czy androida - wstawianie mapy, wypunktowanie, wstawienie filmu itd. Mamy goły notesik z możliwością synchronizacji - sorry ale taką funkcjonalność to miał kilka lat temu symbian w podstawowej apce. Takich przykładów jest znacznie więcej. Bolączki systemu są ogólnie znane i chyba każdy czytał 7 x 7 powodów by nie polubić WP7. Wspomnę, że to jeszcze nie wszystko - w tamtym wpisie zabrakło chociażby tego, że do wiadomości e-mail nie można załączyć plików w formacie pdf! zatem nici z zastosowania biurowego (mój przypadek). W aplikacji email można dodać tylko zdjęcie. Jeżeli chcemy dodać doc, ppt, xls to też tego nie zrobimy z pod poziomu email - musimy uruchomić aplikację word i z jej poziomu dodać załącznik - wtedy jednak nie dodamy zdjęcia Tego typu kwiatków jest bardzo dużo. Sprzedałem swojego sgs II (znudził mi się) i kupiłem lumie 800 (z ciekawości, podoba mi się design) i wytrzymałem z tym telefonem dokładnie tydzień - przez ten tydzień mocno go testowałem (przy okazji bateria idzie jak woda na pustyni - po wszelkich aktualizacjach byl telefon, sam je wgrywałem).

  • 0

    12. ~rob  2012-06-20 14:03:57  host: aavl195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8 Pisze prawdę, to co że pierwsza wersja? To powinien napisać jak to cudownie, że w ogóle coś wydali? Nie ważne, że z błędami?

  • 0

    13. ~RickyPL  2012-06-20 14:26:30  host: 77-253-201-60.ip.netia.com.pl

    @rob - to po co ta wiadomość? Ile osób obchodzi to, ze wyszła właśnie mała łatka na program? I jeszcze oczywiście ponad polowa tekstu nie odnosi się do samej aktualizacji tylko di minusów programu, na temat którego był juz jakiś news. I prośbą dla Q! - jeśli chcesz być dobrym autorem tekstów, bądź obiektywny... ja też nie twierdze ze WP jest idealny, a reszta systemów to chłam.

  • 0

    14. ~  2012-06-20 14:28:26  host: user-46-112-190-233.play-internet.pl

    Ale na ICS najnowsza wersja Skype nie działa dopiero z Androida2.3x poprawnie pracuje jak się zainstaluje

  • 0

    15.  2012-06-20 15:13:12

    @RickyPL ale w tym wypadku nawet ja nie widzę powodu, żeby się czepić Q! a wierz mi, że robię to z miłą chęcią kiedy da do tego powód.

  • 0

    16.  2012-06-20 15:29:31

    @10 WP7 jest w tym momencie jednym z bardziej stabilnych i szybkich systemów, nie używałeś, nie komentuj. To że w kwestii ilości aplikacji i możliwości modyfikacji stoi daleko za androidem nie znaczy, że to zły system, śmiem stwierdzić, że system sam w sobie jest jednym z lepszych jakie używałem. Androida nie oddam, ale marzy mi się by i WP7 dorobił się takich możliwości, nie tracąc jednocześnie swojej szybkości i wyglądu ;]

  • 0

    17. ~gigi  2012-06-20 16:05:17  host: 94.42.241.135

    Powinni coś napisać o bada OS, jaki to sukces komercyjny, jak dbają o klienta i maglować tak często jak paszkwile na Nokie i pokrewne wypuszczają.

  • 0

    18. ~Misiek  2012-06-20 17:40:59  host: 89-72-108-255.dynamic.chello.pl

    Potwierdzam wszystko, co napisał rain86 w @11. WP7 nie nadaje się do użytkowania w firmie. To już E72 jest lepsza! Poważnie, bo tam poczta działa porządnie. Powoli, ale porządnie, z wybraniem dowolnego załącznika, także z karty SD.

  • 0

    19. ~  2012-06-20 19:40:51  host: apn-37-152-21-54.dynamic.lte.plus.pl

    Wlasnie Microsoft potwierdzil, ze aktualne telefony z Windows Phone NIE DOSTANA uaktualnienia na WP8. Komentarz chyba zbedny...

  • 0

    20.  2012-06-20 20:41:00

    19, dostaną do 7.8, który będzie się różnił od 8... brakiem funkcji, których i tak nie uciągną telefony projektowane pod 7.5 :). Po co szczekać zatem?

Dodaj swoją opinię