Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co nowego w iPhone OS 4.0?

Co nowego w iPhone OS 4.0?

Q! 7 Maja 2010 01:18

0 0

Nowa wersją systemu iPhone OS przyniesie sporo nowości. Wśród nich znajdzie się m.in. długo oczekiwana wielozadaniowość. Do sieci trafiło też potwierdzenie dotyczące filmów HD na nowych iPhone'ach.

Światło dzienne ujrzała właśnie trzecia beta systemu iPhone OS w wersji 4.0. Zaoferuje on kilka nowości oraz usprawnień, których od dłuższego czasu domagali się użytkownicy urządzeń mobilnych z logiem nadgryzionego jabłka.

Jedną z nowości ma być możliwość bezpośredniego przesyłania plików z i do iPhone’a z poziomu iTunes. Obecnie funkcja ta jest ograniczona tylko do obsługi załączników poczty, ale być może do finalnej wersji oprogramowania zostanie ona rozszerzona na każdy typ plików.

Drugą z nowości ma być menedżer zadań i nowy sposób zamykania uruchomionych aplikacji. W tej wersji oprogramowania funkcjonować to będzie dokładnie w taki sam sposób, w jaki następuje usunięcie dowolnego programu z pamięci telefonu.
Nowością będzie również widżet, który ma usprawnić obsługę odtwarzacza muzycznego. Wystarczy potrząsnąć urządzeniem w lewą stronę, aby na dole ekranu ukazało się menu wraz z podstawowymi klawiszami służącymi do jego obsługi.

Z poziomu tego samego widżetu otrzymamy również dostęp do blokady orientacji ekranu. Teraz wystarczyć będzie obrót ekranu w pozycję poziomą i dotknięcie odpowiedniej ikony, aby orientacja ekranu automatycznie nie zmieniała się po obróceniu urządzenia.

Ostatnią z nowinek w nowej wersji oprogramowania została odkryta w becie czwartej wersji SDK. Wiele wskazuje na to, że kolejna wersja iPhone OS obsługiwać będzie rejestrację materiału wideo w jakości HD (720p). Ta funkcja dotyczyć będzie najprawdopodobniej tylko najnowszej wersji iPhone’a, o którym szerzej pisaliśmy m.in. w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 1

  1. ~gigi  2010-05-07 08:13:08  host: 1.san.abpl.pl

  Mały błąd: 'Teraz wystarczyć będzie obrót '

 • -1

  2.  2010-05-07 08:35:32

  *** gigi - hmm, jaki błąd? :-)

 • -1

  4. ~ewok  2010-05-07 08:50:12  host: apn-77-113-6-58.dynamic.gprs.plus.pl

  os 4.o , a co to za system skoro uzywa go tylko apple ? malo mnie to interesuje.......

 • 1

  5.  2010-05-07 09:59:52

  @2 powinno być 'teraz wystarczać będzie..' a tak z ciekawości czemu nie było newsa o androidzie na iphonie ?

 • -1

  6.  2010-05-07 10:43:19

  *** quzo - ja tam się nie będę kłócić, ale SJP(.pwn.pl) dopuszcza obydwie wersje. ;-)

 • 1

  7. ~gigi  2010-05-07 12:05:09  host: 1.san.abpl.pl

  zgadza się Q! ale to się gryzie językowo. W tej składni wg mnie zupełnie nie pasuje 'wystarczyć będzie'.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet