Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co najmniej 5 chętnych na TP Emitel

Co najmniej 5 chętnych na TP Emitel

WitekT 24 Grudnia 2010 11:04

0 0

Co najmniej pięciu chętnych znalazło się na krótkiej liście do przejęcia TP Emitel. Analitycy twierdzą, że Telekomunikacja Polska dostanie za spółkę około miliarda złotych - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Proces wszedł już w przedostatnią fazę - podmioty zainteresowane przejęciem spółki zostały zaproszone przez właściciela, Grupę TP, do due diligence, czyli badania pod kątem finansowym i prawnym. Badanie ma się zakończyć w lutym i do końca tego miesiąca zainteresowani mają czas na złożenie ofert zakupu razem z ceną. Spośród podmiotów, które to zrobią, zostaną wybrane dwa. Z nimi będą się toczyć ostateczne negocjacje.
Wśród wybranych firm jest TDF (Telediffusion de France), francuski odpowiednik TP Emitel, który należał kiedyś do France Telekom. TDF kontroluje już Polskie Sieci Nadawcze, konkurenta Emitela na polskim rynku. Oprócz niego w procesie biorą też udział fundusze inwestycyjne. Z ustaleń Dziennika Gazety Prawnej wynika, że są to: EQT, australijska Macquarie Group, a także Advent. To podmioty, które Grupa TP zaprosiła do due diligence spośród około 15, które odpowiedziały na wysłane we wrześniu memorandum inwestycyjne.

Prezes TP Maciej Witucki tłumaczył w czerwcu decyzję o sprzedaży Emitela tym, że nie jest to podstawowy biznes TP, a spółka lepiej będzie się rozwijać pod kierownictwem nowego właściciela.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1.  2010-12-24 11:12:30

  Jeżeli faktycznie ma to wpłynąć na lepsze funkcjonowanie spółki to nie da się ukryć, że sprzedaż jest dobrym rozwiązaniem.

 • 1

  2. ~Longman  2010-12-24 11:27:14  host: adbh235.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @cudny(1), przyznam, że może być tylko lepiej, bo TP Emitel nadaje obecnie MUX3 poza Warszawę w ten sposób że to nie tylko zawiesza a wręcz uszkadza część tunerów. Winą są fałszywie pojęte oszczędności to znaczy sępienie na światłowodach i zdanie się na dyfuzję napowietrzną. Najśmieszniejsze jest to, że testy trwały kilka lat, problem na forach jest rozpracowany a ze strony tak zawsze wygadanych panów z Emitela cisza i milczenie owiec, ewentualnie wywalanie wątków które o tym mówią. Na szczęście istnieje Google: http://goo.gl/HBbdi

 • 1

  4. ~jmfm  2010-12-24 11:31:24  host: host2.gvt.pl

  wg mnie Emitela kupi TDF, Polacy sprzedają biznesy obcym, a Francuzi pewnie swoim sprzedadzą. W innych, bardziej cywilizowanych gospodarkach ludzie kapitał starają się zachować w rękach rodaków.

 • 0

  5.  2010-12-25 18:55:38

  Na przejęcie TP Emitela przez TDF prawdopodobnie nie zgodzi się Urząd Antymonopolowy.

 • 0

  6. ~tello  2010-12-27 20:27:18  host: ajq171.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Potrzebny cash na karę w sądzie arbitrażowym w Wiedniu a nie dyrdymały: "...spółka lepiej będzie się rozwijać pod kierownictwem nowego właściciela" Chyba naiwny wierzy tylko w taki kit.

 • 0

  7. ~trafalara  2010-12-28 08:47:08  host: 178235218072.unknown.vectranet.pl

  fakt, miliardzik od francuzów (jak tdf dostanie emitel) akurat starczy na zaplacenie kary dunczykom:)- ot i caly kosmopolityzm tp group:))))

 • 0

  8.  2010-12-28 19:33:09

  Kasa dla Duńczyków już czeka na koncie, a ten wybieg ma jedynie utrudnić podział strukturalny TP.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet