Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co miesiąc przez sieci Midasa przechodzi 0,8 mln GB

Co miesiąc przez sieci Midasa przechodzi 0,8 mln GB

WitekT 15 Lutego 2013 21:36

6 0

Łączne, miesięczny transfer w sieci Aero2, Mobylandu i CenterNetu zbliża się do 0,8 mln GB miesięcznie. NFI Midas, właściciel tych trzech sieci, jest otwarty na współpracę z kolejnymi operatorami, ale nie prowadzi żadnych konkretnych rozmów w tym zakresie.

Spółka rozważa wszystkie korzystne dla niej możliwości współpracy i nie zamyka się na współpracę jedynie z Polkomtelem i Cyfrowym Polsatem - powiedział prezes spółki Krzysztof Adaszewski.




Maciej Kotlicki, członek zarządu dodał, że Midas jest otwarty na każdego odbiorcę, jednak jest dostawcą hurtowym i minimalna jednostka rozliczeniowa spółki to 1 mln GB.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:

Tagi: aero2 | centernet | midas | mobyland | polkomtel

w sumie: 33
  • -1

    16. ~adamski8  2013-02-16 18:49:16  host: host-89-229-10-175.torun.mm.pl

    @15 - ja za to korzystalem z lte plusa i ping byl 50, a predkosc srednio 50mb/s i to o roznych porach dnia. to po prostu zalezy od lokalizacji

  • 0

    17. ~l.  2013-02-16 18:55:35  host: apn-37-109-111-154.dynamic.lte.plus.pl

    Specjalnie dla was strzelilem testa. W ruchu (50km na h) mijajac Stadion Narodowy - 14mbit w dol, 22 w gore.

  • -1

    18.  2013-02-16 19:00:11

    @15. Jesteś pewien że jesteś w zasięgu LTE? W Hoście masz gprs.plus.pl....

  • 0

    19. ~l.  2013-02-16 19:03:03  host: apn-37-109-111-154.dynamic.lte.plus.pl

    Serio nie wiem na co tu narzekac. Chyba ze ktos chce stawiac na mobilnym necie serwery. Tylko po co?

  • 0

    20. ~  2013-02-16 20:18:35  host: ip-37-209-130-217.free.aero2.net.pl

    JA z Aero2 dziennie pobieram od 100-1000MB. Ostatnio działa szybko i full zasięg. Jestem zadowolony jak za darmo moge pobrać tyle danych. Kiedys to 512 mialem na normalnym kablu i jeszcze 80zł płaciłem.

  • -2

    21. ~Marcin  2013-02-16 21:15:59  host: user-46-112-243-160.play-internet.pl

    Plus musi sie pochwalic ale czemu sie nie pochwala jak okłamuja swoich klientów tego nie napisza kilkunastu moich znajomych do tej pory nie ma aktywnych kart sim z dostepem do internetu niby 24H a tu rachunki przychodza brawo plus jeszcze tak dalej a wasza siec upadnie i tego im zyczę z całego serca, ci którzy dobrze i Mądrze wybieraja przechodza do play to dobrze maja ja wybrałem dobrze routerek antenka poprawiajaca zasieg 6 mb/s łancze w taryfie z limitem 20GB i dorzucaja 4 GB przy zamówieniu przez internet no super:)) w nocy bez limitów od 00:00-9:00 i inigdy nie przekraczam limitów a w nocy sciagam ile sie da po 4 GB kazdej nocy tozawsze na liczniku na koniec miesiaca pokazuje 90GB do 120GB danych i jeszcze ruszy LTE i bez limitów w play to bedzie naprawde super bedzie mozna ogladac tv online swobodnie rozmawiac na skype i nie pilnowac sie ze limit sie skonczy

  • 0

    23. ~LLOYD  2013-02-16 22:17:27  host: host_181_147.compower.pl

    Tak,Marcinku....Play ma na pewno lepszy internet od Plusa....W końcu ma 4G

  • 0

    24. ~mirekb  2013-02-16 23:23:21  host: apn-188-125-62-224.dynamic.lte.plus.pl

    w plusie internet dobrze to juz było..iplusopobieracz kiedys100gb,potem no limit od 00.00-09.00 za 5zl lub 10zl od00.00-12.00..odlegla przeszlosc.naprawde 50gb w nocy to kwestia kilku dni,ostatnio 4 ;-).wlasciwie cieszy mnie ze opy stawiaja na pojemnosc sieci,co prawda nie na u900 bo tam to niemozliwe ale na 1800 moze doczekamy sie rozsadnych wynikow..czekam cierpliwie na lte networks bo moze sie okazac ze mimo ze ma sie do czynienia z opem ktory przetarł szlaki w lte to ktos moze,nie musi,byc lepszy.szału nie ma..szkoda ze nikt nie mówi ze nocny transfer w ramach umowy miedzy plusem a resztą jest za free-chyba ze zmieniono az tak umowe z poczatkow wspolpracy tych prawie niepowiązanych spółek

  • 0

    25. ~pabloki  2013-02-16 23:39:51  host: static-89-115.sin.nokia.net

    A u mnie zgasili aero po 40 dniach. zaktualizowali mape, wykazali zasieg dla uke i teraz maja to gdzies. dzis dostalem odpowiedz ze pomylkowo wlaczyli mimo pozwolenia.Szok.

  • 0

    26. ~  2013-02-17 12:42:11  host: ip-37-209-133-233.free.aero2.net.pl

    U mnie poprawili zasięg. Teraz moge nawet w piwnicy siedzieć i mam pełny zasięg a kiedyś ledwo 2 kreski przy oknie. Jestem bardzo zadowolony. To youtube, mp3 radia internetowego, poczty, gier via www itp starcza !

  • 0

    27. ~  2013-02-17 15:51:00  host: dummy0.uw-fw1.rtr.net.uw.edu.pl

    ja z BDI pobieram ok 10 GB miesiecznie

  • -1

    28.  2013-02-17 15:56:05

    no właśnie... co to jest te nędzne 0,8 mln GB jak przeciętny użytkownik komórki (upsss... smartfona) piszący na Telepolis to 10, 20, 50 GB miesięcznie? Chyba mało kto korzysta z tych sieci?

  • 0

    29. ~Zniesmaczony  2013-02-17 16:55:31  host: v30-08.opera-mini.net

    Aero2 to zlodzieje. Chcialem zamowic karte. Zlozylem zamowienie online.. Przelalem kase.. Do dzisiaj nie dostalem formularza, ktory mam wydrukowac. Na infolinie nie dodzwonicie sie nigdy a maile mozna sobie w buty wsadzic.. Wyslalem juz 2 i ani jednej odpowiedzi.. Zlodzjeje i tyle.. Kwota duza nie jest.. Ale chodzi o zasady

  • 0

    30.  2013-02-17 16:56:21

    Biorąc pod uwagę jakie limitu oferuje zielona sieć i jej podspółeczki to nie ma co się dziwić, że "tak dużo" transferu przechodzi przez te sieci. Co niektórzy śmieją się z Play, że limituje prędkość do np. 4 Mbps, ale z tego, że na LTE w Plusie i podspółeczkach dostajesz 0,5GB to już nikt się nie śmieje :D Pomijam, że LTE jest w Polsce bardzo mało popularny, a sieć już tak obciążona, że przewagi nad HSPA+ prawie nie widać ;]

  • 0

    31.  2013-02-17 17:20:09

    Czy wy nie widzicie co napisałem w komentarzu - 7 ?

  • -1

    32. ~Marcin  2013-02-17 18:24:42  host: acgg252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LLOYD to tylko chwyt marketingowy sieci play a tak 4G bedzie po odpaleniu LTE licze na to i licze na to ze cos w tym kraju wrescie sie ruszy fakt jest monopolista w tej dziedzinie PLUS i trza to ukrucic i dobrze ze play wygrał ktos testował orange t-mobile ? ja testowałem full zasieg antena do poprawienia zasiegu i co u pomaranczy niby max 21 mb/s a tu co 1mb/s kolejne t-mobile max łancze powinno byc 21 mb/s i co marne 2 mb/s no i plus 500 kb/s no masakraa a teraz mój faworyt siec play tutaj robiłem testy w nocy w dzien max 5-3-4 mb/s czasem 6,3 mb/s ping lepszy niz u pozostałych opów na poziomie 60 ms od kiedy Orange i t-mobile połanczyły siły jest tragedia siec max obciazona ale mi to zabawa odradzam zeby play łanczył siły z t-mobile.... to moja szczera opinia szczerze wolałem wybrac play od reszty opów... internet rozmowy smsy mms w jednym :))

  • 0

    33. ~Marcin  2013-02-17 18:25:55  host: acgg252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i oczywiscie taniej :))

  • 1

    34.  2013-02-17 18:39:38

    Obyś się nie zdziwił z tym LTE od Play...

  • 0

    35. ~sylwek  2013-02-18 15:07:36  host: v48-06.opera-mini.net

    Ja mam zawsze transfer 4 mb/s i rzadko spada niżej dwóch na telefonie w sieci plus na nadajniku Aero2:-D

  • 0

    36. ~czesiek  2013-02-20 22:46:49  host: 037008251001.olsztyn.vectranet.pl

    Ja w 2008 przebywałem w Czechach. Prepaid O2. Pełna deklarowana prędkość netu 7,2. Miałem telefon z 3,6. Miał być FUP 150Mb/mc, realnie kosiłem około 60 GB miesięcznie. Przez telefon Sony Ericsson K850i z HSDPA 3,6 Mbit. Opłata ściągana z konta to 40kc tygodniowo. Około 7-8zł na polską walutę. Niech 32zł za 7,2 Mbit miesięcznie bez limitu do oporu. Do dziś w Polsce nie ma takiej oferty w PREPAIDZIE. A 40 koron zarabiałem w 15 minut pracy. Znajomi Polacy wódkę mi stawiali ( i nie tylko, nie tylko) w zamian za zmianę operatora z Vodafone np. Ale to tępe klocki, mieszkający kilka lat, i bulili niezły hajs za net i trzymanie znajomości poprzez Skype itp. Nie utrzymuję z nimi kontaktu, bo to debile. Korzystałem z frajerów, by się ustawić na czas pobytu, a mieli niezłe znajomości, to z dziewczyną mieszkałem w zajebiście komfortowym mieszkaniu i naprawdę dużym. Za darmo wszystko, bo agencja płaciła. Aż nam zachciało się wrócić do Polski, bo rodzina bo dość pepików, bo dość ich *** żarcia. Serio, tęskniłem za prawdziwym polskim chlebem, bo tam to jakiś karton w kromkach. Chleb z biedry jest o wiele lepszy niż jakaś czeska tektura. A czeskie agencje pracy płacą REALNIE nie mniej niż dostają 'kmieniowi' czyli etatowi. I mieliśmy wyrobione europejskie karty ubezpieczenia zdrowotnego. Bezpłatna opieka w każdym kraju Unii. Sobie porównajcie. Znaleźliśmy pracę. O około 400zł mniej. (z koron na polskie) plus czynsz. Już nie ma wypadów gdzieś tam, jak nam się ubzdura. Bo rachunki. Wypady do baru? Zero. W Czechach chodziliśmy bo cena jak w markecie. 20-25kc z nalewaka. Tu 2,49zł a z nalewaka 7zł no to nara, kupię w markecie wypijemy w domu. Realia.

Dodaj swoją opinię