DAJ CYNK

Co dziesiąty Polak przyznaje, że śpi ze smartfonem w łóżku

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Smartfon jest często pierwszą rzeczą, po którą sięgamy na rozpoczęcie dnia i ostatnią, gdy kładziemy się spać. Wiele osób nawet wtedy nie rozstaje się ze swoimi urządzeniami.



Smartfon jest często pierwszą rzeczą, po którą sięgamy na rozpoczęcie dnia i ostatnią, gdy kładziemy się spać. Wiele osób nawet wtedy nie rozstaje się ze swoimi urządzeniami.

Firma Ipsos zrealizowała na zlecenie Huaweia sondaż "Smart(fonowe) relacje". Jego wyniki pokazują, że bardzo ciężko jest się nam rozstać z urządzeniami mobilnymi. Nawet w nocy. Prawie trzy czwarte respondentów (74%) przed snem kładzie swój smartfon w pobliżu łóżka, a 11% zabiera go do łóżka i przechowuje do rana na przykład pod poduszką. Zaledwie 5% z nas zostawia wieczorem swój smartfon w pokoju innym niż sypialnia. Ponad połowa badanych (51%) zaraz po przebudzeniu sięga po telefon i rozpoczyna dzień przeglądem najnowszych informacji czy przesłaniem "dzień dobry" najbliższym osobom. Prawie jedna trzecia (28%) dociera ze smartfonem do łazienki, gdzie staje się on towarzyszem porannej toalety.

Prawie wszyscy pytani Polacy (95%) zadeklarowali, że zabierają ze sobą telefon wychodząc z domu, ponad połowa (53%) nawet wychodząc tylko na chwilę. 43% badanych stwierdziło, że gdy zapomni telefonu, wraca po niego, nawet kosztem spóźnienia się do pracy lub szkoły. Telefonu używamy przede wszystkim do wysyłania wiadomości przez różne komunikatory (88%), do robienia zdjęć (84%) i korzystania z mediów społecznościowych (73%). Ponad połowa badanych (52%) przyznała, że ma telefon pod ręką przez ponad 13 godzin w ciągu doby, niezależnie od tego, czy go używa czy nie. 27% pytanych osób stwierdziło, że używa telefonu aktywnie przez nawet 4 godziny dziennie.

Z telefonami nie możemy się rozstać także wtedy, gdy spędzamy czas w domu. Pomijając poranne i wieczorne "spotkania ze smartfonem", ponad połowa Polaków (51%) deklaruje, że zabiera telefon do kuchni, 32% zabiera go ze sobą udając się do pokoju dziecięcego (pytanie dotyczyło rodziców dzieci do lat 12), również 32% ankietowanych idzie z telefonem do toalety.

Ankieta
16%
52%
21%
11%

Wszystkich głosujących: 456

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei