Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co dziesiąty Polak przyznaje, że śpi ze smartfonem w łóżku

Co dziesiąty Polak przyznaje, że śpi ze smartfonem w łóżku

msnet 8 Lutego 2018 12:48

3 2

huawei mate 10 lite

Smartfon jest często pierwszą rzeczą, po którą sięgamy na rozpoczęcie dnia i ostatnią, gdy kładziemy się spać. Wiele osób nawet wtedy nie rozstaje się ze swoimi urządzeniami.

Firma Ipsos zrealizowała na zlecenie Huaweia sondaż "Smart(fonowe) relacje". Jego wyniki pokazują, że bardzo ciężko jest się nam rozstać z urządzeniami mobilnymi. Nawet w nocy. Prawie trzy czwarte respondentów (74%) przed snem kładzie swój smartfon w pobliżu łóżka, a 11% zabiera go do łóżka i przechowuje do rana na przykład pod poduszką. Zaledwie 5% z nas zostawia wieczorem swój smartfon w pokoju innym niż sypialnia. Ponad połowa badanych (51%) zaraz po przebudzeniu sięga po telefon i rozpoczyna dzień przeglądem najnowszych informacji czy przesłaniem "dzień dobry" najbliższym osobom. Prawie jedna trzecia (28%) dociera ze smartfonem do łazienki, gdzie staje się on towarzyszem porannej toalety.




Prawie wszyscy pytani Polacy (95%) zadeklarowali, że zabierają ze sobą telefon wychodząc z domu, ponad połowa (53%) nawet wychodząc tylko na chwilę. 43% badanych stwierdziło, że gdy zapomni telefonu, wraca po niego, nawet kosztem spóźnienia się do pracy lub szkoły. Telefonu używamy przede wszystkim do wysyłania wiadomości przez różne komunikatory (88%), do robienia zdjęć (84%) i korzystania z mediów społecznościowych (73%). Ponad połowa badanych (52%) przyznała, że ma telefon pod ręką przez ponad 13 godzin w ciągu doby, niezależnie od tego, czy go używa czy nie. 27% pytanych osób stwierdziło, że używa telefonu aktywnie przez nawet 4 godziny dziennie.

Z telefonami nie możemy się rozstać także wtedy, gdy spędzamy czas w domu. Pomijając poranne i wieczorne "spotkania ze smartfonem", ponad połowa Polaków (51%) deklaruje, że zabiera telefon do kuchni, 32% zabiera go ze sobą udając się do pokoju dziecięcego (pytanie dotyczyło rodziców dzieci do lat 12), również 32% ankietowanych idzie z telefonem do toalety.

Gdzie znajduje się Twój telefon, gdy idziesz spać?

Leży na łóżku
16.26%
Jest w bliskim sąsiedztwie łóżka
51.87%
Jest w tym samym pomieszczeniu, w którym śpię
21.10%
Zostaje w innym pomieszczeniu - nie muszę go mieć blisko siebie
10.77%

Wszystkich głosujących: 455


Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:

Tagi: smartfony | huawei

w sumie: 18
  • 0

    1.  2018-02-08 12:55:14

    Śpię z telefonem w pobliżu. :)

  • 0

    2. ~Callm7 IV  2018-02-08 12:57:59  host: a04-07-08.opera-mini.net

    Jesteście chorzy na nomobofilię... czy jakoś tak to się zwie.

  • -1

    3.  2018-02-08 12:58:53

    @1 Jedni wolą spać z telefonem a ja zdecydowanie wole spać z Kobietami!!! Każdy ma jakieś zboczenia.........

  • 0

    4. ~Saletra  2018-02-08 12:59:11  host: 212.160.172.84

    To pogratulowac, najlepiej telefon w pokoju obok a alarm w budziku :P

  • -1

    5. ~moher  2018-02-08 13:03:47  host: staticline-31-182-146-8.toya.net.pl

    I tutaj chyba można doszukiwać się przyczyny spadku przyrostu naturalnego, bo dawniej to sypiało się z żoną lub dziewczyną, a nie ze smartfonem!

  • 1

    6. ~Szczery_Chłopak  2018-02-08 13:04:01  host: charil.static.korbank.pl

    Budzik w telefonie, a biorąc pod uwagę fakt, że baterie rzadko trzymają dłużej niż 1 dzień = Ładowarka koło łóżka. Koło się zamyka. Nawet w weekend (kiedy budzik nie jest potrzebny) telefon leży koło łóżka.

  • -1

    7. ~Callm7 IV  2018-02-08 13:11:21  host: a11-03-02.opera-mini.net

    ...a z kilkanaście lat poczujecie jeszcze w kościach - schorzenia kręgosłupa, szyja wysiądzie, no i kciuki zwyrodnieją. W dodatku niespodzianka rakowa w mózgu dla tych, co godzinami gadają ze smartem przy uchu ...

  • 0

    8. ~iphoneski  2018-02-08 13:18:42  host: user-94-254-160-183.play-internet.pl

    Ja śpię ze swoim ajfonem i zalogowany do Play24

  • 0

    9.  2018-02-08 13:25:10

    Mój smartfon jest zarazem budzikiem, dlatego leży na szafce przy łóżku, automatycznie się wycisza o 21:00 i aktywuje dzwonki razem z budzikiem czyli o 6:00...

  • -1

    10. ~CaIm7  2018-02-08 13:39:35  host: user-94-254-244-129.play-internet.pl

    Ja dotykam siusiaka wibrującą baterią:-D :-D:-D

  • 1

    11.  2018-02-08 13:48:16

    I cóż w tym nadzwyczajnego? Telefon przy łóżku służy jako budzik. W nocy się ładuje. Gdzie ma leżeć? Na drugim końcu mieszkania?

  • 0

    12.  2018-02-08 13:55:13

    @11 dokładnie, u mnie jeszcze gra muzyka przy zaśnięciu, po godzinie wyłącza się sama.

  • 0

    13. ~pabloki  2018-02-08 13:59:49  host: user-188-33-81-225.play-internet.pl

    to pewnie dlatego huawei nazwał model mate. co za czasy?

  • 0

    14.  2018-02-08 14:06:40

    to ja nie jestem typowym Polakiem i to zdecydowanie

  • 0

    15.  2018-02-08 16:11:54

    przeciez to logiczne ze telefon połozy sie blisko łózka. a pilota od telewizora gdzie kładziecie? tez przy łózku. przeciez nikt nie bedzie wstawał zeby kanał zmienić w TV tak samo z telefonem który służy za budzik zegar itd. logiczne to jest i bez badan mozna sie domyslec gdzie lezy telefon

  • -1

    16. ~Viva le lemingi  2018-02-08 18:35:20  host: 89-78-238-142.dynamic.chello.pl

    Okuliści, ortopedzi,onkolodzy i psychiatrzy już sie cieszą, a spokojnie śpią producenci elektroniki i zarządcy naszego Matrixa (=_=)

  • 0

    17. ~  2018-02-08 18:39:07  host: 89-78-238-142.dynamic.chello.pl

    Ten tytuł jest tak genialny jak stwierdzenie, ze: Co drugi facet bawi sie w strażaka stojąc z sikawką przy porcelanie.

  • 0

    18. ~Gutek  2018-02-13 05:53:07  host: ip-31-0-84-155.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja schowałem ładowarki, jest jedna centralna w domu i skończyło się oglądanie pierdół po nocach.

Dodaj swoją opinię