Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co drugi obecny użytkownik telefonów Apple'a kupi iPhone'a 4

Co drugi obecny użytkownik telefonów Apple'a kupi iPhone'a 4

LuiN 18 Czerwca 2010 20:13

0 0

apple iphone 4 W ciągu najbliższego 1,5 roku na rynku będzie trzykrotnie więcej iPhone'ów niż obecnie. Ponad 50% dotychczasowych użytkowników iPhone'ów wymieni swój telefon na Apple iPhone 4.

Jak przewiduje Katy Huberty, analityk z Morgan Stanley, do końca 2011 roku na świecie będzie ponad 100 mln użytkowników iPhone'ów. Według wcześniejszych prognoz, w 2010 roku Apple sprzeda około 48 mln sztuk telefonów.

Znaczna część urządzeń trafi do użytkowników iPhone'ów starszej generacji - ci wykazują się bardzo dużą lojalnością wobec Apple'a i niechętnie przechodzą na rozwiązania konkurencji. Dwuletnie kontrakty właśnie się kończą i choć do iPhone'ów sprzed 2 lat da się wgrać iOS 4, to jednak aktualizacja sprzętu jest niemal pewna.




Przeskok z iPhone'a 3G na iPhone'a 4 jest o tyle dla nich oczywisty, że nawet po wgraniu iOS 4, iPhone 3G wciąż nie obsługuje pracy wielozadaniowej. Oferują ją jedynie 3GS z 256 MB pamięci RAM i iPhone 4 z 512 MB pamięci RAM.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Digital Daily, wł     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23.  2010-06-19 14:13:40

    Jabłko z tyłu przykleją i myślą że błyszczą, za te pieniądze to ja Stara deserowych kupię ;p

  • 0

    24. ~maras  2010-06-19 15:08:51  host: 213.156.122.120

    Dlaczego nikt nie pisze o nowym designie iPhone`a ?? PRzecież to jest "iPhone podróbka". 3 lata temu miałem aparat Sony dsc-t2 . Sprawdzice sami, wyglądał tak samo.

  • 0

    25. ~pisul  2010-06-19 15:19:00  host: kwiatkowskiego.res.pl

    19.PLANET "dobrych glosnikow w komorkach NIE MA"a motorola e398,SE w550i,nokia n82 ?

  • 0

    26. ~chuck  2010-06-19 20:16:53  host: host4-89-206-24.limes.com.pl

    18: N8 ma osłonę aparatu ale wewnętrzną, włączasz aparat i zasłonka się otwiera

  • 0

    27. ~PLANET  2010-06-19 21:36:15  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #20: uwielbiam zaslepionych ludzi nie podajacych ZADNYCH argumentow... typowy zasmiecacz. Teraz firmy dogonily i w nielicznych przypadkach (Super AMOLED, pare modeli na krzyz) przegonily jakosciowo ten biedyn antyczny LCD na iP(3G(S))... we wrzesniu produkt, ktory im da do myslenia na kolejny, DLUZSZY czas. Przynajmniej w jednym aspekcie (albo na zewnatrz, albo wewnatrz) bedzie bil konkurencje na lopatki - to mozna powiedziec praktycznie w ciemno. Ale OK - poczekajmy i zobaczymy, jak bedzie ;) Co do "FaceTime"... do konca roku ma byc na 3G, JB zapewne da polaczenia z innymi telefonami. Poza tym... niby nic nowego - ale poprzednio jakos wideorozmowy o jakosci VGA ("zaledwie") nikt nie dal rady zrobic (bo zawsze byl to w najlepszym razie CIF, albo o zgrozo QCIF badz nawet gorzej, niezaleznie od uzytego ekranu czy kamerki (moglyby byc duzo lepsze, a wideo dalej by ssalo ;P)) - ciekawe, prawda ? Tak samo ssaly kompresja ekranu (naprawde, pikseloza) i ilosc klatek (co najmniej polowa 24 fps, jak nie cwierc). Wbrew gadaniu marketingowemu firmy na A, nikt tu nie odkrywa Ameryki (ani zadnego innego kontynentu przy okazji), ale moze wreszcie czyni funkcje typu wielozadaniowosc czy wideorozmowa takimi, jak powinny wygladac od poczatku. Szczegolnie duzo do powiedzenia bedzie mial tutaj JB, ale to juz oddzielny rozdzial.

  • -1

    28. ~PLANET  2010-06-19 21:48:53  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #22: ale to nie analizy Apple.. co najwyzej o Apple ;) || #23: nadzwyczaj "blyskotliwy" komentarz. Szkoda, ze bez argumentow ;) || #24: Gruba przesada IMHO. || #25: kazdy z tych telefonow ma male pierdziawki o slabych parametrach, porownywalne do glosnikow w netbookach... "przyzwoite" glosniczki CZASEM pojawiaja sie w laptopach z glosnikami 5.1 - i to tez CZASEM - bardzo rzadko, mimo renomowanych marek firm wspolpracujacych z producentami laptopow (chocby JBL). Bez wyjatku WSZYSTKIE glosniczki z komorek (OK - pomijajac nieznane mi modele z Japonii - moze tam co zrobili, oni sa zaiscie niesamowici) sa bardzo, ale to bardzo slabe. Ale to kwestia granicy tolerancji i jakosci sluchu, jak sadze ;) Jest zatem niezmiernie subiektywna...

  • 0

    30.  2010-06-20 00:09:39

    PLANET - spokojnie, bez nerwów, to tylko telefon (nie wypada by na jego widok lub na samą myśl "stawał") Te video-rozmowy pożal się Boże na odległość paru metrów to co mają oznaczać? Dzięki nim sąsiadka ze ściany ma się pokazać w stroju "Ewy" czy może żona ma zaprosić do łóżka zza laptopa? Tak czy siak pomysłowe, ale czy przełomowe i przyszłościowe zarazem ? Ekran, jak sam mówisz, poczekamy pogadamy, bo nawet tak wytrawny znawca jak Ty nie zagwarantuje nikomu że będzie bił cokolwiek na łopatki... No wiadomo że myślę o ocenie wyświetlacza w każdych warunkach, nie tylko tych które lubi iPhone (słońce). Mila@ (jesteś wielki, no bez dwóch słów, stary)

  • 2

    31. ~HD2  2010-06-20 00:19:30  host: adra88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do 29 buhahahahahaha, znowu argument z kasą. Człowieku wywieś sobie te tysiące $ na szyi walnij złoty łańcuch a jego końcu złoty skobel a na nim Ajfona. Może nie uwierzysz ci ich znam i jeżdżą lexusami bmw x6 i innymi wynalazkami mają dalej stare nokie 6310. A właśnie biedota próbuje się wylansować na kogoś lepszego i bogatszego niż jest jakimś gadżetem. Obudź się dzieciaku ci co mają hajs mają laptopa w plecaku i zwykłą komórkę i zwiedzają świat a nie czytają onet w kiblu ze swojego ajfona. Lecz się biedaku na żylaki bo na mózg za późno :)))))))))))) ale polewka

  • 0

    32. ~pisul  2010-06-20 05:07:29  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Luin a nic nie napisales ze sie juz na allegro po 3450 zl pojawily ip4,tylko brac .Mam osobiste pytanie.Napewno wiesz ile srednio Polacy zarabiaja.Czemu sluza takie newsy?Czy chodzi o sklucenie wszystkich?Przeciez to ani nie te realia ani target nie ten"Jak przewiduje Katy Huberty, analityk z Morgan Stanley"WTF?Co to za czlowiek,co to za firma,co ma wspolnego z przecietnym Polakiem?Ładnie sie ubierz idz na wybory to jako pierwszy kwiaty dostaniesz oby chryzantemy.

  • 0

    33. ~wilk100  2010-06-20 07:19:37  host: host-81-190-47-29.lodz.mm.pl

    To jest jedyna marka, ktora jest sztucznie napedzana przez media. Apple jest dobra firma i ma naprawde dobre produkty , ale wyolbrzymianie przez media to juz lekka przesada.

  • 1

    34. ~  2010-06-20 08:01:17  host: t04-15.opera-mini.net

    @milka89: 89 to pewnie twoj rocznik i rozumiem ze zarobiles juz pierwszy milion wiec na pewno ajfona 4 mozesz sobie. Dzieciaku pewnie do dzisiaj rodzice ci na zdrapki daja a ty o prestizu piszesz. Ktos kto ma kase nie zawraca sobie glowy *** i neta w telefonie w autobusie nie przeglada :D no ale ty milioner wiesz pewnie lepiej i jak kazdy z listy najbogatszych z listy Forbes dzien zaczynasz od klepania na telepolis, oczywiscie z Ajfona. :D

  • 0

    35.  2010-06-20 10:09:31

    32, pisul, żal bije z tego co piszesz. Skoro Polacy zarabiają mało, to mamy nie pisać o iPhonie? Chryzantemy? Śmierci mi życzysz? Uspokój się człowieku.

  • -1

    36. ~PLANET  2010-06-20 17:15:40  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #29: ło jezu, gorszej prowokacji juz nie mogles sprobowac zrobic ? Slabo wyszlo ;) || @Hose: no WiFi ma dluzszy nieco zasieg (parenascie, powiedzmy), w US of A maja to WiFi tak czesto, ze sie potykaja o nie (stad to nie taki problem), a do konca roku ma byc na 3G. Ide o zaklad, ze zrobia na JB kompatybilnosc z innymi fonami i byc moze kamerke internetowa do np. Skype'a etc. Nie napisalem, ze to rewolucja.. sama usluga powstala dawno temu. Teraz na dziendobry otrzymujemy bardzo wysoka jakosc - pozostaje kwestia zasiegu (poza WiFi) oraz kompatybilnosci (poza iP4). To takze jest niedopracowany produkt. Z dwojga zlego (uzywalem "starej" wideorozmowy.. dziekuje, postoje), to moge byc optymista w kwestii JB i czekac na odpowiedz innych firm w tej kwestii. I powinno byc dobrze, jak zwykle - konkurencja jest zdrowa :) Nie probuj szydzic, bo zaden ze mnie wybitny znawca - ot, wiem swoje ;) A ekran ponoc ma byc lepiej widoczny wlasnie INdoors, a nie OUT - ot, taka niespodzianka. Spokojnie, niedlugo juz beda testy empiryczne. || #32: (prawie) jak zwykle zal.pl prezentujesz. Wiele newsow na Telepolis nie dotyczy bezposrednio rynku PL - chocby sluchawki z Japonii czy dalekiej Azji, gdzie sa stosowane inne typy czy pasma sieci, chocby o budowaniu 4G gdzieniegdzie (u nas w najlepszym razie za rok bedzie przetarg), chocby o technologiach, ktore beda dostepne tylko lokalnie, na pewno poza naszym krajem. I co z tego ? Dotycza telekomunikacji i maja prawo sie tu pojawic. Selekcja, dobor i obrobka nalezy do redaktorow, ale koniec koncow najwazniejsze i najistotniejsze rzeczy znajduje wlasnie tutaj (tak, z serwisow PL czytuje takze pdaclub, telix i gol). Reszta (jak takie komentarze jak twoj) jest nieistotna.

  • 0

    37.  2010-06-21 09:19:49

    @29 co za baran, badziewia nie kupuje się niezależnie od tego ile się ma kasy, mnie stać, ale nie kupię, co by się nie identyfikować z takimi pajacami jak ty, poza tym masz żeńsko brzmiący nick a także obiecujący rocznik w nim zawarty, może masz ochotę na małe riki tiki z 'biedakiem'? LOL @27ludzie krytykujący IP są zaślepieni a według ciebie kim są ci którzy fanatycznie za nim optują? Wielcy Oświeceni? jak głupim - literalnie - trzeba być żeby zapłacić 4 kafle za telefon który nie daje nic nowego, a wręcz przeciwnie - stare TFT, wielozadaniowość która jest od dawna już u innych i kilka temu podobnych, bezczelnie twierdząc jeszcze że wprowadzają nie rewelację a rewolucję,'wyinventowali telephona agajn' normalnie ręce opadają...

  • 0

    38.  2010-06-21 10:03:12

    @29 skoro jestes taki bogaty to kup nam wszystkim iPhony-bedziesz mial swiadomosc ze nie jestes biedny-ja bede mial tylko Iphone-a:P

  • 0

    39. ~  2010-06-21 10:33:13  host: t19-16.opera-mini.net

    Ludzie,spokojnie... @ PLANET nie zasmiecak komemtarzy,bo jestes.tak niekonsekwentny w tym,co piszesz,ze naprawde nie chce. mi.sie czytac. @Mila prestiz to nie drogi telefon w kieszeni(ktory notabene w USA na przyklad wcale nie jest tak malo dostepny j u nas. I co,tam tylu ludzi jest prestizowych?),ale wrodzona klasa,cos,czego osoba z takim podejsciem,jak Ty nigdy nie bedzie miala niestety... @pisul no bez przesady,bardziej po bandzie nie mogles?

  • 0

    40. ~PLANET  2010-06-21 11:10:36  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #37: ad #29, to mam naprawde wrazenie, ze koles chcial zatrollowac, a wszyscy daja sie robic w konia. Przynajmniej mam taka nadzieje, to swiadczy o chocby przeblysku inteligencji ;) Jesli nie, to porazka na calej linii jak dla mnie :) | Fanboye sa TOTALNIE zaslepieni - oczywiscie ze tak, czego sie spodziewales po mojej odpowiedzi ? :) Zeby placic pelna cene bez kombinowania trzeba byc faktycznie nieco glupim, ale zwroc uwage, ze to "stare TFT" (inna sprawa, ze innej generacji) wspolpracuje z troche nowszym IPSem, ktory calkowicie moze zmienic postac rzeczy, szczegolnie wewnatrz (sic!), na zewnatrz ma byc ponoc nieco gorzej. Testy juz niedlugo, nie ma co sie martwic. Wielozadaniowosc - no wlasnie gdybys czytal komentarze LuiNa, to bys dowiedzial sie, ze nie jest tak dokladnie samo. Zuzycie baterii jest duzo nizsze, krytycznie wazne funkcje programow dzialaja, reszta siedzi zamrozona w RAMie. To inny sposob dzialania, poprzez to takze nie wysypuja sie. IMHO zrobienie tego w ten sposob jest zrobieniem wreszcie w porzadny sposob. Niekoniecznie wynalezieniem na nowo - za przeproszeniem sram na haselka marketingowe Apple'a, bo nigdy w zyciu bym sie nimi nie posluzyl - ale na pewno efektywniej. Łot i wsio... || #39: ok, podaj JEDEN przyklad niekonsenwencji, anonimie z opery mini uzywajacy 0 argumentow :) Nie chcesz czytac - nie czytaj. Sam zasmiecasz, bo odpowiadasz trollowi spod 29, zdawkowe puste zdanie innemu userowi i totalna kule w plot do mnie. Zaiste, OGARNIJ SIE! :)

  • 0

    41.  2010-06-21 11:16:32

    zobaczymy, na razie jest kupa szumu przez te właśnie haselka. smutne jest to że wystarczy powiedzieć jakiś niezweryfikowany fakt i jest się na topie - a steve jest mistrzem takich kłamstw. trzeba organoleptycznie zweryfikować. :)

  • 0

    42.  2010-06-21 13:39:36

    Dla mnie to jest głupota wymieniać co pół roku, albo i częściej, telefon tylko dlatego, że weszła jego nowa odmiana i tamten jest już do niczego. Ile pieniędzy trzeba mieć, żeby na taki luksus sobie pozwolić.

  • 0

    43. ~pisul  2010-06-22 05:28:41  host: kwiatkowskiego.res.pl

    3550zl na allegro...

Dodaj swoją opinię