Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co dalej z Windows Phone 8?

Co dalej z Windows Phone 8?

LuiN 11 Kwietnia 2013 08:13

2 2

Microsoft udostępni w tym roku dużą aktualizację Windows Phone 8, która pozwoli platformie dogonić sprzętowo konstrukcje z Androidem.



Oprócz obsługiwanych obecnie rozdzielczości VGA, WXGA i HD, pojawi się obsługa FullHD, co będzie furtką dla przyszłych konstrukcji typu phablet. Zwiększą się też wydajność, a to za sprawą wsparcia dla czterodzeniowych procesorów, które uzupełnią aktualnie oferowane konstrukcje dwurdzeniowe.




Nowe oprogramowanie (General Distribution Relase) zostanie udostępnione jeszcze przed wakacjami. Czterordzeniowych smartfonów z systemem Microsoftu, wyposażonych w ekrany FullHD spodziewać możemy późną jesienią.

Źródło tekstu: TheVerge, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~killaz  2013-04-11 12:34:03  host: 212.160.172.70

    @LuiN przecież podczas przechodzenia pomiędzy www -> sms -> www nie odświeża strony

  • 0

    16. ~  2013-04-11 12:37:36  host: 78.30.116.232

    Windows na telefonach umrze szybciej niż się spodziewacie.

  • -1

    17.  2013-04-11 12:55:21

    15, killaz - być może była to niezidentyfikowana, jednorazowa sytuacja. Gdy dotrze do mnie kolejny smartfon z WP8 sprawdzę ponownie na spokojnie.

  • -1

    18. ~Misiek  2013-04-11 12:58:35  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @LuIN - jest gorzej, bo wczytuje ponownie gdy ktoś zadzwoni. Strony banków korzystające z haseł SMS są bezużyteczne w tych Lumiach. Ten telefon nie zna pojęcia wielozadaniowości, tutaj lata świetlne za Symbianem i BlackBerry...

  • 0

    20.  2013-04-11 14:39:50

    DOS też był szybki ale co z tego. Każdy smartfon jest do dzwonienia a jak sie w tym sprawuje zależy od producenta jak da mikrofon/y, jaki głośnik. Nie widzę żadnego słabego punku w dzwonieniu u androida.

  • -1

    21.  2013-04-11 14:41:45

    18. dokładnie !!!

  • 0

    22.  2013-04-11 14:42:13

    @19 miałem wpisać ;p

  • -2

    23. ~Adam  2013-04-11 15:46:45  host: 78.156.175.17.dynamic.ip.euron.pl

    @LuiN - podobno to słowo piszę się "phoblet" a nie "phablet".

  • 1

    24.  2013-04-11 15:51:37

    23, Adam - zagraniczne serwisy używają określenia phablet. Nie spotkałem się jeszcze z phobletem.

  • 0

    25.  2013-04-11 16:38:35

    Mialem przez 4 miesiace Galaxy S3. Nie bylo dnia, w ktorym cos by sie nie wysypalo. System zacinal sie notorycznie. Zamiast uzywac telefonu to testowalem durne lunechery I ustawienia. Czasem bylo tak zle, ze ktos dzwonil a ekran zostawal przyciemniony I nie reagowal na dotyk... Zamienilam na Lumie 920 I luz. Wszystko dziala, mam wszystkie aplikacje ktorych potrzebuje, nic nie musze ustawiac, testowac a do tego nie musze kupowac aplikacji w ciemno, bo wiekszosc dostepnych w sklepie ma opcje "Try". Pilpit I informacje wyswietlane na telefonie sa przejrzyste I skonfigurowane (w 5 min!!!) do moich potrzeb. Rewelacja. Wreszcie moge korzystac a nie marnowac czas na sprawienie, zeby telefon wogole dzialal. Pomstujacy na WP nie wiedza co traca :-)

  • 1

    26.  2013-04-11 17:02:05

    Nie wiem co wam się przeładowuje na WP8. Nic takiego się nie dzieje.

  • 1

    28. ~Kamil  2013-04-11 17:54:11  host: 213.231.202.36

    W update GDR mają podobno też dodać radio FM.

  • 0

    29. ~Paweł Nyczaj  2013-04-11 18:25:04  host: 89-68-228-166.dynamic.chello.pl

    @ziutasek Jednakże w ciągu ostatnich lat Android awansował i nie jest już systemem jedynie dla gimnazjalistów> spójrz na taką Xperię Z, której cena przebija nawet używane iPhony starsze niż 4S. Android jest natomiast systemem najbardziej uniwersalnym i obejmuje telefony od kompromitująco słabych z - uwaga 512 MB pamięci, przez średnia półkę aż po topowe smartfony, które niektórymi parametrami przebijają iPhone.

  • 1

    30.  2013-04-11 18:26:21

    Nie idzcie ta droga, Sabo, Ludwiku...tzn. Nokio nie idzie tą drogą, WP jak WP...niech sobie będzie, ale jako alternatywa. Przecież to oczywiste, że Elop to nadal pracownik MS...albo tak się przynajmniej zachowuje, MS miał chyba zamiar sobie kupić Nokię, ale nie wiem na co czeka...cena przecież spadła do dramatycznego poziomu. Żadna inna firma, nawet wyśmiewany kiedyś Samsung czy LG, nawet inne azjatyckie firmy jak Huawei czy ZTE mają telefony jeśli już z Windows Phone to także z Androidem, a Nokia nie mogła mieć dalej nowych modeli (od dwóch 2-3 lat) z Symbianem czy MeeGo ? Ale, że Elopa jeszcze nie wyje...wyrzucili na zbity pysk...bo do wypuszczenia telefonu z WP wcale nie był potrzebny jako szef tej firmy. Z sieci: Q4 2010 - 28.6 M smartphones - 29% market share (first quarter Elop in charge of Nokia, smartphone unit sets Nokia record for sales, revenues, profits). Nokia is 2x bigger than Apple and 4x bigger than Samsung in smartphones Q1 2011 - 24.2 M smartphones - 24% market share (Elop Effect in February) Q2 2011 - 16.7 M smartphones - 15% market share (smartphone unit plunges into loss-making) Q3 2011 - 16.8 M smartphones - 14% market share (N9 launches on MeeGo but Elop also kills MeeGo) Q4 2011 - 19.6 M smartphones - 12% market share (Lumia launches) Nokia fallen so fast, is half the size of Apple and half the size of Samsung in smartphones. Q1 2012 - 11.9 M smartphones - 8% market share Q2 2012 - 10.2 M smartphones - 7% market share Q3 2012 - 6.3 M smartphones - 4% market share (Nokia smartphone unit profits so bad, lose 49% for every smartphone sold) Q4 2012 - 6.6 M smartphones - 3% market share (revised Lumia on WP8 launches) Nokia now so tiny in smartphones, Apple is 7 times bigger, Samsung 10 times bigger

  • 1

    31.  2013-04-11 18:29:48

    http://oi50.tinypic.com/wrfmae.jpg http://oi47.tinypic.com/b5r21c.jpg

  • 0

    32.  2013-04-11 19:27:57

    Ja nie wiem, czy ja mam jakiś "udany" WP, ale ani w WP 7,5 ani w WP 8, nie zdarzyła mi się sytuacja żeby przeładowało stronę po przejściu w smsy czy też po odebraniu połączenia głosowego.

  • 1

    33.  2013-04-11 20:12:50

    Apel do redakcji, znowu jest mała niedogodność jak parę lat temu... A mianowicie, aby wczytać wszystkie komentarze, trzeba zjechać na sam dół strony. Przydałby się taki "przycisk" przed pierwszym komentarzem. Albo w ogóle, czy to ma sens? Nie mogą się z automatu pojawiać wszystkie komentarze? A ewentualnie gdyby komuś to przeszkadzało, to jako opcja możliwość wyświetlenia ostatnich np.: dwudziestu komentarzy?

  • 0

    34. ~Misiek  2013-04-11 20:27:56  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @32 - masz konto w banku, którego strona nie korzysta z AJAX. Dlatego jesteś wyjątkowy...

  • 0

    35.  2013-04-12 12:49:11

    alior, millenium, pko, wyjątkowe ?

  • 0

    36.  2013-04-12 12:57:18

    @sucker killah Uzytkownicy wp7 zostali porzuceni? To dlaczego otrzymali aktualizację do wp7,8 i dostaną do wp 7,9?

Dodaj swoją opinię