Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co dalej z Tetrą?

Co dalej z Tetrą?

WitekT 22 Czerwca 2005 11:18

0 0

Czy wykonawca systemu łączności Tetra dla służb porządku publicznego i ratownictwa wyłoniony zostanie w przetargu? To marzenie konkurujących z Motorolą największych firm telekomunikacyjnych, niezadowolonych z umieszczenia Tetry w programie offsetowym.

Takiej metody szukania dostawcy nie wyklucza rząd. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji potwierdza, że zaplanowana na 140 tysięcy użytkowników sieć specjalnej bezprzewodowej łączności, której budowa i eksploatacja ma kosztować 1,6 mld dolarów, musi w kraju powstać. Bez niej policja czy ratownicy nie będą w stanie skutecznie nieść pomocy w sytuacjach kryzysowych. Zapewne jednak dopiero nowa władza po wyborach zdecyduje, czy projekt zostanie zrealizowany, tak jak planowano, w ramach offsetu Lockheeda Martina, czy też wykonawca wyłoniony zostanie w otwartym konkursie. Wybór drugiego wariantu otwiera drogę do ubiegania się o kredyty Europejskiego Banku Inwestycyjnego i dofinansowanie z funduszy europejskich.
Nie ma już szans w tej kadencji Sejmu na przyjęcie ustawy o wieloletnim programie wyposażania służb w łączność o standardzie Tetry w ramach kompensat za samolot wielozadaniowy. A przygotowywano go od dwóch lat i od strony technicznej jest gotowy w najdrobniejszych szczegółach. Przeprowadzenie ewentualnego przetargu na Tetrę nie będzie sprawą prostą. Motorola i inne firmy, takie jak Prokom, ComputerLand i Exatel - wchodzące w skład konsorcjum Tetra Polska, od dawna przygotowywały w ramach programu offsetowego projekt instalacji systemu. Kwestie techniczne i dotyczące kosztów, nie mają więc dla nich tajemnic.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-87-62.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet