Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co dalej z RIM, co dalej z BlackBerry?

Co dalej z RIM, co dalej z BlackBerry?

Q! 22 Grudnia 2011 20:06

0 0

Przyszłość RIM, producenta urządzeń BlackBerry, jest znacznie mniej kolorowa niż ta, którą starają się przedstawić jej władze - wynika z informacji, do których dotarł serwis BGR. Według nich, w przyszłości na rynku może nie być już miejsca dla produktów tej firmy.

Według informacji przekazanej serwisowi przez jednego z pracowników RIM, firma przeżywa obecnie dosyć poważne problemy. Składa się na nie kilka elementów, a ich źródłem są złe produkty, niedopracowane oprogramowanie oraz brak spójnej wizji i strategii działania.

Zapowiadany dopiero na koniec 2012 roku system BlackBerry 10 ma być obecnie w fazie mocno niedopracowanej - brakuje mu m.in. obsługi wiadomości e-mail oraz komunikatora BlackBerry Messenger. Pod tym względem obecna wersja systemu dla smartfonów tej firmy jest znacznie bardziej funkcjonalna.




Oprócz tego opóźnienie związane z premierą systemu BlackBerry 10 nie wynika, jak utrzymuje firma, z opóźnień związanych z dostawą modułów do obsługi sieci LTE. Prawdziwym powodem opóźnienia, według źródła BGR, jest brak działających urządzeń obsługujących ten rodzaj transmisji danych.

Ostatnią z ciekawych informacji na temat aktualnej kondycji RIM jest ta, że firma opiera działanie swoich usług o platformę i ekosystem, którym daleko jest do tego co oferuje konkurencja. Według źródła, nie dorównuje ona możliwościom nawet platformom iPhone 1.0 oraz Android 2.0.

Źródło tekstu: BGR     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~zbyszek  2011-12-22 20:52:17  host: auto.89-22-39-252.matrix-net.pl

    @4 bis nie zniknie, musi być zmienione @5: hahaha, może jeszcze dasz jakąś plotkę wypuszczoną żeby akcje firmy na giełdzie wzrosły:-) w ciągu ostatnich 48h wyszło że M$, Nokia, Amazon i Macierewicz chcieli kupić RIM:-D

  • 0

    8. ~EXTRA_24  2011-12-22 20:53:56  host: user-46-113-82-120.play-internet.pl

    SGSII i Samsungi zwłaszcza te z wyższej półki nie ma co porównywać do Blackberry bo są to telefony dla zupełnie innych odbiorców! SGSII kupią gadżeciaże dla których "telefon" będzie służył dla szpanu i zabawy ponieważ do tego świetnie się nadaje natomiast produkty RIM zwłaszcza seria BOLD to telefony - powtarzam - TELEFONY służące do komunikacji! Mail i jakość rozmów na najwyższym poziomie! Żadna inna marka w tej kwesti narazie niedoścignęła RIM. Byłem wiernym użytkownikiem NOKII i miałem sporo dobrych modeli w swoim czasie (n95 8GB, E72 itp) i powiem jedno: to NOKIA nie dorasta RIM do pięt jeśli chodzi o jakość wykonania, bezawaryjność czy jakość połączeń KROPKA! Od kiedy po E72 swój pierwszy Blackberry (BOLD 9780) poczułem dopiero co to prawdziwie przyjazny i dobry produkt. Pozdrawiam

  • -2

    9. ~  2011-12-22 21:00:59  host: z56-14.opera-mini.net

    always online synchro przez 24 godziny bateria dead po 4 godz w d. mam takie sprawdzanie poczty na androidzie kto nie musi naprawde miec maili z kilku kont w prawdziwym push email na bb nie zrozumie android do dotykowy do przegladania netu jak najbardziej do maili nigdy w zyciu

  • 0

    10. ~oj RIM  2011-12-22 21:01:10  host: public29287.xdsl.centertel.pl

    Może trochę przesadziłem z tą Nokią, smartphony BB są ładne, nienajgorzej wykonane no ale software i część hardware niestety leży, taki BB Torch nie liże raczej stóp SGSowi(II) :P

  • 0

    11. ~oj RIM  2011-12-22 21:02:29  host: public29287.xdsl.centertel.pl

    a, popatrzcie jeszcze na tabelkę z aplikacjami :P http://www.tabletowo.pl/2011/12/21/najpopularniejsze-aplikacje-2 011-roku-wedlug-distimo-bez-niespodzianek/

  • 0

    12. ~Mera  2011-12-22 21:02:52  host: chm149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jak okaże się, że to nie plotka tylko fakt konsolidacji tych trzech,jakby nie patrzył silnych potentatów skierowanej przeciwko koreańskiej plastik - fantastik tandecie opartej na trzepakowym Androidzie oraz Apple z iOs-em? Mogło by się to udać czy nie? Uważam, że tak.

  • 0

    13. ~Mera  2011-12-22 21:05:13  host: chm149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mój post nr 12 jest polemiką dla @7 zbyszek.

  • 1

    14. ~zbyszek  2011-12-22 21:13:38  host: auto.89-22-39-252.matrix-net.pl

    konsolidajca m$, Nokii i RIMu?? Niestety lub stety, ale nikt nie może przejąć RIMu, mogą przejąć dział produkcji, mogą wykupować licencje żeby stworzyć smartphony z systemem BB, ale przejęcie firmy oznacza dla nowego właściciela tylko stratę pieniędzy, bo gdy RIM zmieni właściciela, szczególnie gdy ma to być M$, traci wiarygodność, a jak wszyscy wiemy RIM ma serwery, maile przechodzą przez serwery RIMu któremu firmy ufają, jeżeli dalej działają na ich rozwiązaniach:-)

  • 1

    15.  2011-12-22 22:21:35

    Podniecanie się produktami firmi RIM mam już dawno za sobą. Jeszcze dwa lata temu twierdziłem, że BB nie ma sobie równych. Teraz byle Android ma tą samą (a może i lepszą funcjonalność) bez potrzeby uruchamiania BIS czy BES. PlayBook na którego szykowałem się od dnia premiery został sprzedany po dwóch tygodniach używania, bo był tragiczny. Jedyne sensowne rozwiązanie dla RIM to pozostawić perfekcyją jakość swoich urządzeń a pozbyć się przestarzałego systemu i rozwiązań serwerowych.

  • 0

    16.  2011-12-22 22:35:41

    A ja myślałem, że już wszyscy przestali wierzyć w te brednie co wypisuje BGR, widać niestety jest inaczej. Tutaj wyjaśnienie dlaczego ten artykuł to stek bzdur: http://www.berryreview.com/2011/12/22/love-in-the-time-of-anonym ous-high-level-rim-employees/

  • 0

    17.  2011-12-22 22:45:19

    @16 dokładnie. kiepski jakiś ten wysoko postawiony pracownik jak nie ma wersji OS na PB z mailem, jeśli pracownicy RIMa z Polski (a raczej do "elity" nie należą) mają już od jakiegoś czasu soft z natywnym mailem na swoich PB...

  • 0

    18.  2011-12-22 23:57:22

    w ogole nie rozumiem porownywania bb i np galaxy s. raz, ze na androidzie do poprawnego dzialania 1 ghz procka to jest niezbedne minimum i to dopiero po wgrywaniu modyfikowanych romow, a 2 ze taki bb 9700 trzyma przy moim uzytkowaniu 3-4 dni, gdy defy sie skladala po 1 dniu. do neta jak dla mnie wygodniejsze bb, bdb rozdzielczosc, ja siedze praktycznie tylko na forach internetowych i tam przydaje sie wygodna klawiatura, a z racji tego ze codziennie jestem zmuszony korzystac z komunikacji miejskiej, pisanie na wirtualnej qwerty nie nalezy do wygodnych. I nie, nie jestem fanboyem bb, nawet nie mam telefonu od nich, po prostu nie jestem zaslepiony smiesznymi mozliwosciami androida

  • 0

    19.  2011-12-23 07:40:13

    RIM powinien zmodyfikowac swojego BB OSa do bardziej mulimedialnej formy. CO do problemow to ostatnio zadziwiajaco czesto slyszy sie o problemach z serwerami BB wiec cos napewno jest na rzeczy. Poza tym o pewnych innych wewnetrzynych problemach sie nie pisze a napewno atkowe sa.

  • 0

    20. ~as  2011-12-23 08:48:03  host: 77-253-47-4.adsl.inetia.pl

    pełny serwerowy exchange na adroidzie działa prawidłowo - synchro poczta,kalendarz, kontakty... Przy intensywnym korzystaniu (www, połączenia 100 minut) na SE Arc bateria wytrzymuje 10-12h. Czyli tyle ile trzeba 1 dzień pracy...

  • 0

    21. ~demoll  2011-12-23 08:55:24  host: apn-77-112-158-143.dynamic.gprs.plus.pl

    Pod względem bezpieczeństwa i dostępu do narzędzi biurowych MS Exchange, MS Office, Office 365, LYNC 2010, SharePoint i wszystkiego co związane z prawdziwymi narzędziami korporacyjnymi, WP7 przegonił już dawno BB. W połączeniu z ForeFront UAG nie ma w tej chwili konkurencji, oczywiście jest jeszcze mało popularne bo MS promuje na razie swój nowy system w kierunku multimediów i integracji społecznościowych. Chętnych i mających możliwości oczywiście, namawiam by uruchomili sobie nawet dla testów, serwer ForeFronta UAG, do tego exchange, sharepoint i LYNC, kopara opada jak to wszystko się pięknie integruje i działa J z pomocą LYNC`a można zapewnić cała łączność głosową IP w firmie, dzięki temu po wyjściu z biura mając ze Sobą słuchawkę z WP7 i będąc w zasięgu sieci danych, cały czas będziemy w zasięgu poczty MS Exchange, dokumentów na sharepoint (wszystkich zaletach jakie z SPS płyną) edytowanych w normalnym MS office (a nie jakichś cudach szajsach emulujących), komunikatora LYNC, oraz połączeń głosowych wewnątrz firmowych też z pomocą LYNC. Wszystko to w kupie robi big wrażenie, na razie nic nie jest w stanie nawet zbliżyć się do takiej funkcjonalności. Gdzie to tego starusieńkie BB porównywać. BB w zastosowaniach businesowych co najwyżej można porównywać ze smietnikowymi androidami.

  • 0

    22. ~zbyszek  2011-12-23 09:06:03  host: auto.89-22-39-252.matrix-net.pl

    @21: aha, więc tylko Ty wiesz co jest dobre do biznesu, a 75mln ludzi na całym świecie całkowicie się myli i ma jakieś głupie, archaiczne, nudne i nie funkcjonalne sprzęty?? @20: serio na androidzie jakaś bateria wytrzymuje kilka kont mailowych w jakimkolwiek obciązeniu?? jak Tobie daje rade to jesteś jeden na milion, mi w Desire dla testów jak włączyłem tyle skrzynek jak w BB, jak używałem neta tyle ile w BB i jak uzywalem go ogólnie tyle ile używam średnio BB (czyli normalnie, bez przesadnej oszczędności, ani katowania baterii) Desire wytrzymało od 6 rano do 12, 9700 wytrzymywało do 15 następnego dnia, a 9930 gdzie uzywam go bardziej intensywnie niż za czawsów desire od 6 rano do 16:-)

  • 0

    23. ~demoll  2011-12-23 09:14:33  host: do-atman.pwpw.pl

    na tym forum tez sa zbyszkowie, ktorzy nie potrafia czytac ze zrozumieniem:) no trudno trzeba poszukac czegos w stanach.

  • 0

    24. ~oj RIM  2011-12-23 10:38:22  host: public26007.xdsl.centertel.pl

    mnie defy się "składa" normalnie po trzech dniach, a gdy nałogowo gram w cut the rope, airpenguin, angry birds i tank hero to wytrzymuje mi 1 dzień.

  • 0

    25. ~code  2011-12-23 10:59:30  host: 79.162.110.13

    Normalnie sami użytkownicy biznesowi :) z firmową siecią łączycie się po niedziałającym poprawnie VPN w Androidzie bez osobistych certyfikatów, czy firmowym apn, który nie będzie działał za granicą? ;) A może firmowa poczta jest na gmailu? W takim wypadku BB niepotrzebny, zostańcie przy Androidzie.

  • 0

    26. ~  2011-12-24 14:14:20  host: z53-15.opera-mini.net

    @24 jak Ty to robisz? 3 dni? U mnie defy max 26 godzin ma wytrzymać, a może z 18 godzin wytrzymuje. No chyba że czegoś nie wiem...

Dodaj swoją opinię