Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co dalej z MOST-em?

Co dalej z MOST-em?

Q! 22 Marca 2012 16:08

0 0

Projekt powstania MOST-u, który miałby świadczyć usługi teleinformatyczne dla jednostek administracji publicznej, stoi pod znakiem zapytania. Nad jego przyszłością zastanawia się Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji - informuje rpkom.pl.

MOST, czyli Międzyresortowy Operator Systemu Teleinformatycznego, to pomysł MSWiA, którego początki sięgają połowy 2011 roku. Podmiot ten miałby świadczyć usługi teleinformatyczne na rzecz jednostek administracyjnych (obowiązkowo) oraz jednostek samorządu terytorialnego i podległych im jednostek (fakultatywnie). Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.
Teraz MAC, pod kierownictwem Michała Boniego, rozważa przyszłość tego projektu. Jak powiedział sam Boni, obecnie jest on w fazie klarowania swojego zdania na temat projektu. Jak zaznaczył, na obecnym etapie nie może on stwierdzić ani że projekt będzie realizowany, ani zawieszony.

Potwierdza to rzecznik MAC, Artur Koziołek, według którego losy projektu nie są przesądzone. Obecnie wciąż mają trwać nad nim prace koncepcyjne. Kiedy się one zakończą i jaka będzie przyszłość MOST-u - tego wciąż nie wiadomo.

Źródło tekstu: rpkom.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Scenic  2012-03-22 16:32:36  host: z48-16.opera-mini.net

    Tk telekom miał być MOST-em. Teraz jestem ciekaw czy jednak zostanie sprzedany ;-)

  • 0

    2. ~ole  2012-03-23 20:25:42  host: 89-78-38-39.dynamic.chello.pl

    MOST to bzdura. Tworzenie monopolisty jest bez sensu i na pewno nie przyniesie oszczędności a i kompetencje będą takie sobie. Co potrafą "państwowcy" widać po kolejnych datach wdrożenia PL.ID

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet