Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Co czwarty iPhone odblokowany

Co czwarty iPhone odblokowany

WitekT 29 Stycznia 2008 11:47

0 0

apple iphoneFirma analityczna Bernstein Reseach twierdzi, że 27% iPhone’ów sprzedanych w zeszłym roku w USA używanych jest w innych sieciach niż AT&T, która jako jedyna w tym kraju ma go w ofercie. Wcześniej Apple oficjalnie przyznało, że ta liczba jest znacząca.

Używanie telefonu w sieciach, z którymi Apple nie podpisał oficjalnej umowy na dystrybucję sprawia, że amerykański producent traci procent przychodów z rachunków generowanych przez klientów, co ma zagwarantowane w umowie z operatorem. Według analityków, jeżeli do końca tego roku AT&T sprzeda 10 mln iPhone’ów, to przy podobnym poziomie "odpływu" telefonów do innych sieci, Apple straci nawet około 0,5 mld dolarów.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: BBC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~fobos  2008-01-29 11:53:48  host: host-81-190-183-180.gorzow.mm.pl

    ja pier***e, jaka kasa!

  • 0

    2. ~  2008-01-29 11:55:10  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    jak się jest zachłannym to sie traci...

  • 0

    3. ~Jazo  2008-01-29 12:11:48  host: ip22.at.vegajaslo.pl

    "jak się jest zachłannym to sie traci..." Celna uwaga.. Apple chce wyrobić w użytkowniku przyzwyczajenia korzystania z prawdziwego internetu w telefonie komórkowym, stąd sprzedaż jest powiązana z taryfami data u operatora itd..

  • 0

    4. ~  2008-01-29 12:25:47  host: aacn110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby zaczeli sprzedaż tego telefonu bez locka, we wszystkich krajach, to zarobiliby kupe kasy, bo hype na ta zabawke wciąż jest baardzo duży.

  • 0

    5. ~atomic  2008-01-29 12:50:12  host: bzm169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no i dobrze im tak. jak by w polsce byl dostepny, to by go ludzie kupowali bezproblemowo. a tak to trzeba sprowadzac ze stanow i kombinowac... sami sie o to prosili, wiec niech sie nie dziwia, ze sie dzieje jak sie dzieje...

  • 0

    6. ~tof  2008-01-29 14:06:08  host: r6.ists.pl

    @Witek: jako stały czytelnik TELEPOLIS gratuluję zachowania wysokiego poziomu merytorycznego. Jako tłumacz i korektor, chciałem jednak zwrócić uwagę na jedną kwestię, za którą nieraz sam dostałem "po łapach". Chodzi mi o to, że "significant" to rzadko jest "znaczący" (chociaż wiem, że to słowo dzisiaj słychać w prawie każdym serwisie informacyjnym). "Znaczący" to: 1. «informujący, świadczący o czymś» 2. «odgrywający ważną rolę». Tu chodzi raczej o to, że odsetek jest znaczny, a polski serwis BBC też niestety czasem wrzuca tego typu knoty. "Znaczące" może być zwlekanie Apple z podaniem oficjalnych danych. Zresztą możliwe, że mam już "zboczenie zawodowe ;-)), a język tak się zmienił, że nikogo poza mną sformułowanie "znacząca liczba" nie gryzie... Pozdrawiam ciepło!

  • 0

    7.  2008-01-29 14:08:55

    tof: akurat tego newsa tłumaczyłem sam z anglojęzycznej strony BBC. ;) A jakiego słowa byś użył w miejsce "znacząca"?

  • 0

    8. ~tof  2008-01-29 14:19:58  host: r6.ists.pl

    @ WitekT: pls o stonkę z newsem - rzucę okiem na kontekst, to coś wymyślę. Zresztą, coby tu nie spamować zanadto w komentach, podsyłam adres PW: engpol(maupa)gmail.com

  • 0

    9.  2008-01-29 14:27:09

    tof: poszło na maila. ;)

  • 0

    10.  2008-01-29 15:15:48

    to by wychodzilo ze na uzytownika apple ma prawie 200$ zarobku juz po kupnie telefonu...

  • 0

    11. ~jarekt  2008-01-29 15:30:35  host: ebr9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja zupelnie tego nie rozumiem tak jak nie rozumiem koncepcji zakladania simlockow. Co operatora interesuje z jakiego telefonu korzystam? Ludzie kupuja iPhony z bardzo wysokimi i drogimi taryfami i na straty operatora nie ma wplywu fakt, ze te telefony pozniej sprzedaja a do dzwonienia uzywaja innych sluchawek. Cyrograf podpisany wiec przez iles tam miesiecy zysk operatora jest zagwarantowany.

  • 0

    12.  2008-01-29 17:04:43

    A na telepolis co czwarty news jest lub częściowo dotyczy iPhona:)

  • 0

    13.  2008-01-29 17:34:32

    piotrM: I tak samo wygląda to na świecie, a nawet i gorzej. Uwierz, że i tak prowadzimy ostrą selekcję wszystkich tych nowinek iPhone-owych.

Dodaj swoją opinię