Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cloud Server: skalowalna infrastruktura IT od Netii

Cloud Server: skalowalna infrastruktura IT od Netii

LuiN 23 Stycznia 2012 09:45

0 0

Cloud Server Netii, to nowa profesjonalna usługa, polegająca na dostarczaniu zasobów informatycznych z bezpiecznej platformy Cloud Computing.

Usługa Cloud Server zapewnia wysokie bezpieczeństwo i nieprzerwaną dostępność infrastruktury IT. Użytkownik otrzymuje rozwiązanie analogiczne pod względem funkcjonalności z serwerem fizycznym (instalowanym on-premise lub w datacenter).

Klient zamawiając usługę określa konfigurację początkową serwera (liczbę rdzeni procesora, wielkość pamięci RAM, pojemność storage, system operacyjny) i już w ciągu kilku minut może w pełni korzystać z infrastruktury klasy operatorskiej. Dostęp na poziomie administracyjnym umożliwia instalowanie oprogramowania, konfigurowanie systemu lub administrację kontami użytkowników.
W wypadku zwiększenia zapotrzebowania na moc obliczeniową użytkownik może dodać kolejne rdzenie procesora, rozbudować pamięć operacyjną o dodatkowe gigabajty lub powiększyć pojemność szybkiej pamięci storage. Operator zapewnia też możliwość łatwego zmniejszenia skali wykorzystywanej infrastruktury. Wszystkie te czynności w tej usłudze są kwestią minut, a nie tygodni czy miesięcy.

Cloud Server można skonfigurować w zależności od potrzeb. W ramach oferty bazowej oferowane są warianty: rdzenie procesora (2 GHz) od 1 do 8, pamięć RAM od 1 do 16 GB, pojemność storage do 1000 GB. W wypadku większego zapotrzebowania na moc obliczeniową, można zamówić więcej cloud serverów. Wszystkie maszyny będą połączone szybką siecią VLAN.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Olsztyn  2012-01-23 09:53:40  host: enm21.neoplus.adsl.tpnet.pl

  super oferta trzeba przyznać

 • 0

  2.  2012-01-23 10:16:49

  @1 co w tym takiego super? parametry jak w wiekszosci hostingow chmurowych, a nie majac podanych cen trudno mowic o atrakcyjnosci tej oferty...

 • 0

  3. ~BrK  2012-01-23 23:47:55  host: 78.9.92.178

  Co to jest szybka sieć VLAN!?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-85.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet