Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cisco wprowadza platformę lokalizacyjną opartą na sieciach Wi-Fi

Cisco wprowadza platformę lokalizacyjną opartą na sieciach Wi-Fi

LuiN 6 Grudnia 2012 10:58

0 0

Cisco wprowadza Cisco Connected Mobile Experience - platformę kontekstowej analizy danych dla usług lokalizacyjnych opartych na sieciach bezprzewodowych. Połączenie funkcjonalności sieci bezprzewodowych i systemów analizy lokalizacji umożliwia wprowadzenie nowych usług w obiektach wielkopowierzchniowych - np. muzeach, na lotniskach, stadionach i w sklepach.

Dzięki zaawansowanej analizie danych oferowanej przez Cisco zarówno duże, jak i małe organizacje mogą wykorzystać swe sieci bezprzewodowe dla dopasowania treści do indywidualnych wymagań oraz w celu świadczenia właściwych, aktualnych i dokładnych usług stosownie do danej lokalizacji i kontekstu jej wykorzystania. Rozwiązanie to pozwala lepiej zrozumieć zachowanie i preferencje klientów, np. ruchu gości na terenie obiektu, i - stosownie do niego - wprowadzanie niezbędnych usprawnień.

Lotniska, sklepy, hotele, stadiony, szpitale, muzea i różne inne obiekty użyteczności publicznej, a także komercyjne są świadkami sytuacji, w których coraz więcej urządzeń mobilnych próbuje uzyskać dostęp do ich zasobów, oraz otwartego Internetu. Teraz, operatorzy tych sieci mogą zaoferować nowe usługi, łącząc funkcje sieci Wi-Fi z analizą lokalizacji - mówi Jacek Figuła, dyrektor sprzedaży w Cisco Poland.
W myśl opracowanej przez Cisco prognozy Visual Networking Index (VNI), do 2016 roku ilość połączeń mobilnych osiągnie niemal 18,9 miliarda. Zgodnie z oczekiwaniami ABI Research, do końca 2015 roku ilość urządzeń umożliwiających łączenie się z siecią Wi-Fi wzrośnie globalnie o 300% - aż do 2 miliardów. Prognozy ABI Research przewidują także 34-procentowe tempo wzrostu ruchu w sieciach bezprzewodowych do końca 2016 roku, gdy stanowić on będzie połowę całkowitego ruchu IP.

Źródło tekstu: Cisco     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet