Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cisco Systems współpracuje z Intelem, Nokią i RIM

Cisco Systems współpracuje z Intelem, Nokią i RIM

sirmark 28 Kwietnia 2006 00:37

0 0

Cisco Systems poinformowała o nawiązaniu współpracy z Intel Corporation, Nokia, Research In Motion (RIM) i innymi liderami z branży, której celem będzie zachęcenie przedsiębiorstw do wdrażania sieci bezprzewodowych przystosowanych do transmisji głosu. Opracowane w ramach programu Cisco Compatible Extensions funkcje przesyłania głosu w sieciach bezprzewodowych powstały w wyniku dynamicznego rozwoju i rozpowszechnienia technologii VoIP (Voice over IP) oraz sieci Wi-Fi. Funkcje te stanowią fundament dla dużych przedsiębiorstw (Enterprise), które chcą wykorzystać połączenie dwóch technologii i sprawić, że transmisja głosu przez sieci Wi-Fi stanie się rzeczywistością biznesową.

Sieci bezprzewodowe przystosowane do transmisji
Sieci bezprzewodowe przystosowane do transmisji głosu (ang. voice-ready wireless) to kompleksowe rozwiązanie oparte na połączeniu technologii VoIP i sieci bezprzewodowych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą w elastyczny sposób rozszerzać korzyści wynikające z mobilności sieci bezprzewodowych na komunikację głosową. Kluczowym elementem zapewniającym optymalną wydajność tego rozwiązania są urządzenia klienckie z całkowicie zintegrowanymi, zaawansowanymi funkcjami obsługi bezprzewodowych sieci LAN. W celu optymalizacji urządzeń klienckich i komponentów sieci bezprzewodowych, Cisco Systems nawiązuje współpracę z firmami z branży teleinformatycznej, takimi jak Intel, Nokia, RIM i inne. Pozwoli to przedsiębiorstwom na łatwe i bezpieczne wdrażanie urządzeń klienckich, które zapewniają zgodność operacyjną z innymi komponentami oraz obsługują zaawansowane funkcje wymagane przez komunikację głosową. Pierwszym etapem tworzenia sieci bezprzewodowej przystosowanej do transmisji głosu jest Cisco Unified Wireless Network. Sieć Cisco Unified Wireless Network, zaprojektowana z myślą o uzupełnieniu różnych klientów głosowych i zoptymalizowana pod kątem transmisji głosu, jest oparta na skalowalnej architekturze o niskim całkowitym koszcie posiadania (TCO) oraz posiada zdolność obsługi rozległych instalacji, typowych dla klientów korzystających z mobilnych aplikacji głosowych. Dzięki innowacyjnym funkcjom, takim jak kompleksowe mechanizmy QoS czy szybki bezpieczny roaming wspierany przez linię punktów dostępowych (AP) z ulepszonymi nadajnikami radiowymi, sieć Cisco Unified Wireless Network w pełni zasługuje na miano "przystosowanej do transmisji głosu".
Cisco Compatible Extensions
Celem programu Cisco Compatible Extensions jest rozpowszechnienie urządzeń klienckich kompatybilnych z infrastrukturą Cisco WLAN oraz wykorzystanie innowacji firmy Cisco, które zwiększają bezpieczeństwo, mobilność, jakość usług oraz łatwość zarządzania siecią.

Całościowa idea sieci bezprzewodowych przystosowanych do transmisji głosu zaczyna się od warstwy komunikacji między klientem a siecią. W tym obszarze firma Cisco zaprezentowała ulepszenie programu Cisco Compatible Extensions do obsługi aplikacji głosowych. Dzięki objęciu programem Cisco Compatible Extensions urządzeń klienckich naszych partnerów, takich jak Intel czy Nokia, możliwe będzie zwiększenie bezpieczeństwa rozmówców korzystających z transmisji głosu za pomocą sieci Wi-Fi, udoskonalenie roamingu w środowiskach kampusowych oraz rozszerzenie zakresu funkcji administracyjnych o możliwości wykrywania i zmniejszania zakłóceń częstotliwości radiowych. Najnowsze usprawnienia wprowadzone w ramach Cisco Compatible Extensions przedłużają również życie akumulatorów w urządzeniach klienckich oraz umożliwiają ustalanie priorytetów połączeń w celu zapewnienia optymalnej jakości usługi. Dodano także funkcję analizy kluczowych parametrów głosowych, takich jak fluktuacje (jitter), opóźnienia i utrata danych, aby zapewnić użytkownikom wysoką jakość obsługi.

Źródło tekstu: Cisco     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet