Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cingular Wireless - szybkie 3G na sprzęcie Lucenta

Cingular Wireless - szybkie 3G na sprzęcie Lucenta

WitekT 1 Grudnia 2004 23:05

0 0
Cingular Wireless i Lucent Technologies ogłosiły zawarcie czteroletniej umowy na dostawę sprzętu, oprogramowania i usług dla sieci 3G UMTS Cingular Wireless, która umożliwi operatorowi oferowanie usług 3G w całym kraju. Umowa obejmuje również wdrożenie zaawansowanej wersji UMTS, High Speed Downlink Packet Access (HSPDA), która ma wspierać maksymalne szczytowe prędkości transmisji danych aż do 14,4 Mb/s.Nowa sieć UMTS/HSDPA umożliwi firmie Cingular, już w 2005 roku, oferowanie klientom indywidualnym szerokiej gamy usług multimedialnych, takich jak superszybkie ładowanie klipów wideo i filmów, transmisje wydarzeń sportowych czy zaawansowane gry wideo, a także zapewnianie usług mobilnego, szerokopasmowego dostępu do Internetu dla użytkowników biznesowych. Klienci korzystający z sieci UMTS mają mieć do dyspozycji prędkości transmisji danych rzędu 400-700 kb/s, a chwilami nawet do kilku megabitów na sekundę.

Cingular stawia sobie za cel dostarczanie najwyższej jakości usług bezprzewodowych klientom w całych Stanach Zjednoczonych, a także udostępnienie, wielu Amerykanom po raz pierwszy, szerokopasmowego internetu. Umowa z Lucentem pozwoli nam zaoferować klientom dostęp do usług szerokopasmowych z domu, podczas spaceru po parku czy podczas podróży - powiedział Kris Rinne, Dyrektor Techniczny Cingular Wireless.

W ramach umowy - dotyczącej pierwszego komercyjnego wdrożenia UMTS Lucenta w Ameryce Północnej - Lucent zapewni Cingular szeroką gamę produktów, w tym sprzęt bezprzewodowy i do transmisji danych opracowany w Laboratoriach Bella, jak również oprogramowanie do zarządzania siecią i aplikacjami. Wśród dostarczanych produktów znajdują się stacje bazowe Flexent(r) OneBTS (Node B) Lucenta, które obsługują HSDPA i które będą zainstalowane w wielu punktach sieci Cingular.

Sprzęt UMTS Lucenta - który do obsługi HSDPA wymaga tylko modernizacji oprogramowania - wdrożony zostanie w paśmie 1900 i 850 MHz. Sprzęt będzie współpracował z istniejącą siecią GSM/GPRS/EDGE Cingular. Dział usługowy Lucent Worldwide Services zapewni projektowanie, instalację, integrację i optymalizację sprzętu oraz zarządzanie projektem.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Cingular przy zapewnianiu abonentom prywatnym i biznesowym w całym kraju korzyści wynikających z dostępu do mobilnych usług szerokopasmowych. Po zakończeniu instalacji Cingular będzie mieć jedną z największych na świecie i najbardziej wszechstronnych sieci UMTS, dzięki której będzie mógł oferować szeroką gamę usług multimedialnych wpływających na poprawę komfortu życia klientów - powiedziała Cindy Christy, Prezes Mobility Solutions Group Lucent Technologies.

W ramach umowy Cingular weźmie udział w programie Lucent Market Advantage Program (MAP), który pomaga operatorom generować zapotrzebowanie na nowe oferty usługowe wśród klientów biznesowych i indywidualnych.

Lucent Market Advantage Program oferuje wszechstronne narzędzia wspierające, usługi informacyjno-konsultingowe, w tym dane rynkowe, szkolenia handlowe i plany marketingowe, które pomogą Cingular Wireless zwiększyć przychody, zróżnicować i wzbogacić ofertę i szybciej wdrażać usługi w sieci 3G. Oferujemy Cingular nie tylko światowej klasy sieć, lecz także partnerską współpracę przy wprowadzaniu na rynek nowych usług - powiedział Vince Molinaro, prezes działu sprzedaży na Amerykę Północną w Lucent Technologies.

Źródło tekstu: Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-87-73-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet