Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cingular Wireless - szybkie 3G na sprzęcie Lucenta

Cingular Wireless - szybkie 3G na sprzęcie Lucenta

WitekT 1 Grudnia 2004 23:05

0 0

Cingular Wireless i Lucent Technologies ogłosiły zawarcie czteroletniej umowy na dostawę sprzętu, oprogramowania i usług dla sieci 3G UMTS Cingular Wireless, która umożliwi operatorowi oferowanie usług 3G w całym kraju. Umowa obejmuje również wdrożenie zaawansowanej wersji UMTS, High Speed Downlink Packet Access (HSPDA), która ma wspierać maksymalne szczytowe prędkości transmisji danych aż do 14,4 Mb/s.

Nowa sieć UMTS/HSDPA umożliwi firmie Cingular, już w 2005 roku, oferowanie klientom indywidualnym szerokiej gamy usług multimedialnych, takich jak superszybkie ładowanie klipów wideo i filmów, transmisje wydarzeń sportowych czy zaawansowane gry wideo, a także zapewnianie usług mobilnego, szerokopasmowego dostępu do Internetu dla użytkowników biznesowych. Klienci korzystający z sieci UMTS mają mieć do dyspozycji prędkości transmisji danych rzędu 400-700 kb/s, a chwilami nawet do kilku megabitów na sekundę.

Cingular stawia sobie za cel dostarczanie najwyższej jakości usług bezprzewodowych klientom w całych Stanach Zjednoczonych, a także udostępnienie, wielu Amerykanom po raz pierwszy, szerokopasmowego internetu. Umowa z Lucentem pozwoli nam zaoferować klientom dostęp do usług szerokopasmowych z domu, podczas spaceru po parku czy podczas podróży - powiedział Kris Rinne, Dyrektor Techniczny Cingular Wireless.

W ramach umowy - dotyczącej pierwszego komercyjnego wdrożenia UMTS Lucenta w Ameryce Północnej - Lucent zapewni Cingular szeroką gamę produktów, w tym sprzęt bezprzewodowy i do transmisji danych opracowany w Laboratoriach Bella, jak również oprogramowanie do zarządzania siecią i aplikacjami. Wśród dostarczanych produktów znajdują się stacje bazowe Flexent(r) OneBTS (Node B) Lucenta, które obsługują HSDPA i które będą zainstalowane w wielu punktach sieci Cingular.
Sprzęt UMTS Lucenta - który do obsługi HSDPA wymaga tylko modernizacji oprogramowania - wdrożony zostanie w paśmie 1900 i 850 MHz. Sprzęt będzie współpracował z istniejącą siecią GSM/GPRS/EDGE Cingular. Dział usługowy Lucent Worldwide Services zapewni projektowanie, instalację, integrację i optymalizację sprzętu oraz zarządzanie projektem.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Cingular przy zapewnianiu abonentom prywatnym i biznesowym w całym kraju korzyści wynikających z dostępu do mobilnych usług szerokopasmowych. Po zakończeniu instalacji Cingular będzie mieć jedną z największych na świecie i najbardziej wszechstronnych sieci UMTS, dzięki której będzie mógł oferować szeroką gamę usług multimedialnych wpływających na poprawę komfortu życia klientów - powiedziała Cindy Christy, Prezes Mobility Solutions Group Lucent Technologies.

W ramach umowy Cingular weźmie udział w programie Lucent Market Advantage Program (MAP), który pomaga operatorom generować zapotrzebowanie na nowe oferty usługowe wśród klientów biznesowych i indywidualnych.

Lucent Market Advantage Program oferuje wszechstronne narzędzia wspierające, usługi informacyjno-konsultingowe, w tym dane rynkowe, szkolenia handlowe i plany marketingowe, które pomogą Cingular Wireless zwiększyć przychody, zróżnicować i wzbogacić ofertę i szybciej wdrażać usługi w sieci 3G. Oferujemy Cingular nie tylko światowej klasy sieć, lecz także partnerską współpracę przy wprowadzaniu na rynek nowych usług - powiedział Vince Molinaro, prezes działu sprzedaży na Amerykę Północną w Lucent Technologies.

Źródło tekstu: Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ | 2018-03-22 00:29:51

Najlepsza sieć w Polsce! Play #1.


~Nr14 to de_bil | 2018-03-22 00:11:45

Siałomi robią niezłe sprzęty


~Nr16 to de_bil | 2018-03-22 00:06:35

A mi się podoba, mam znajomych tam często dzwonimy


~Nr1 to de.b_il | 2018-03-22 00:01:40

Treść już napisałem powyżej


~Nr1 to Filtr przeciwspamowy | 2018-03-21 23:59:22

Za duży, gdzie ja go zmieszcze. Smartfony powinny byc do 5 cali a większe to już phablety, jak zwał tak zwał

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet