Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cieniutkie skanery odcisków palców

Cieniutkie skanery odcisków palców

sirmark 16 Kwietnia 2004 13:41

0 0

Firma Alps Electric opracowała dwa nowe typy kompaktowych, cienkich czytników odcisków palców, które mogą być stosowane w telefonach komórkowych, notebookach i innych przenośnych urządzeniach elektronicznych.

Alps szacuje, że wraz z popularyzacją biometrycznych systemów identyfikacji, zapotrzebowanie na czytniki odcisków palców dość gwałtownie wzrośnie i na zakończenie 2006r. wyniesie 20 mln sztuk.

Pierwsze z nowych urządzeń, które jest czułe na siłę docisku, zostało zaprojektowane jako najcieńsze rozwiązanie dostępne obecnie na rynku. Z kolei drugi czytnik odcisków palców firmy Alps posiada konstrukcję transparentną. Jak podaje producent, jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku.
Czytnik czuły na docisk (na zdjęciu) wykorzystuje dwuwarstwową powłokę elektrod ściśle umieszczonych na podłożu, które odbierają nacisk palca i odczytują rysunek linii papilarnych. Co istotne, urządzenie jest wodoodporne, a odczytany obraz nie jest zakłócany przez wilgoć pochodzącą ze skóry. Model transparentny wykorzystuje firmową technologię ułożenia elektrostatycznych czujników na podłożu transparentnym.

Firma Alps planuje zaprezentować prototypy nowych skanerów odcisków palców na pokazie Alps Show 2004, który odbędzie się 26 maja w Tokio.

Źródło tekstu: 4press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet