Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawostki numeracyjne - część XX

Ciekawostki numeracyjne - część XX

WitekT 23 Lutego 2011 18:49

0 0

Dawno nie publikowaliśmy ciekawostek numeracyjnych. Teraz nadarza się odpowiednia okazja, bo jest kilka perełek.

690 to numeracja, w ramach której funkcjonował dawny, analogowy Centertel - choć nie na całej, a tylko w przedziale 1-6. 690 7 dostał… CenterNet.

666 6 - dość ciekawa numeracja, która należała wcześniej do Telekomunikacji Kolejowej (zapewne z przeznaczeniem dla ciągle nie mogącej wystartować sieci GSM-R), przypadła P4.




P4 dostało także numerację 799 1-5. Co ciekawe, pozostałe numery należą do Centertela.

881 0 i 9 dostała PTC 729 2-6 z puli operatorów wirtualnych dostała Lycamobile Sp. z o.o. To operator wirtualny działający w kilku krajach Europy, który swoją ofertę opiera na tanich połączeniach międzynarodowych. Ma 6 mln klientów m.in. w Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemczech, Portugalii, Belgii, Austrii oraz USA i Kanadzie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie lycamobile.com, a przykładową ofertę dla Wielkiej Brytanii - lycamobile.co.uk.

Zobacz: tablicę zagospodarowania numeracji dla MNO (plik .xls; 34 kB).
Zobacz: tablicę zagospodarowania numeracji dla MVNO (plik .xls; 26 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • -1

    14.  2011-02-23 19:42:02

    @3 wiedziałem, że Play to pomiot szatana!

  • 1

    15.  2011-02-23 19:46:35

    A gdzie jest 888 888 888 ?

  • -1

    16. ~pianchi  2011-02-23 19:51:11  host: adpy71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mam :)))

  • -1

    17. ~  2011-02-23 20:13:48  host: t19-12.opera-mini.net

    15- ten numer sprzedałem niedawno pianchiemu

  • -1

    18. ~  2011-02-23 20:16:37  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    666 666 666-ten numer bedzie mial pan Adam "kaka demone" darski vel Nergal(slyszalem ze powiedzial ze za taki nr tel. to moze nawet obciagnac biskupowi)

  • 1

    19. ~tit  2011-02-23 20:17:31  host: 178-37-84-190.adsl.inetia.pl

    trochę głupio dzielą numery trzycyfrowe np. ery 7951-5 i play 7956-0. moim zdaniem powinno być 7950-4 do ery i 7955-9 do play.przy takim układzie mamy ciągłość numeracji, choć w dzisiejszych czasach gdy jest możliwość przeniesienia numeru to i tak nie wiemy gdzie dzwonimy

  • 1

    20. ~  2011-02-23 20:44:39  host: 77-255-90-197.adsl.inetia.pl

    14. Maniiiek - nie prawda, liczba szatana to 616 a takie numeracje ma nie wiem kto bo w sprawdzajce żaden który próbuje nie zwraca wyniku.

  • 1

    21. ~  2011-02-23 21:56:52  host: user-46-113-198-40.play-internet.pl

    Ktoś wie czy da się kupić starter Pf z numerem startujacym od 666? To jedyna strefa numeracyjna jaka mnie interesuje;)

  • -1

    22.  2011-02-23 22:25:27

    aż ciśnie się na klawiaturę cytat znany z polskiego kina: "ja tu widzę niezły ......, siostry"

  • 1

    23. ~666  2011-02-23 22:48:31  host: 77-254-27-180.adsl.inetia.pl

    czy może ktoś wie i może napisać jaki prefiks,prefiksy ma mieć MVNO Inteligo ?

  • 2

    24. ~  2011-02-24 03:02:52  host: z29-03.opera-mini.net

    E tam, ja mam platynowy nr 888... przeniesiony do Ery, a drugi 790... w Orange, więc teraz nie jest takie istotne jak kiedyś, że parzyste końcówki to Era, nieparzyste Plus, a od 500 do 520 Orange. Teraz dali 530 sieci Play i dobrze, niech się ludzie uczą sprawdzać przynależność do sieci (*555 w Orange, 2001 w Erze i Heyah, a w Plusie i Play nie wiem jak się sprawdza) i zamiast Halo grania, niech włączą informację bardziej przydatną- Abonent sieci GaduAir itp. To jest największy minus w przenoszeniu numerów i sam to odczuwam czasem, ale jak dzwonią do mnie ludzie z sieci W3 na nr 790... to jakoś tak bla bla bla szybko im wychodzi i narazie cześć. Zwykle w jednej minucie się mieszczą. Prefiksem ich odstraszam, bo wygląda na Play, ale w tamtej sieci był zalogowany 3 dni, a od roku jest w Orange. Cóż, przyzwyczajenie to druga natura człowieka. He he he...

  • 2

    25. ~paolo  2011-02-24 08:44:36  host: 77-254-157-151.adsl.inetia.pl

    re24: i własnie w tym jest problem, że W3 ma zróżnicowane stawy do siebie i do Play (czego np. nie mają niektórzy wirutalni, którym jak widać jakos się to opłaca albo nie przynosi większych strat). Gdyby stawka była stała i jednakowa do wszytskich to nie byłoby problemu. Zniknie asymetria w MTR a przyzwyczajenia i tak zostaną b zostaną stare cenniki bo opy będę nadal pazerne! spadła stawka hurtowa na smsy a cenniki jakoś bez zmian :(

  • 1

    26. ~paolo  2011-02-24 09:53:50  host: 77-255-111-42.adsl.inetia.pl

    a dlaczego np. numery 7224 należący do spółki CP telecom działający pod marką FreeM jest w puli numeracyjnej Polkomtela? 7225 to też CP Telecom ale Carrefour Mova i też w puli Plusa.

  • 1

    27. ~  2011-02-24 15:19:22  host: abjt91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #18: Zupełnie nie rozumiem po co tutaj spamujesz? Póki co ten szczyl musi odstawić swojego "idola" na bok i modlić się do jego wroga o to żeby w ogóle mógł dalej normalnie żyć. Poza tym miejscem takich ludzi jest Fakt lub Super Express a nie Telepolis, bo szkoda nawet spamu, żeby o nim pisać.

  • 2

    28. ~  2011-02-24 15:59:18  host: ip-79-175-202-120.cable.smsnet.pl

    #27 po pierwsze, masz rację, że to nie miejsce na tego typu tematy. Ale po drugie przestań sam gadać bzdury, że Nergal powinien się modlić za to, że żyje i takie tam bzdury, gdyż jak wiesz Polska według konstytucji zapewnia swobodę religijną. I skoro ksiądz na ambonie ma prawo nazywać Szatana złem, to dlaczego Nergal nie może na odwrót twierdzić i głosić? Sam jesteś fanatycznym szczylem (jak to nazwałeś i ująłeś ślicznie), ale Nergal do dziś pozostał wierny swym przekonaniom, skoro już zagłębiasz się w te tematy, o których ja pojęcie mam, jak również o wielu innych rzeczach, włącznie z zainteresowaniami pozamuzycznymi. Nie rozumiesz tekstów utworów, ich przekazu, a komentujesz slogany, jak najęty przez fanatyków, to po prostu sam zamilcz! Admina przepraszam za post zupełnie wyjęty z tematu, ale nie wytrzymałem tego komentarza. A co do prefiksów, to zaczyna być naprawdę spory mętlik w głowie mili państwo. Kiedyś było wiadomo, że prefiksy rozpoczynały się od trzech pierwszych cyfr i było wiadomo, który to operator. Dziś trzeba chyba będzie z kartką z wydrukowanymi cyframi nosić w kieszeni:) Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby może stworzenie nowej puli numerów 10-cio cyfrowych lub po prostu zmienienie numeracji i tak upadającej telefonii stacjonarnej, np. poprzez konieczność podania przed numerem telefonu prefiksu "48".

  • 1

    29. ~  2011-02-24 16:26:27  host: t13-13.opera-mini.net

    Denerwują mnie gadki o religiach, to powinien być temat tabu, całkowita prywatność. Dla wyznawcy danej religii druga jest obraźliwa, wierzący obrażają niewierzących i na odwrót swoim punktem widzenia na świat. Nie ma mowy o kompromisach. Komu się przypisuje najwiecej ofiar hitlerowi, stalinowi czy jahwe w starym testamencie? Ja znam odpowiedz i radzę nie poruszać takich tematów bo to grząski i niebezpieczny grunt.

  • -1

    30. ~Gość  2011-02-24 19:27:55  host: apn-77-113-29-246.dynamic.gprs.plus.pl

    #24 platynową to może masz ale płytkę wiesz chyba gdzie , jak może być numer 888 platynowy to chyba żarty . Kiedyś to były numery 601 , 602 , czy 501 i 502 jak startowała Idea , a teraz to namieszali z numeracją .

  • 1

    31. ~Przemolog  2011-02-26 13:44:08  host: 82.160.71.13

    W temacie Lycamobile - ostro startują, 0,5M numerów na początek :-). A przyda się, bo w temacie międzynardowych komórkowych w prepaidzie to jedynie Heyah i Gadułer VoIP miewają sensowne stawki (Telepin mobi też miał ciekawe stawki VoIP na niektóre kierunki, ale całość była porażką).

  • 1

    32. ~nmn  2011-02-27 00:50:12  host: 77-254-195-89.adsl.inetia.pl

    2 zł na zagraniczne komórki to porażka w Erze - zlikwidowali "3 kraje tanie" po 98gr. Czekam na LYCA, z Erą się żegnam

  • -1

    33. ~Przemolog  2011-02-27 01:05:28  host: 82.160.71.13

    32@ Heyah to też w końcu T-Mobile, a całkiem sporo krajów jest tam tańszych niż 98 gr i to bez żadnych specpromocji.

Dodaj swoją opinię