Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawostki numeracyjne - część XVII

Ciekawostki numeracyjne - część XVII

WitekT 12 Marca 2008 18:23

0 0
Polkomtel dostał kolejny milion numerów, PTC zrezygnowała z 200 tys., zaś CenterNet otrzymał swoją pierwszą pulę numeracyjną.

Nowy prefiks Polkomtela to 724. PTC zrezygnowała z 884 4 i 884 8, ale ma jeszcze 884 1 i 884 2.

Wiadomo już jak będą zaczynały się numery CenterNetu - od 720.

Zobacz: tablicę zagospodarowania numeracji operatorów infrastrukturalnych (plik XLS; 31 kB).
Zobacz: tablicę zagospodarowania numeracji operatorów wirtualnych (plik XLS; 23 kB).



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    17. ~ukenamuniu  2008-03-12 22:34:25  host: nat-go2-1.aster.pl

    thonka: cyfra "1" może być dodana, co najwyżej, przed czterocyfrowymi AUS (Abonenckimi Usługami Specjalnymi: np TAXI 9191 zmieni się na 19191)

  • 0

    18. ~ziomek13  2008-03-12 22:42:55  host: acmc76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 2pff: zgadzam sie 505 to super prefix bo sam mam taki a 505.100.x50 to moj piekny numer i tez zostane przy nim kto pochwali sie lepszym?

  • 0

    19. ~  2008-03-12 22:55:46  host: 207.195.241.88

    #18, ziomek13 a co powiesz na taki numer ? ---- 5055555xy ---- ? :D sądzę, że jest lepszy :D chociaż nie zwykłem się chwalić xD

  • 0

    20. ~ziomek13  2008-03-12 23:04:43  host: acmc76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cokolwiek nie kryje sie pod twoim xy to i tak nie zamienilbym sie bo moj jest bardzo okragly a twoj raczej nie

  • 0

    21. ~  2008-03-12 23:05:52  host: goi42.internetdsl.tpnet.pl

    a ja mam nr.888-888-888 o co teraz pajacyki.

  • 0

    22. ~ziomek13  2008-03-12 23:11:13  host: acmc76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w dupe se wsadz te 8888.. bo tam tylko poczta głosowa jest i nawet nikt nie korzysta z tego numeru

  • 0

    23. ~~~  2008-03-12 23:16:35  host: aclx10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~Podniecacie sie tymi prefikasami, przeciez one nic nie znacza wazne ze dziala i mozna dzwonic smsowac -.-

  • 0

    24.  2008-03-12 23:22:02

    602 jest najfajniejsze :D

  • 0

    25. ~  2008-03-12 23:25:14  host: 207.195.241.88

    # 20 ziomek13, tylko zadam proste pytanie, jaki numer łatwiej zapamięta np. kontrahent , oczywiście ten numer z 5 piątkami pod rząd :D pamiętam jak jakiś gościu sprzedawał na Allegro 2 czy 3 lata temu numer w takim formacie i sprzedał go(z tego co pamiętam)za prawie 600-700zł :D.Tak samo ktoś może mieć numer 505 - 800 - x50 - ale takie numery ciężko spamiętać ;) Odnośnie trolla z pod numeru #21 , to pomarzyć każdy może :D co prawda jest taki numer ;) ale raczej się na niego nie dodzwoni żadna osoba ;)

  • 0

    26.  2008-03-13 00:04:22

    @8 - kiedys mysleli (chyba ministerstwo infrastruktury) nad rozszerzeniem zakresu numerow o jedna cyfre nie pamietam teraz o jaka i w ktorym miejscu, ale chyba na poczatku ;) bylo tym swego czasu na telepolis ;)

  • 0

    27.  2008-03-13 00:05:09

    o ile sie nie myle w niemczech przeprowadzono taki manewr z numerami komorkowymi i tam wszystkie sa 10 cyfrowe i zaczynaja sie na 1.

  • 0

    28. ~mirekb  2008-03-13 07:59:47  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    u nas tez dojdzie wczesniej czy pozniej cyfra 5 przed wyszystkie nr kom ;-))

  • 0

    29.  2008-03-13 08:35:47

    a ja mam taki 5057xy707, z czego x i y to liczba "miłości" hehe

  • 0

    30. ~triger  2008-03-13 09:24:55  host: 80.48.43.93

    ukenamuniu - jak zapłacili 120 baniek za koncesję to pewnie i na numery ich stać..

  • 0

    31. ~Ganc2  2008-03-13 10:26:49  host: 87.204.108.4

    prefix 888 i 666 jest najlepszy :) swoją drogą to niezłe zamieszanie z tymi prefixami się robi. ciężko je spamiętać.

  • 0

    32. ~mati  2008-03-13 12:09:43  host: ewv188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja mam 60y-x0x-x0x, i co z tego

  • 0

    33. ~hansen  2008-03-13 12:34:41  host: ust39.p3.interarena.pl

    ja kiedys miałem fajny numer w erze prefix potem 919999 ale musiałem zmienić bo cały czas dzwoniło mi radio taxi (serio!) poprosiłem i dali mi inny, zmienili tylko jedna cyferkę :) podpowiem że 9 :))

  • 0

    34.  2008-03-13 13:38:11

    Wg mnie powinni juz wprowadzic ta dodatkowa cyfre przed numerem, bo teraz jest taki galimatias, ze nie wiadomo, czy to stacjonarne, czy komorkowe. Np. dla stacjonarek powinni dodac 1 a komorkom 2 i bylo by po problemie, a tak to czytamy w gazetach "kfjotki" typu: dam prace 3000zl/mies ... nr tel: (079)1DXIUHF. Ci, ktorzy znaja nowa numeracje moga od biedy odroznic czy to komorka czy nie, ale osoby nie majace pojecia o tym zadzwonia pod taki nr. myslac ze to stacjonarny. Wszystko bylo by ok, gdyby faktycznie byla tam oferta pracy, ale niejednokrotnie sa tam oszusci, ktorzy maja karte w Play/TakTak i nabijaja sobie bonusy.

  • 0

    35. ~pff  2008-03-13 16:56:17  host: 195.94.215.34

    #14: nie im tylko mi. A tapet i tak nie ściągam bo sobie za darmo wysyłam mms ze strony Orange :P ma się konto to się ma :)

  • 0

    36. ~neo  2008-03-13 21:37:10  host: aeij231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bajzel się zrobił z tą numeracją, do tego jeszcze dochodzi możliwość przeniesienia numeru i porządek numeracyjny komórkowy się skończył. Teraz to już tylko liczy się korzystna cena minuta u naszego opa do wszystkich.

Dodaj swoją opinię