Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawostki numeracyjne - część XI

Ciekawostki numeracyjne - część XI

WitekT 26 Marca 2007 17:04

0 0
Polkomtel dostał od UKE nowy zakres numeracji - trzeba przyznać, że dość nietypowy.

Nowa numeracja przydzielona Polkomtelowi zaczyna się od 721 oraz 722.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~Bogdan  2007-03-26 19:29:57  host: bcd7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawostek numeracyjnych coraz więcej i coraz trudniej się w nich połapać:/ Witak, proponuję abyś w każdym newsie w cyklu ciekawostki nimeracyjne dodawał na końcu zdanie: "Tak więc PLUS dysponuje numeracją: ..., Era dysponuje: ..., numery pomarańczy rozpoczynają się od: ...". Co myślisz o mojej propozycji?

  • 0

    13.  2007-03-26 19:32:27

    Bogdan: za długi byłby ten news - prędzej dam linka do UKE. ;)

  • 0

    14. ~  2007-03-26 19:37:07  host: bcd7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT, no to dawaj ;)

  • 0

    15.  2007-03-26 20:10:48

    Fajno - wreszcie będzie wiadomo który numer w jakiej sieci i gzdie taniej:]

  • 0

    16.  2007-03-26 20:10:55

    #8 - zdecydowanie lepiej wygląda na wizytówkach czy w notesie np. 60X ... bo od razu widać, że to komórkowy, a takie 781 to niewiadomo ani jaka sieć, ani czy to w ogóle komórkowy (nie wydaje się to takie oczywiste jak 60x czy 50x). Chociaż przez te przenoszenie numerów zrobił się totalny galimatias...

  • 0

    17.  2007-03-26 20:29:49

    CAŁĄ NUMKERACJĘ W KRAJU ZNAJDZIECIE TUTAJ: http://skocz.pl/uke-numeracja

  • 0

    18.  2007-03-26 21:15:20

    722 - czyli takie 0-700 dla rejonu warszawskiego :-)))

  • 0

    19.  2007-03-26 21:22:52

    to sie teraz narobilo. Szkoda ze padla zasada parzyste Era, nieparzyste Plus. Wszystko przez te 7xx. A bylo kiedys tak latwo i prosto :)

  • 0

    20.  2007-03-26 21:31:15

    brakuje 77x ale to Opole :/ a czy planowane jest wprowadzenie prefixów mniejszych niż 6/7/8? bo chyba tam też są jakieś wolne zakresy?

  • 0

    21. ~wiwan  2007-03-26 21:36:14  host: hakone.magma-net.pl

    było juz o tym w telepolis.szykuje sie radykalna zmiana w PNK.dziesięciocyfrowa numeracja w sieciach publicznych jest już właściwie przesądzona.trwaja konsultacje optimum.im wiecej się chce posprzatać tym wiekszy zamęt w okresie przejściowym i koszty

  • 0

    22.  2007-03-26 22:05:59

    Kolejny plus z korzystania z Playa! Pisałem już o tym że ok 70% użytkowników nie rozróżnia prefiksów sieci, ale zaraz odezwie się jojo jak to w ......sieci jest tanio

  • 0

    23. ~  2007-03-26 22:15:30  host: w3cache.tsi.tychy.pl

    Co do ciekawostek, to dodam tylko, że UKE zarezerwował dla wirtualnych pulę 729xxxxxx.

  • 0

    24. ~jojo  2007-03-26 22:24:01  host: ekj114.internetdsl.tpnet.pl

    Odezwę się Piotrek, bo nie rozumiem co ja mam do tych 70%...? To nie moja rodzina. ;-) Ja np. nie znam wcale numerów moich znajomych. Ale po co mi znać, skoro wiem, że wszyscy są w jednej sieci.

  • 0

    25. ~  2007-03-26 22:43:29  host: aclr223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dlatego koledzy oferta play wygrywa. Bo co z tego że u konkurencji taniej w sieci, jak już nie wiadomo do kogo co i jak numer jest i jeszcza ta przenośność .

  • 0

    26.  2007-03-26 23:02:47

    http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/redir.jsp?place=galleryStats& amp;id=3708 operatorzy z infrastruktura http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/redir.jsp?place=galleryStats& amp;id=3705 numery MVNO Tak trudno wam poszukac? 30 sekund i jest...

  • 0

    27.  2007-03-26 23:04:49

    hmmm... cos nie tak jest... uke.gov.pl ---> regulacje ---> numeracja----> tablice...

  • 0

    28. ~krajan-fm  2007-03-26 23:12:15  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    Witku! a sprawdzałeś tablice zagospodarowania numerami stacjonarnymi? we wszystkich strefach PTK Centertel dostał numeracje. Czyżby coś planowali na kształt ery domowej albo coś innego?

  • 0

    29.  2007-03-26 23:12:48

    krajan-fm: widziałem. ;) Inwestygejszyn in progres. ;)

  • 0

    30.  2007-03-27 08:07:19

    piotrM - no jest tanio... ja np. ostatnio dzwonię w sieci na 501... Chociaż mój numer zaczyna się na 601 ;-D

  • 0

    31. ~r  2007-03-27 15:36:14  host: chello087207181018.chello.pl

    #30: nie mów, że przeniosłeś swoje 601 do Orange ;-)

Dodaj swoją opinię