Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawostki numeracyjne - część X

Ciekawostki numeracyjne - część X

WitekT 8 Lutego 2007 21:46

0 0
Cyfrowy Polsat dostał swoją własną numerację z puli dla MVNO.

Cyfrowy Polsat dysponuje ogółem pulą o wielkości 200 tys. numerów. Są to następujące numery: 6991 3-0, 6996 1-3, 6990 2-0.

Przypomnijmy, że wcześniej informowaliśmy już o tym, że numerację MVNO mają także E-Telko (10 tys. numerów), Telefony Opalenickie (20 tys. numerów), Telefonia Dialog (630 tys. numerów) oraz MNI Mobile (100 tys. numerów). Wszystkie numery zaczynają się od wyróżnika 699.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2007-02-08 21:53:54  host: aclh56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kto to wymysla te poje... numery no takich jeszcze numerów nie było ;/

  • 0

    2.  2007-02-08 21:54:21

    miło ;-) ciekawy jestem ich oferty

  • 0

    3. ~  2007-02-08 21:56:16  host: aclh56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie przelicz sie czasem mbank II i to jeszcze gorszy.

  • 0

    4. ~  2007-02-08 22:01:38  host: ip-81-15-216-51.unregistered.net.telenergo.pl

    Żalosne to wszystko - jeszcze troszke to ja nie bede wiedzial czy numer jest w sieci czy nie!!!!!

  • 0

    5. ~  2007-02-08 22:28:30  host: aclh56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4. będziesz bedziesz wiedział ale za 5 lat już nie będziesz wiedział przenośność narazie tylko 30 tysięcy osób ale za 5 lat może milion albo lepiej.

  • 0

    6. ~jojo  2007-02-08 23:00:26  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    Przenośność swoją drogą, tu chodzi o wirtualnych. Jedni podpisują umowy z Orange inni z Plusem, ten z Erą... Najlepiej by było, gdyby jak to ktoś już wcześniej pisał, przed połączeniem jakaś miła pani (lub pan) informowali użytkownika, do jakiej sieci dzwoni.

  • 0

    7. ~  2007-02-08 23:04:21  host: egx88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A właśnie Witku - czy w UKE nie rozważano takiej możliwości?

  • 0

    8. ~  2007-02-08 23:06:22  host: aclh56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6 jojo z możliwośćią wyłączenia ZEBY KTOS SIE NIE CZEPIAL JESTEM ZA:)

  • 0

    9. ~JERZY  2007-02-09 10:03:14  host: apn-99-34.gprspla.plusgsm.pl

    tym, czy numer jest w sieci czy nie to juz chyba tylko dzieci się interesują

  • 0

    10. ~D  2007-02-09 10:10:26  host: 80.51.255.150

    To jak to teraz numer będzie 10 cyfrowy czy nadal 9 a prefiks dłuższy?

  • 0

    11.  2007-02-09 11:32:10

    10: Numer dalej będzie na razie 9 cyfrowy. Tylko, że mają takie pule wykupione zaczynające się np. 69961xxx. Swoją drogą ciekawe czemu nie kupili np. raczej jakiejś takiej kolejnej numeracji, a "dziubdziają po numerkach". Jak wejdą jeszcze inni MVNO korzystający z tej puli numerów to ciężko będzie odróżnić, który to operator. UKE powinno się zająć tym by np. przed połączeniem był, krótki sygnał gdy dzwoni się w sieci, a poza siecią tego sygnału nie było, lub jakąś słowną zapowiedź typu "Wybrałeś numer sieci Orange". Oczywiście fajnie by było gdyby dało się to wyłączyć bo niektórych może to denerwować. Może jak UKE chce stworzyć centralną bazę numerów to takie rozwiązania się pojawią. Jak dla mnie wystarczyło by na razie żeby UKE wymusiło całkowicie bezpłatną informację o numerach... Gdzie nie gdzie jest ona chyba płatna np. sprawdzenie smsem.

  • 0

    12. ~D  2007-02-09 16:29:29  host: 80.51.255.150

    Aha, dzięki, pozdrowienia.

  • 0

    13. ~widmo82@o2.pl  2007-02-10 02:00:34  host: ats36.pr.radom.net

    ale bedzie jazda jak ktos bedzie chcial wyslac smsa z netu do kogos i zonk: jaka to siec? kurde znowu sie trzeba logowac i zakladac konta ;/

  • 0

    14. ~wiwan  2007-02-10 08:30:25  host: hakone.magma-net.pl

    ad 11,rzeczywiście dziubdziają-tylko tak chciał operator czy tak UKE dał ? 200 tys. mogli miec na pierwszej z brzegu wolnej numeracji ABSP=6997 i 6998. ps. w tablicach stoi ,żę numeracja ABS=729 tez przeznaczona na MVNO.ależ bajzel

  • 0

    15. ~Darczan  2007-02-10 15:37:32  host: aiv130.internetdsl.tpnet.pl

    popieram opcję z informacją o sieci do której dzwonimy :) a gdybysmy dzwonili do własnej sieci mogłoby tej informacji wogóle nie być :)

  • 0

    16. ~mr. mario  2007-02-14 09:49:01  host: irfwpr01.ir.intel.com

    Dzwonisz na numer ktory nalezy do Twojej sieci - przed polaczeniem jest krotki sygnal. Dzwonisz na numer sieci zewnetrznej sygnalu brak. Uwazam to za bardzo dobry pomysl. Tego rodzaju praktyke zauwazylem w irlandzkim O2.

Dodaj swoją opinię