Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawostki numeracyjne - część VIII

Ciekawostki numeracyjne - część VIII

WitekT 22 Listopada 2006 15:12

0 0
Centertel dostał nowy przydział numeracji dla sieci komórkowej.

Nowy prefiksy to 786 oraz 794-798.

Oprócz "standardowych" prefiksów 501-517, Centertel dysponuje także 780, 789 oraz 799.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26.  2006-11-22 19:36:20

    25: link się nie chce dobrze przekleić: www.uke.gov.pl / Regulacje / Numeracja i na dole jest link pt. "Tablice Zagospodarowania Numeracji". :)

  • 0

    27.  2006-11-22 19:43:13

    Teraz ludzie będą bali się dzwonić bo im się z 0 700 będzie mylić :)

  • 0

    28. ~pavel  2006-11-22 19:57:14  host: 213-238-74-196.adsl.inetia.pl

    ja bym na żaden prefiks zaczynający się od 3,4,7 nie zadzwonił.

  • 0

    29. ~wms  2006-11-22 20:09:42  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    Witek---no tym razem byliście pierwsi---pozdrawiam

  • 0

    30.  2006-11-22 20:11:25

    wms: muddy podesłał. ;)

  • 0

    31. ~ddf  2006-11-22 20:11:44  host: acsm90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mam nr. na 781 XXX XXX :P fajne co prawie jak 0 700 ;p

  • 0

    32. ~Zico  2006-11-22 20:37:17  host: 213.158.194.228

    Lepiej posprzataliby w starej numeracji a nie upominali sie o nowe prefiksy. Pozatym "siedemsetki" zostaly juz wczesniej przydzielone Heyah i teraz bedzie zamieszanie, bo ludzie moga mylic orange z Heyah. Czy nie mozna bylo dac wyzszych "piecsetek"? Ja mam 600XXXXXX. Prefiks jest super i nie zamienilbym go na zaden inny.

  • 0

    33. ~citizen  2006-11-22 21:46:37  host: host-81-190-243-171.malbork.mm.pl

    "Siedemsetki" i tak są przydzielone też dla POLKOMTELA, tak więc coraz większa zadyma z tymi numerkami. Moim zdaniem już w chwili pierwszego podziału numerów popełniono błąd teraz tzw audiotexy mają prefiksy 030 040 070 w pełnym zakresie, a raczej potrzebniejsze komórki zdecydowanie mniej dostępnych. Lepiej by było 040 - Polkomtel, 0-50 Centertel, 0-60 PTC, w momencie wyczerpania numeracji 9-cyfrowej dodano by 10 cyferkę np numer postaci 50X XXX XXX przybierałby automatycznie postać 50X0 XXX XXX i w ten sposób dostajemy kolejne 10 milionów numerów dla operatora, utrudnienie nie za wielkie na co dzień i tak używa się książki z telefonu, no trzeba by przeedytować numerki. Kolejne źródło fajnych numerów - prefiksów to likwidacja dziwnych stref rodem z 49 województw pozbawionych sensu w obecnym podziale administracyjnym RP, np: 033 - Bielsko-Biała, 0-44 Piotrków Tryb., 055 - Elbląg. No ale trzeba chcieć! A operatorzy ciągną niezłe zyski z tego, że część każdego województwa w Polsce jest poza strefą zasadniczą więc chęci w związku z tym nie ma!

  • 0

    34.  2006-11-22 22:42:54

    Ja też uważam za najfajniejsze stare 501, 601 ,602 i 888. Poza tym na aukcjach czy w marketach można czasem kupić sobie coś w stylu 604, 608, 600, 603, 605, 609, 504, 505, 888, 889 zatem po co na siłę kupować te 7xy ?

  • 0

    35. ~jacek  2006-11-23 07:31:43  host: abjn168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja mam prefiks 692 i jest lajtowo

  • 0

    36.  2006-11-23 07:50:58

    co to za różnica jaki kto ma numer, skoro i tak się wbija numery do komórki, a w dobie przenośności numerów "rozpoznawanie" sieci docelowej po numerze może być mylące.

  • 0

    37. ~  2006-11-23 10:48:13  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    "jacek" ziomalu, ja też mam 692. ;-)

  • 0

    38. ~Koval  2006-11-24 07:53:46  host: an202.internetdsl.tpnet.pl

    ja mam 503, 504, 662, 668, 668 a miałem 510... fajnie mieć prefiks 501, 602(chociaż w erze bardziej mi sie podobają 604,604 lub 608, 601

  • 0

    39. ~Sebastian PL  2006-11-26 01:13:12  host: axd113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja tam wolę 501, one są de best

  • 0

    40. ~sokolowiak  2006-11-26 15:46:30  host: 82.160.18.33

    Mi najbardziej podobają się następujące prefiksy: Orange : 501, Era : 604, Plus 605, Heyah : 888

  • 0