Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawostki numeracyjne - część V

Ciekawostki numeracyjne - część V

WitekT 18 Lipca 2006 16:05

0 0
P4 ma nowy zakres numeracyjny - 790-793. Poprzedni zakres, czyli 881-884, wrócił do niewykorzystanej puli.

Nowy zakres otrzymał także Centertel - 789. Dość ciekawa decyzja biorąc pod uwagę, że niewykorzystane są jeszcze pule 518 i 519.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2006-07-18 17:15:58

    Ktoś już ostatnio snuł teorię, że to połączenie 3G na konferencji w ich sieci to fikcja,bo nie na swojej numeracji, a jednak. Po prostu ją zmienili. Ciekawe tylko, kiedy ruszą na dobre.Mam nadzieję, że już we wrześniu, bo Era, a potem Plus mają 10 urodziny, więc na pewno popiszą się fajnymi promocjami.

  • 0

    9.  2006-07-18 17:38:27

    Nie zapominajcie, że Cętek ma chyba ciągle jeszcze 690 (dawne 90) czyli numerację dla NMT. Ciekawe, co zrobią z tym prefiksem, kiedy wreszcie rozsypie im się ten analogowy złom....

  • 0

    10.  2006-07-18 18:14:01

    Przemolog@9: Chyba będą ją wykorzystywać. Po pierwsze, wolno przenosić również numery 690 do innej sieci. Po drugie, powinni teraz zezwolić zatrzymać taki numer przy przejściu z sieci NMT na GSM (może pracują nad taką ofertą?). Dopóki takie numery będą działać, dopóty muszą trzymać numerację. I albo ją racjonalnie wykorzystają (co chyba najrozsądniejsze), albo zrobią manewr "czyszczący": po co trzymać 600000 numerów (bo tyle mają z puli 690), skoro czynnych jest może z 2000? OIMW minimalny przydział numeracji to 1000 numerów w jednym bloku, więc teoretycznie mogą oddać te numery, których nie wykorzystują: zostawić tylko takie 690nnnxxx, gdzie nnn jest używane przez któryś z tych 2000 czynnych numerów (wiem, może się zdarzyć, że są wykorzystywane wszystkie, ale może jest i tak, że np. tylko połowa).

  • 0

    11.  2006-07-18 18:28:36

    Przemolog: nie wiem jak teraz ale jescze do zeszlego roku sporo osob zawziecie trzymalo numery z nmt :) np. moj znajomy ktory za nic nie chcial przejsc na idee, mimo ze z nmt nie korzystal juz kilka lat to dla zasady trzymal i nie chcial zrezygnowac :)

  • 0

    12.  2006-07-18 18:35:55

    Na koniec 2006 roku liczba "komórkowców" w Niemczech przekroczy liczbę mieszkańców. Ponad 9mln Niemców będzie w tym czasie korzystać już z UMTS (surfowanie po sieci przy pomocy telefonu). Dla prawie 2mln już dzisiaj komórka na stałe zastąpiła telefon stacjonarny.Co piąta rozmowa jest wykonywana w sieci komórkowej.

  • 0

    13. ~tia  2006-07-18 18:50:41  host: d213-102-145-160.cust.tele2.pl

    ja tez bym nie przeszedl, bo po co po numerze od razu wiadomo z kim ma sie doczynienia,biznesmen lat 90tych. Ha!

  • 0

    14. ~zicc  2006-07-18 22:24:26  host: 76-36.idc.net.pl

    a dlaczego numery są tylko 9 cyfrowe a nie 10?
    Np. Orange 15xxxxxxxx, Era 16xxxxxxxx itd? Tak jak stacjonarne 0224567890 (10 cyfr)

  • 0

    15. ~miliard  2006-07-18 22:34:27  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

    Ale się porobi bajzel. Już teraz prefixy HH i SS mogą się pomylić. Teraz to będzie misz-masz na maxa. Czy nie mogli wprowadzić jak w Niemczech 3 nry prefixu + 7 abonenta?

  • 0

    16. ~xxx  2006-07-18 22:59:12  host: eff173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    15. Właśnie, krótszy prefix 2 cyfry i 7 cyfr abonenta ale pewnie gęstość upakowania numeracji zrobiła swoje i robi się ciasno. Zaczyna się w numeracji chaos i b... bałagan.

  • 0

    17.  2006-07-18 23:59:40

    A po co dziś komu przydział określonej numeracji, jak i tak zaraz mogę sobie z tym numerkiem do innej sieci przejść? Głupota.

  • 0

    18.  2006-07-19 00:29:50

    heyah ma tez 788xxxxxx juz widzialem startery jakis miesiac temu :)

  • 0

    19. ~tf  2006-07-19 01:08:17  host: 213-192-115-50.softlab.gda.pl

    Tomek_19: nie potrzebowali numeracji zeby sie gdziekolwiek dodzwonic, skoro sami te polaczenia kieruja.

  • 0

    20. ~  2006-07-19 01:48:21  host: 217.98.20.20

    A kto ma 666? Episkopat?

  • 0

    21. ~martinezowiec  2006-07-19 04:20:22  host: c76-54.icpnet.pl

    4. To nie do końca tak że P4 czegoś nie zauważyło, że przegapili numerację 790. Brałem ostatnio udział w ankiecie robionej na ich zlecenie i ankieter pytał mnie m.in. o to jaki prefiks bym wolał 666,790 czy właśnie 881. Więc pewnie do ostatniej chwili się wahali. Ale jak widać żeby wziąć 666 zabrakło im odwagi. :-))

  • 0

    22.  2006-07-19 08:56:12

    20: 666 6 ma Telekomunikacja Kolejowa.

  • 0

    23. ~baś_baś  2006-07-19 16:28:31  host: w3cache-b234.microchip.net.pl

    Centertel w NMT wykorzystuje tylko 400 000 numerów 6902x, 3x, 5x i 6x - skąd informacja o 600 000??

  • 0

    24.  2006-07-19 18:35:50

    ***tf*** ale chyba musieli mieć co najmniej dwa numery w swojej sieci, żeby zreazlizować pomiędzy nimi połączenie, które pokazywali na konferencji.

  • 0

    25.  2006-07-19 21:18:59

    baś_baś@24: ze stron UKE. Tam jest informacja, że mają przydzielone 600 tysięcy.

  • 0

    26. ~  2006-07-20 08:09:18  host: external.ciech.waw.pl

    Tomek_19: ale skoro nie musiały (współ)działać z innymi sieciami to mogli sobie wpisać absolutnie dowolne. Równie dobrze zadziałałoby gdyby Martyna spod 112 dzwoniła do Bannistera na 997. ;-)

  • 0

    27.  2006-07-20 13:44:14

    Ale był widoczny numer z prefiksem 790 ;-D

Dodaj swoją opinię