Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawostki numeracyjne - część IX

Ciekawostki numeracyjne - część IX

WitekT 17 Stycznia 2007 17:36

0 0
Polkomtel dorobił się pierwszego parzystego prefiksu, a PTC dostała kilkaset tysięcy numerów z dwóch prefiksów.

Nowy prefiks Polkomtela to 782. PTC dostała zaś numery z puli 884 (1,2) oraz 784 (1-3).


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16.  2007-01-17 20:06:38

    ostatnio znajoma zmienila sobie numer no i mi podala, jakos zawsze bylo wiadomo ze 500 to idea , patrzyste 600stki to era, nieparzyste 600setki plus, i szafa gra :P dostalem 783 i zdurnialem, juz jak heyah wchodzilo i 888 to glupio wygladalo a teraz te 700 to mi sie nie wiem why jakos z sex telefonem kojarzy hehe ;) kazdy powinien wg mnie miec jeden numer przypisany, tak jak pesel i jezeli chce zmienic operatora no to zmienia ale ma ten sam numer i koniec, balaganu by nie bylo a znam ludzi ktorzy kupuja starter wygadaja wszystko, ida do kiosku i kupuja drugi :/ totalna paranoja :/

  • 0

    17. ~noname  2007-01-17 20:28:38  host: egu104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to już bajzel w numeracji hula na całego.

  • 0

    18. ~Ja  2007-01-17 21:03:12  host: abkf69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    andkra1 - "a kiedy bedzie tak jak na zachodzie że bedziemy jak w strefie plus informowani sygnałem dzwiekowym jak dzwonimy do wlasnej sieci?? przeciez powoli rosnie liczba przeniesionych numerow... moze pani ania powinna sie za to wziasc..." - Jedna poprawka, gdy się jest w Strefie Plus to bez względu na to czy się dzwoni do Plusa czy na stacjonarne czy do Orange albo Ery to i tak przed wykonaniem połaczenia jest sygnał, tego sygnału nie ma tylko w przypadku gdy abonent znajduje się poza strefą.

  • 0

    19. ~jojo  2007-01-17 22:41:26  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    No to ładnie. Widzę, że robi się coraz ciekawiej. :-(

  • 0

    20.  2007-01-17 23:07:12

    ad 16. mooby .... co racja to racja , sam znam osoby ktore tak wlasnie robia, kupia starter wygadaja, i wola kupic drugi bo sie doladowywac nie chce im , a pozniej numerow brakuje, dobre by bylo to ze kazdy jak bierze telefon dostaje numer i ma juz go do smierci przypisanego :D ... fakt poki u operatorow bedzie podzial na rozmowe wewnatrz i poza siec, to bedzie ciezko powoli sie robilo z odczytaniem gdzie dzwonimy ...

  • 0

    21. ~Rex  2007-01-17 23:15:18  host: bor55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    40 tysiecy? Tylko?!?!?! Chociaz jak ja przenosilem swoj numer to Pani za bardzo nie wiedziala jak to sie je i czy mozna widelcem, wiec byc moze malo osob skorzystalo. Ja juz 3 razy przenosilem... Do TT i do Heyah, oraz jednego do Simplusa.

  • 0

    22. ~Rex  2007-01-17 23:17:06  host: bor55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale w zadnym wypadku nie bylo utrudnien! Jak sie dane zgadzaja, kasa jest na koncie do pobrania to 7 dni i juz smigasz w nowej sieci. Nie mialem absolutnie zadnych utrudnien!

  • 0

    23.  2007-01-17 23:31:55

    20 Nie gadaj głupot! Jeśli już to wartość numeru spadła i to mocno bo za 5 zł już masz swój numer. Ale mieć do końca życia ten sam numer? Nie każdy tak chce! Są różne wydarzenia w życiu że ludzie zmieniają numer telefonu.

  • 0

    24. ~dt  2007-01-17 23:37:41  host: wap.plusgsm.pl

    Jeszcze niedawno sie orientowalem jaki prefiks nalezy do kogo, ale teraz to "ja tu widze niezly burdel" Po tym jak Ptc dostala nieparzyste 78 to Polkomtel siegnal po parzyste i wszystko sie pomieszalo.

  • 0

    25.  2007-01-18 00:10:38

    powiatowy: szczególnie jak nie płacą rachunków lub kredytów!!!

  • 0

    26.  2007-01-18 00:24:24

    piotrM Z pewnością, ale ja prowadziłem kiedyś pewną działalność gospodarczą (uczciwą) i zlikidowałem ją a telefonów miałem co nie miara. Pech klienci dzwonili jak ja już firmy nie prowadziłem i było to dla mnie utrudniniem wiec zmienilem numer.

  • 0

    27.  2007-01-18 06:30:44

    kurde dobrze ze mam 602 przynajmniej wiem w jakiej sieci jestem :D... bo jak bym mial jakies 782 albo inne tego typu to chyba sam bym sie pogubil :D

  • 0

    28. ~areksz@poczta.onet.pl  2007-01-18 10:17:13  host: abuv170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pracuję w APS-ie w Bydgoszczy i od stycznia 2006 3 klientów przeniosło numer... A tak na marginesie to w tym roku dołażą nam po 1 cyferce z przodu i satysfakcja z normalnego prefiksy pęknie jak bańka mydlana

  • 0

    29. ~mirekb  2007-01-18 10:44:59  host: apn-99-33.gprspla.plusgsm.pl

    ja nie mam takich problemow:w kazdej sieci na www mozna sprawdzic czy dany nr jest pzreniesiony czy nie-zajmuje to do 2 min.a po2 wystarczy sie orientowac czytajac telepolis jakie sa prefixy i problemow zero.fakt to opy tak specjalnie mieszaja bo im wiecej niewiadomych tym dla nich wieksze zyski-polkomtel mnie rozwalil parzystym prefixem-bylo 781,bedzie 782 ale juz 783 mobile bank(liczone jak do obej sieci)dobre.w ptc niezle bo z tt majac pakiety i tak dzwonie za 20lub 29 gr i ta ere i heyah wiec luz..ciekawe jak orange ostatni jej nowy to 790..??

  • 0

    30.  2007-01-18 11:27:40

    23 powiatowy: w sumie to fakt z tym numerem do konca zycia to moze i troche przesadzilem :].... ale nie zmienia to faktu ze bedzie bynajmniej na poczatku niezly bajzel na rachunkach , ktore przyjdzie nam placic, bo poczatkowo ciezko sie bedzie polapac za ile dzwonimy

  • 0

    31. ~Rex  2007-01-18 11:33:10  host: bor55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moim skromnym zdaniem nie powinni zmieniac numerow i dokladac cyferek. Podobno ma to byc w telefonii kom 5 lub 6 a w stacjonarnej 0. Juz widze te numery... +48 5601, +48 6501, +48 6888... Jestem przeciwny tym zmianom. Jesli juz to wolalbym,zeby komorkom dodano 0 na poczatku, a nie telefonom stacjonarnym. (+480601). I wogole to jest bez sensu, bo numerow w Polsce jest na tyle, ale trzeba udostepniac te, ktore juz uzyte byly. Np. Orange. Rozdaje prefiksy 517, a ile numerow na 502, 503 jest nieuzwyanych? Ok 20%.

  • 0

    32. ~Rex  2007-01-18 11:34:15  host: bor55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~30... 790 ma P4. Chyba Orange dostal 789.

  • 0

    33.  2007-01-18 14:39:30

    30. akim My lubimy Kombinować :) WitekT- nie mógłbyś zrobić artykułu o deportacji kart sim? Ile ich było dokładnie, kto na tym najwięcej zarobił a kto stracił (jaka sieć) :)Czekamy :)

  • 0

    34. ~Plusak  2007-01-20 10:56:40  host: dam10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hehe... przeciez teraz przenosimy numery i tak naprawde np. 602 może okazac sie numerem Plusa :) Wiec nie wiem po co ta dyskusja i prefiksach :)

  • 0

    35. ~qq  2007-01-20 11:35:20  host: host-62-141-241-179.tomaszow.mm.pl

    a gdyby tak kazdy operator dostał swoja pierwsza cyfre? 1- era, 2-orange 3-plus itd. Numery mozna by przenosic ale tylko 1 cyfra by sie zmieniała Np przenoszac z ery 1600 123 456 do plusa byłby to numer 3600 123 456 i w tedy by wiadomo było kto jest w jakiej sieci.

Dodaj swoją opinię