Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawostki numeracyjne - część II

Ciekawostki numeracyjne - część II

WitekT 1 Maja 2006 23:24

0 0
PTC dostała nowe zakresy numeracyjne, a swoje pierwsze – Telefony Opalenickie.

Poprzednio informowaliśmy, że PTC otrzymała zakres 788 4. Teraz dostała pozostałe tak, że cały zakres 788 należy do tej firmy.

Telefony Opalenickie otrzymały zakres 699 47 oraz 699 48 – czyli z puli numeracyjnej operatorów wirtualnych. O numerację z tej puli wystąpiło już wcześniej Tele2 (699 01) oraz E-Telko (699 22).

Telefony Opalenickie to spółka zawiązana przez 3 gminy, kilka dużych przedsiębiorstw działających na ich terenie, Skarb Państwa i Telekomunikację Polską.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~ksad  2006-05-02 08:29:35  host: w3cache.dialog.net.pl

    Jesteśmy krajem o niesłychanym bajzlu numeracyjnym... Mało kto pamięta, iż pierwotnie założenie było proste: 501 - dla Idei, 601 - dla Plusa i 602 - dla Ery. Ale się z czasem porobiło!!

  • 0

    7.  2006-05-02 09:05:59

    A czy ktoś orientuje się jak ta sprawa z numerami wygląda w innych krajach np. Niemcy, Anglia czy inne czy oni tez maja taki bałagan w numerach/prefixach czy jakoś inaczej to u nich rozwiązano?

  • 0

    8.  2006-05-02 09:35:43

    właśnie a o co chodzi z tą całą telekomunikacją kolejową - jak to działa, o ile działa bo próbując dodzwonić się na ich numery otrzymuję info " nie ma takiego numeru". Pewnie jestem nie w temacie, ale może ktoś mnie oświeci ;) z góry dzięki!

  • 0

    9.  2006-05-02 09:41:38

    *Mark - Niemcy przedewszystkim mają o tą jedną cyfrę więcej w numerze i samo to zmniejsza ilość potrzebnych prefixów ... i u nas mogliby tak zrobić zamiast tylu stref numeracyjnych.

  • 0

    10. ~koralowiec1  2006-05-02 10:44:03  host: apn-99-86.gprspla.plusgsm.pl

    A co za różnica z tymi numerami skoro teraz już można się przenosić i 501 lub 602 to wcale nie musi być orange i era... tylko plus ;)

  • 0

    11.  2006-05-02 11:13:47

    szkoda ze 666 jest zajete, jestem pewien ze siec ktora by dostala ten numer, cieszyla by sie duza popularnoscia:)
    swoja droga ciekawe jakby sie reklamowali:P

  • 0

    12.  2006-05-02 11:47:51

    qbiq- pewno mieli by szatańskie promocje :)

  • 0

    13. ~badenov  2006-05-02 11:57:24  host: 82.160.255.199

    Widze, ze ptc szaleje. Obiecali 12 milinów klientów na koniec roku to potrzeba im numerów :)

  • 0

    14. ~Turin  2006-05-02 12:01:53  host: proxy4.satfilm.pl

    no bez wzgledu na wszystko sam numer to nie wszystko:) ceny i tak sa ważniejsze:)

  • 0

    15.  2006-05-02 12:06:03

    788-dziwny prefix, czyzby juz nic nie dalo sie wyluskac z puli 600-699 ? A swoja droga, moze PTC bedzie chcialo wpuscic jakis nowy produkt na rynek, cos w stylu Simdaty Plusa, a moze cos co bardziej prawdopodobne, licza na uzyskanie czestotliwosci 450Mhz i puscisc w technologii CDMA450 bezprzewodowy Internet.

  • 0

    16. ~mar  2006-05-02 13:06:02  host: gw-nat.2-0.pl

    biotyt: nic w nim dziwnego, już od kilku lat 77x i 78x są przeznaczone dla komórek. W zakresie 6x nie ma już praktycznie miejsca: wolne zostało tylko 664 i 666[0-5,7-9]. 88x zajęte całe. w 5x wolne tylko 518 i 519. Są też jeszcze 53 i 57, ale na razie nie są zaplanowane jako komórkowe.

  • 0

    17. ~mar  2006-05-02 13:06:34  host: gw-nat.2-0.pl

    Tfu, nie 77x, tylko 79x :) 77 to Opole.

  • 0

    18. ~noname  2006-05-02 23:14:01  host: eel156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mi osobiście prefiks 788 przeznaczony dla Ery kojarzy się z nieszczęsnym audiotele :) tak na marginesie nieciekawy ten prefiks chociaż najbardziej patrzę na koszt połączeń. Jeśli np. prefiks 666 byłby najtańszy na obecną chwilę np. 50 gr. min. do wszystkich to bym się nie zastanawiał nawet przez chwilę.

  • 0

    19. ~noname  2006-05-02 23:15:36  host: eel156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cd. w pre-paidzie oczywiście bo to moja stety-niestety chcąc-niechcąc domena.

  • 0

    20.  2006-05-03 12:36:14

    mar: dzieki za wyjasnienie | a moze ktos juz widzial startery z tym nowym prefiksem? Za kilka dni chce sie pozbyc Simplusa na rzecz TakTaka ;) A nowy prefix by byl dosc ciekawy jakbym podawal znajomym numer :)

  • 0

    21.  2006-05-03 23:22:35

    no,to ciekawe jest 788 dla Ery :) a kiedy te prefiksy?:)

  • 0

    22. ~zosia  2006-05-04 00:39:07  host: c121-229.icpnet.pl

    fakt - ludziom moze sie to kojarzyc z audiotele i moga nie chciec dzwonic na taki nr jak ktos poda jako kontaktowy i nie wyjasni hehe :P moze byc ciekawie dopoki sie to nie stanie powszechnie znane :)

  • 0

    23. ~  2006-05-04 08:57:45  host: proxy.netia.pl

    na 6 zaczynają się niektóre numery kierunkowe tel. stacjonarneej. np. 61xxxx Poznań, 62xxxx Kalisz....

  • 0

    24. ~Rambus  2006-05-05 23:25:51  host: chl184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bajzel jest w tych numerach, to prawda!!! Przy takim formacie numerow jaki mamy dzisiaj, to potrzeba nam max 40 prefiksow. Nie sadze aby ilosc kart sim przekroczyla 40 mln tak szybko... PS. A ci co te prefiksy nadaja operatorom to zamiast takie durne prefiksy wymyslac to niech zmusza szanaowna Ere i Orange zeby odlaczyli nieaktywne numery... Znajdzie sie sporo wolnych numerow...

  • 0