Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawostki numeracyjne

Ciekawostki numeracyjne

WitekT 3 Kwietnia 2006 18:34

0 0
PTC dostała nowy zakres numeracji – 788 4. Niedługo takie numery powinny znaleźć się w ofercie sieci.

Swoją numerację ma też P4 (dawna Netia Mobile) – od 881 do 884.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~Pa  2006-04-03 22:52:55  host: prosie16.aster.pl

    Hm... a w którym miejscu się pomyliłem? :-( Takie informacje na swojej stronie podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej - który przydziela numerację.

  • 0

    12. ~nmt  2006-04-04 01:01:12  host: bsy87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poprawka!!!! Centertel ma tez 690 /dawne 090/ - NMT....

  • 0

    13.  2006-04-04 08:27:52

    Bartosz ja od dawna tez tak twierdzilem.... PARANOJA

  • 0

    14. ~fat  2006-04-04 09:08:44  host: absx67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nr nie powinny zaczynać się od 7, bo to ogólnie kojarzone jest z liniami 0-700.... 788 4 w ogóle brzydko wygląda :/

  • 0

    15.  2006-04-04 10:19:08

    hmm jak wam przeszkadza to moze oddamy ze 2 cyferki na koncu numerku i bedzie +48 XXX XXX XXX YYY ???

  • 0

    16. ~mar  2006-04-04 10:34:38  host: gaja.tpnet.pl

    788 to moje ulubione numery ;-) Mam sentyment z mojego rodzinnego miasta, gdzie na bazie pewnej spółki wydzielonej z padającego "zakładu" powstał całkiem nowy i niemały teraz operator telekomunikacyjny (po kilku fuzjach i przejęciach najpierw jako TeleNet, a teraz połączył się z Multimedia Polska). Numer do ich BOKu to 017 7888888.

  • 0

    17. ~mar  2006-04-04 11:24:07  host: w3cache.tpnet.pl

    Witku, ATSD skąd masz tą informację? Strona uke nie jest aktualizowana od lutego 2006...

  • 0

    18.  2006-04-04 11:31:31

    mar: no nie mogę zdradzić, ale informacja jest pewna w 100%.

  • 0

    19. ~mar  2006-04-04 12:08:24  host: gaja.tpnet.pl

    OK. Ciekawe dlaczego nie wzięli jeszcze 662 i 664. Chyba że wzięli :)

  • 0

    20. ~mar  2006-04-04 12:10:47  host: gaja.tpnet.pl

    Heh, właśnie dziś zaktualizowano stronę UKE :) PTC ma jeszcze 662(1-5), całe 668 i rzeczywiście 7884.

  • 0

    21. ~babylon  2006-04-04 17:34:45  host: dqt140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hehe, ptc sie tak szybko, ze już coraz dziwniejsze numery jej przydzielają. ciekawe na co to nędzie numer

  • 0

    22. ~mar  2006-04-04 19:44:29  host: w3cache.tpnet.pl

    babylon: PTC ma w sumie najmniej numerów przydzielonych (15,6mln - Plus ma 16mln, a Orange 18mln). Numeracja 78x i 79x jest zarezerwowana dla komórek. Ze "starych" prefiksów zostały jeszcze tylko: 518, 519, część 699 (ale to dla wirtualnych jest), 662(6-9,0), 664, 666(0-5,7-9). Czyli tylko 4,4 miliony.

  • 0

    23. ~xxx  2006-04-04 20:41:15  host: egg44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to zaczyna brakować wolnych numerków. Chyba zaczną w końcu nadawać literki :)) hehehe. abc-xxx-xxx i klepało by się jak sms-a. p.s. żartowałem tylko gdyż kolejnej rewolucji numeracyjnej nam już nie trzeba.

  • 0

    24. ~wlo  2006-04-05 10:20:57  host: aom125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No włąśnie... Ciekawe dlaczego nie wprowadzono 7-cyfrowych numerów plus prefiks? No cóż... Że mam yprzewidujących decydentów raczej powiedzieć nie możemy ;-) W dwukrotnie liczniejszych Niemczech nie ma takich problemów, że numerów brakuje ;-)
    A i nas? Pamiętam jak miałem 30 lat temu 4-cyfrowy numer... 8488, później zmienili na 4488 (nie wiem czemu) później zrobili 6-cyfrowy a później 7-cyfrowy. W stacjonarnej telefonii to się wydaje być wystarczające, chociaż syste prefiksów nie jest uważam dobrze rozwiązany - po zmianach administracyjnych powinni zmienić system jednym prostym "cięciem" i wprowadzić np. 3-cyfrowe czy nawet 4-cyfrowe prefiksy, adekwatne do podziału administracyjnego. Widać nikomu na tym nie zleżało - bo przecież jak to u nas - jak coś stoi, dział, to po co to ruszać? A jak p[...]nie? Niech wiec stoi jak stoi ;-)

  • 0

    25. ~  2006-04-09 15:02:00  host: nat-mo1.aster.pl

    jak u nas zaczyna brakować numerów to co jest np. w Rosji czy Ameryce

  • 0

    26. ~kl  2006-04-09 18:10:15  host: cqe75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie tyle brakuje numerów co regulator telekomunkacyjny niepotrzebnie wprowadza zamęt

  • 0

    27. ~  2006-04-11 12:26:40  host: aat98.internetdsl.tpnet.pl

    SIWY@@WW

  • 0

    28. ~ms93  2006-04-11 14:37:57  host: aaku90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak braknie to zrobia tak jak np. w grecji. tam sa numery 10 cyfrowe. na przyklad kiedys byl numer 941234567 (vodafone) to teraz jest 6941234567

  • 0

    29. ~costam  2006-04-11 22:55:07  host: acon124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    668 już było w maju tamtego roku

  • 0

    30.  2006-04-12 19:40:33

    A czemu jeśli Centertel ma numerację od 500 do 517 to nie może mieć >518?

Dodaj swoją opinię