Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawe usługi Millennium Communications

Ciekawe usługi Millennium Communications

WitekT 17 Sierpnia 2004 13:36

0 0

Millenium Communications zaprezentowało nową usługę - VIC. Rozwiązanie Millenium jest nowatorskie na polskim rynku. Jeśli ktoś do Ciebie zadzwoni dostajesz pieniądze od operatora. Ciekawe czy pomysł ten będzie miał naśladowców także u innych operatorów.

Po raz pierwszy operator telekomunikacyjny w naszym kraju będzie dzielił się częścią przychodów z połączeń przychodzących. W taryfie VIC oferowanej od wczoraj przez Millenium Communications miesięczny abonament zastąpiono roczną opłatą za wykorzystywany numer. Za taką usługę trzeba zapłacić 2 zł rocznie, w skali roku daje to kolosalne oszczędności - najtańszy miesięczny abonament u konkurencji to wydatek ok. 20 zł miesięcznie za każdą linię. Millenium to jednak oferta głównie dla firm. Podłączenie do sieci wchodzi w rachubę tylko wówczas, gdy klient instaluje jednocześnie co najmniej kilkadziesiąt linii telefonicznych.
Model rozliczeń jest prosty, gdy na naszą linię pracującą w sieci Millenium zadzwoni osoba z sieci Telekomunikacji Polskiej, otrzymamy część tzw. opłaty międzyoperatorskiej. Przy dużej liczbie tego typu połączeń, tzn. gdy częściej do nas dzwonią (np. klienci), niż my dzwonimy, to przy odpowiedniej wielkości ruchu firma może zarobić.

Taryfa VIC przeznaczona jest dla obecnych i nowych klientów sieci Millenium. Przedstawiciele operatora zapewnili także, że są otwarci na współpracę z innymi operatorami (np. tymi którzy nie mają jeszcze odpowiednich umów z TP), developerów, a także innymi podmiotami (np. firmami, których działalność opiera się na obsłudze telefonicznej itp.). Skorzystają z tego przede wszystkim duże firmy, może to być także sposób na ogromne oszczędności w administracji publicznej.

Źródło tekstu: Życie Warszawy     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-216-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet