Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawa promocja Internetu

Ciekawa promocja Internetu

WitekT 6 Lipca 2006 11:54

0 0
MSWiA posyła w Polskę N@utobus - naszpikowany elektroniką i zinternetyzowany autobus, który dowiezie Internet do małych miasteczek i miejscowości. Przynajmniej na kilka dni.

Ministerstwo chce w ten sposób popularyzować Internet i komputery na zapóźnionych cywilizacyjnie i kulturowo terenach Polski. W internetowym, klimatyzowanym znajduje się 11 laptopów wyposażonych w szybką, bezprzewodową łączność. Będą przy nich organizowane szkolenia z wykorzystania Internetu, użytkownicy dostaną też szansę, by na własną rękę zapoznawać się z siecią pod okiem trenerów. Wszystko to ma pomóc w przełamywaniu barier mentalnych, zwłaszcza dzieciom, młodzieży i lokalnym urzędnikom.

Przez pierwsze pół roku N@utobus ma jeździć po gminach Warmii i Mazur. W każdej miejscowości spędzi trzy do sześciu dni. Projekt powstał w tzw. partnerstwie publiczno-prywatnym. Oprócz pieniędzy rządowych (według przedstawicieli resortu kilkaset tysięcy złotych rocznie) w przedsięwzięcie zainwestowały firmy teleinformatyczne, dla których N@utobus to dobry marketing. W przyszłości internetowych autobusów może jeździć po kraju więcej.


Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 0

    1. ~mijan  2006-07-06 13:06:38  host: acqd121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy go polacy nie skroją z tych wynalazków..

  • 0

    2.  2006-07-06 13:32:16

    to może operatorzy GSM zainwestowali by w "3GBus" i promowali UMTS w swoich miastach gdzie mają zasięg ;) robili wykłady i seminaria oraz zachęcali do zakupu, hehe ;)

  • 0

    3. ~CO  2006-07-06 14:51:24  host: ekn158.internetdsl.tpnet.pl

    Kiedyś był "Bohater roku", a teraz "N@tobus" :)

  • 0

    4.  2006-07-06 15:01:15

    Taa, a na stronie startowej dziateczki bedzie pozdrawiał wujek Roman z Ministerstwa:P hehe:)

  • 0

    5. ~TT  2006-07-06 15:14:42  host: chello084010040210.chello.pl

    Pierwsze słyszę, żeby dzieci i młodzież miały bariery mentalne w korzystaniu z internetu. Aż się rwą do kompów. 4-letnie dzieciaki umieją obsługiwać przegladarkę www nie mówiąc już o grach! Może urzędnicy mają jakieś bariery, ale dzieci i młodzież? Ja bym te pieniądze przeznaczył na walkę z TPSA o obniżenie cen dostępu do internetu, które są moim zdaniem jedyną barierą na drodze do społeczeństwa informacyjnego (kompa ma już prawie każdy). A jak internet będzie tańszy to i część urzędników okaże się zbędna. Hi hi ;)

  • 0

    6. ~  2006-07-06 16:42:14  host: ahs210.internetdsl.tpnet.pl

    Tak się trochę poczepiam, czy zamiast "W internetowym, klimatyzowanym znajduje się..." nie powinno być "W internetowym, klimatyzowanym autobusie znajduje się..."? Ale pomysł raczej chybiony. Gdyby w ślad za nim szedł dostęp do intrnetu w odwiedzanych rejonach to czemu nie? A tak mamy promocję w postaci lizania loda przez szybę:(

  • 0

    7. ~Grzegorz  2006-07-06 16:44:43  host: public-gprs6559.centertel.pl

    bardzo dobra inicjatywa. W Polsce są tysiące miejscowości, w których praktycznie nie ma ŻADNEGO dostępu do internetu. Sam w takiej mieszkam (na Podlasiu) więc wiem co piszę. GPRS na granicy zasięgu (prędkość 1-2 kb/s) trudno nazwać internetem. A cenowo dla wielu dzieci i to jest niedostępne.

  • 0

    8. ~Jerzy  2006-07-06 17:30:31  host: public-gprs6559.centertel.pl

    To dobrze, ale na chwilę, może kilka dni, a co dalej? Prawdziwym problemem w Polsce nie są wcale ceny, czy maksymalne prędkości, ale fizyczny brak internetu na ogromnych przestrzeniach bez nadziej, że w naibliższych latach cokolwiek się zmieniu. Ja na instalację Neostrady czekam już trzeci rok. I co? i nic... TP S.A. na moje cięgłe pytania nie jest w stanie podać nawet w przybliżeniu ile jescze LAT (!) muszę czekać. I to jest dramatyczna rzeczywistość. Bez mozliwości technicznych najlepsza nawet dobra wola rzadzących nie pomorze.

  • 0

    9. ~noname  2006-07-06 21:06:09  host: eef127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    8. Jerzy: to współczuję, ja akurat używam neo od 2 lat. Szczęśliwie mieszkam tak, że mam taką dogodność w środku Europy i to już za przyzwoite pieniądze.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-55-5.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~SM | 2017-10-20 20:09:03

Skoro rośnie sprzedaż to może wzieliby się za poprawę jakości mapy w PL?


~Sebek | 2017-10-20 19:54:38

21 ja ci moge dać


~to ja | 2017-10-20 19:28:04

nie warto !!!


kabell | 2017-10-20 18:41:27

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.


~opinioczeq | 2017-10-20 18:34:41

Idealny telefon dla grabarz.a

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet