Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciekawa decyzja UKE w Białymstoku

Ciekawa decyzja UKE w Białymstoku

orson_dzi 19 Lipca 2018 09:39

2 1

uke logo

UKE zaleca białostockiej Kobie skorzystanie z infrastruktury innego operatora. Bo to się bardziej opłaca - informuje portal Telko.IN.

Koba to największy operator działający w Białymstoku i okolicach. Dodatkowo jeden z największych w kraju beneficjentów dopłat na rozbudowę i rozwój sieci. HomeNet to z kolei mniejszy, lokalny operator, dobrze znany mieszkańcom miasta.




Sprawa dotyczy bloków przy ul. Sybiraków, co ciekawe znajdujących się prawie że po drugiej stronie ulicy od siedziby firmy Koba. Zgodnie z projektem decyzji UKE, Koba może zainstalować swoje usługi w blokach przy ul. Sybiraków 8, 10 i 12, a następnie zajmować się ich szeroko pojętym utrzymaniem i konserwacją. Następnie Urząd odmówił firmie wykonania instalacji, bo swój światłowód ma już tam położony firma HomeNet i pozwala on na dostęp do Internetu z prędkością minimum 30 Mb/s. Oprócz tego HomeNet wyraża chęć udostępnienia swojej infrastruktury Kobie.

UKE jest zadania, że położenie nowego okablowania Koby jest nieopłacalne i z ekonomicznego punktu widzenia firma powinna skorzystać z gotowej instalacji HomeNetu.

Źródło tekstu: Telko.IN; wł     

Dodaj do:

Tagi: uke | koba | homenet | białystok

w sumie: 17
  • -1

    1. ~  2018-07-19 10:29:55  host: 31-178-236-234.dynamic.chello.pl

    Ale temat. 3 bloki w Białymstoku

  • -1

    2. ~  2018-07-19 10:30:25  host: 31-178-236-234.dynamic.chello.pl

    U Kowalskiego na Mickiewicza nie działa modem

  • 1

    3. ~jaro  2018-07-19 10:38:24  host: user-94-254-175-45.play-internet.pl

    Temat nie jest taki bezsensu jakby się wydawało bo pokazuje jak działają fundusze UE. Ilu mieszkańców w tych blokach będzie chętnych zmieniać operatora? A jednak dla tych kilku mieszkań dubluje się infrastrukturę zamiast łatać faktyczne białe plamy. Brawa dla UKE za odwage.

  • 0

    4.  2018-07-19 10:41:06

    Czyli zalecili instalacje, zezwolili, ale zabronili klasc instalacje
    :-D :-D :-D

  • -1

    5.  2018-07-19 10:44:20

    Komitet centralny też kiedyś mówił firmom co mają robić. Bo I sekretarz zawsze wiedział lepiej.

  • 0

    6. ~telepolityk  2018-07-19 10:49:16  host: 77.111.247.7

    tak to właśnie jest jak urzędnicy zaczynają przedsiębiorcy "doradzać" jak ma prowadzić biznes. Oni sami tego nie potrafią ale sowimi możliwościami decydują o rentowności działalności. Idąc takim tokiem myślenia jak w tym przypadku PLAY nie powinien dostać zezwoleń na nadajniki, bo juz były konkurencji i powinien działać tylko i wyłącznie w roamingu, bo tak byłoby taniej.
    Chodźcie ludzie na wybory, zacznijmy decydować o sobie. Wywalmy wszystkich polityków, którzy od prawie 30 lat przesiadają się ze stołków na stołek biorąc nasze pieniądze i mając w nosie nasze dobro.
    WW. niech bierze dotacje z UE, niech inwestuje, jak się nie będzie opłacało albo wydadzą kasę niezgodnie z projektem UE, to będą sami za to odpowiadać!! Nie może tego robić urzędnik!!!

  • -1

    7.  2018-07-19 10:59:53

    Hm... powiedzmy ze w miescinie sa dwa bloki mieszkalne A i B. W jednym z nich (budynek A) jest okablowanie firmy "X", a w drugim (B) nie ma nic. Firma "Y" chce okablowac budynek A. Nie otrzyma zezwolenia, bo w budynku B nie ma nic, i tam nalezy inwestowac? Stad taka decyzja..?

  • 1

    8. ~  2018-07-19 11:12:14  host: user-94-254-162-139.play-internet.pl

    Dlatego w nowych blokach konieczny jest punkt styku np w postaci szafy teleinformatycznej, gdzie zbiegają się kable abonenckie. Wchodzi operator o podpina swoich klientów a nie kładzie nowych rur po całym bloku.

  • 1

    9.  2018-07-19 11:14:20

    Pytanie jakie są nieujawnione tutaj informacje. Czyli np. to ile HomeNet chce za dostęp do swoich kabli i czy przypadkiem nie będzie później stwarzać problemów? Akurat lokalni dostawcy zazwyczaj skutecznie się wyniszczają. Jednoczą się tylko przeciwko np. Orange. Druga kwestia, co HomeNet robi w środku, skoro Koba ma pozwolenie? Akurat tu z doświadczenia wiem, że Kobie jest nie po drodze z niektórymi deweloperami.

  • 0

    10.  2018-07-19 11:16:04

    8 - w nowych tak jest właśnie ;-)

  • 0

    11. ~NIK  2018-07-19 11:17:29  host: user-94-254-138-164.play-internet.pl

    Fundusze w wykonaniu UE są do robienia łatwej kasy a nie do sensownego ich wykorzystywania.

  • 0

    12. ~Porste jak drut  2018-07-19 11:54:42  host: 212.160.172.72

    KOBA sporym beneficjentem? lol jak oni ledwo 25 milionów dostali na 2 miliardy które były do rozdania :D

  • -1

    13. ~  2018-07-19 13:23:56  host: 193.62.204.3

    Kolejny powód do likwidacji UKE po kompromitacji przy aukcji na 800MHz.

  • 0

    14. ~pabloki  2018-07-19 15:27:22  host: user-188-33-168-82.play-internet.pl

    wlo wiesz może jak jest w tym temacie skoro pamietasz jak z dostepem w nowych to może w starych wiesz?

    nie rozumiem nic . wg bip 18 lipca rozpoczeto konsultacje i potrwają 30 dni a dotycza odmowy innej firmie. w decyzjach też nie ma informacji a ni o dostępie do nieruchomosci ani do infrastruktury.

  • 0

    15.  2018-07-20 22:18:27

    "prawie że po drugiej stronie" to prawie czy po drugiej? Może coś być w połowie stron (nie mam na myśli pośrodku, bo to nie jest "prawie")? A może bardziej z jednej jak drugiej strony? Orson naucz się wreszcie podstaw j. polskiego bo twoich wypocin nie da się czytać...

  • 0