Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciągle trwają wybory zastępcy sekretarza ITU

Ciągle trwają wybory zastępcy sekretarza ITU

Piszemy o tym pierwsi WitekT 23 Października 2014 11:10

2 3
Ciągle trwają wybory zastępcy sekretarza generalnego ITU (Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej). Startuje w nich Magdalena Gaj, która w dwóch kolejnych turach zajęła drugie i trzecie miejsce.



Gaj w pierwszym głosowaniu dostała 38 ze 156 głosów, pokonał ją Brytyjczyk Malcolm Johnson z 42 głosami. W drugim prezes UKE otrzymała 42 głosy, pokonał ją znów Johnson z 58 głosami oraz Shola Taylor z Nigerii, który otrzymał ich 49.

Na stanowisko zastępcy sekretarza startuje pięciu kandydatów. Oprócz Gaj, Johnsona i Talora, byli to jeszcze Fatimetou Mohamed-Saleck z Mauretanii (zrezygnowała po najgorszym wyniku osiągniętym w pierwszej turze) oraz Bruce Gracie z Kanady (zrezygnował po najgorszym wyniku osiągniętym w drugiej turze).

Sekretarzem generalnym jednogłośnie został wybrany Houlin Zhao z Chin, który do tej pory piastował stanowisko zastępcy.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: itu | magdalena gaj | uke

w sumie: 18
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    1. ~Staszi  2014-10-23 11:38:37  host: ptcnat.t-mobile.pl

    pokonała ją - Malcolm jest facetem ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2. ~Staszi  2014-10-23 11:39:43  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Polacy coraz wyżej w poważnych instytucjach. Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, pewnie bym się cieszył...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    3.  2014-10-23 11:50:04

    No to w Biurze Szeryfa robota stoi - bo przecież emocje zenitu sięgają i nikt nie ma głowy do roboty pewnie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    4.  2014-10-23 11:50:59

    A potem tydzień albo i miesiąc będzie stała, bo nikt na oczy Szeryfowi nie będzie chciał się pokazywać? ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5.  2014-10-23 11:53:54

    Staszi: poprawione, dzięki! :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    6. ~art  2014-10-23 11:59:08  host: 89.174.61.210

    Vox kiedyś śpiewał:
    "O Magdaleno, Magdaleno,
    choć dla wszystkich jesteś,
    nie ma Ciebie nikt.......

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-10-23 12:09:53

    Kanadyjczyk miał (156-58-49-42)=7 głosów. Jeśli nasza prezes przejmie nawet je wszystkie, to będzie miała tylko 49 - tyle, ile uzyskał Nigeryjczyk. Pewnie tak się nie stanie, więc kto "zrezygnuje" po trzecim głosowaniu...? Wygląda na to, że po ptokach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8.  2014-10-23 12:14:13

    muddy: w drugim głosowaniu udział brało więcej państw - 171. Tu masz pełne wyniki: http://tlp.is/4bo

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    9.  2014-10-23 12:19:07

    Ciekawe czy Brytole i Nigeryjczycy też kibicują 'błagam wybierzcie naszego,tylko go nam nie oddawajcie i nie odsyłajcie z powrotem' ;>

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    10. ~piersi  2014-10-23 12:31:41  host: public-gprs515222.centertel.pl

    Jacy znowu pierwsi... A Telco.in? A rpkom? Mania wielkości...

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    11.  2014-10-23 12:48:30

    piersi: o drugiej rundzie napisaliśmy pierwsi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~pabloki  2014-10-23 12:58:30  host: ec2-54-236-252-11.compute-1.amazonaws.com

    nie wygra, za slaba jest.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~mirekb  2014-10-23 13:58:40  host: n19-03-05.opera-mini.net

    magda wroci to wreszcie zajmie sie robota..za rok nowy prezes uke ja podsumuje

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~DEma  2014-10-23 14:50:50  host: 178.183.140.105.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Pozniej po zakonczonych wyborach i wylewaniu łez Gaj poleci na jakas podróż zagraniczna-nic tak nie regeneruje ja miesiac na Malediwach:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~darmowynet  2014-10-23 15:18:02  host: kwark.aero2.pl

    pierwszy to byłem ja na TT :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16. ~mirekb  2014-10-23 20:23:41  host: apn-46-76-80-218.dynamic.gprs.plus.pl

    ciekawe czy dział kadr uke dostanie L-4 za jutrzejszy dzien..chyba nie,przegrana wymaga wzięcie na klate demokratycznej decyzji i wydanie komunikatu typu "bylo blisko,staraliśmy sie i mamy duży wklad w rozwoj swiatowego internetu,komunikacji elektronicznej i poczty,jednak nie zrażamy sie i ciężko pracujemy na rzecz maxymalnego i nieustannego rozwoju uslug elektronicznych-szczegolnie w zakresie rozdysponowania widma 800/2600 MHz jak i wielu innych obszarów będących w zakresie ustawowych obowiązków".nowy prezes uke juz za rok.oby

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~pabloki  2014-10-23 21:45:09  host: public-gprs516949.centertel.pl

    do kiedy to konklawe trwa?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2014-10-24 09:51:38

    mirekb - no obawiam się, ze jednak sporo zachorowań prewencyjnych będzie... Pokazać się szefowej na oczy teraz to dla niektórych będzie pewnie spore ryzyko ;-)

Dodaj swoją opinię