Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciągle niepewny los nowego abonamentu TP

Ciągle niepewny los nowego abonamentu TP

WitekT 21 Czerwca 2005 14:58

0 0

Decyzja URTiP o nowym ryczałtowym abonamencie Telekomunikacji Polskiej z nielimitowanymi rozmowami miała zapaść do końca ubiegłego tygodnia, ale Urząd potrzebuje więcej czasu do namysłu.

TP od 15. czerwca chciała wprowadzić z abonament z wliczoną nieograniczoną liczbą połączeń lokalnych i międzymiastowych wewnątrz własnej sieci przez cały tydzień, który ma kosztować 115 zł. TP chce, by z oferty skorzystało co najmniej pół miliona klientów. To dalszy krok po wprowadzonych z sukcesem przed półtora rokiem dwóch abonamentach, w których cenę wliczono nielimitowane rozmowy lokalne i międzymiastowe w weekendy oraz w weekendy i wieczory. Ten ostatni kosztuje 85 zł.
Informacje na temat nowej oferty TP wywołały prawdziwą burzę wśród konkurentów. Największy z nich - szwedzki operator Tele2 - wezwał prezesa URTiP do jej zablokowania, gdyż jest niezgodna z prawem i szkodliwa dla rynku. Domaga się zablokowania nowej oferty do czasu wprowadzenia odpowiednika w tzw. ofercie hurtowej TP dla operatorów alternatywnych, którzy działają w sieci giganta. To umożliwiłoby im wprowadzenie podobnych ofert, a więc konkurowanie na równych zasadach.

Urząd zażądał dodatkowych informacji od TP, która musiała mu zgłosić ofertę do akceptacji, gdyż jest operatorem o tzw. znaczącej pozycji rynkowej.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~xxx  2005-06-21 18:13:00  host: dzx23.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Dla mnie osobiście los tego abonamentu jest już dawno przesądzony, gdyż za to cenę jako klient indywidualny na pewno go nie będę miał a po za tym nie siedzę na d... przy telefonie żeby z niego korzystać. Opłacać się opłaci zamówić go firmom.

 • 0

  2. ~aresztsledczybialoleka  2005-06-21 18:39:00  host: dmr128.neoplus.adsl.tpnet.pl

  France Telecom, inwestor strategiczny TP SA, zaoferował w poniedziałek we Francji swoje ryczałtowe rozwiązanie - połączenia telefoniczne niemal bez ograniczeń. Francuski megaabonament kosztuje 79 euro (320 zł) miesięcznie. Pozwala on nie tylko na nienaliczane rozmowy lokalne i międzymiastowe jak w przypadku świeżo przygotowanej oferty TP SA, ale też na komórki oraz za granicę - do krajów UE i Ameryki Północnej z wyjątkiem Hawajów i Alaski (łącznie na 800 mln numerów).

 • 0

  3. ~ehmm  2005-06-21 19:36:00  host: 212.244.115.33

  do aresztsledczybialoleka: jeśli miałbym za telefon płacić 320 zł - to jedynie wtedy bym się zodził na takie gigantyczne rachunki comiesięcznie - jeśli faktycznie miałbymdostęp do każdej siecie stajonarnej (także zagranicą) na sieci komórkowe - oraz stały szybki dostęp do internetu (minimum 512kbit/512kbit bez żadnych limitów transferu - a wraz z internetem takzwana np IPTV - czyli coś na wzór telewizji kablowej czy satelitarnej (ale bardziej kodowanej - czyli tej dla bardziej wymagających) - to wtedy mógłbym pomyśleć nad zakupem takiego pakietu...)
  A jak narazie wole Ere komfort i ich 2000min w ramach abonamentu do sieci era, heyah i wszystkich stacjonarnych) - wiem że od 21wsziej do 8 rano - to niezbyt ciekawe godziny - ale moje pytanie brzmi a co &TP proponuje za niecałe 30zł brutto?? - odpowiedź brzmi "plan socjalny" - więc może darujmy sobie stacjonarne, dopuki któraś z firm telefonii stacjonarnej się nie obudzi - i nie wymyśli dla nas, abonentów naprawdę ciekawą ofertę (przypominam tylko że Plus GSM wprowadził już ofertę nielimitowane rozmowy wewnątrz PLUSa za 75zł brutto miesięcznie - dodajmy do tego plan 25zł (gdzie jest ileś tam minut gratis do stacjonarnych i plusa (a więc w tym wypadku do stacjonarnych zostaje) to daje nam naprawdę o wiele bardziej ciekawą ofertę niż te mizerne rozmowy nielimitowane ale tylko i wyłacznie wewnątrz sieci &TP... - i to za całe 115zł miesięcznie(??) - czy tygodniowo..(??!!) - zresztą, nie trzepiajmy się szczegółów - niech będzie to nawet opłata miesięczna - to i tak drogo - zbyt drogo - za zbyt mało...

 • 0

  4. ~Bartas  2005-06-21 21:08:00  host: aik170.internetdsl.tpnet.pl

  Francuski megaabonament kosztuje ok. 320 zł, ale dodać należy, że NAJNIŻSZA płaca we Francji to ok. 4 500 zł (!!!), a nie - jak w Polsce - 849 zł.

 • 0

  5. ~ehmm  2005-06-22 08:27:00  host: 212.244.115.33

  do Bartas: zapomniałeś dodać że w Polsce najniższa płaca = 679 zł brutto (czyli 80% płacy najniższej) taką "kretyńską" ustawę zarządzili nasi politycy (*którzy zapewnie zarabiają po około 10tyś złotych miesięcznie + na delegacje i inne rzeczy wydatki dostają dodatkowo (niech sobie pożyją za te 679 zł brutto miesięcznie(czyli z 450-490 zł "na rękę" (...)) 10.10.2001r. (dla tych którzy pierwszy raz podejmują pracę, lub mają udokumentowane do pierwszego roku pracy - a potem po pierwszym roku - podnoszą do 90% płacy, więc teoretycznie 100% płacy najniższej (849zł brutto) można dostać dopiero po udokumentowanych ponad 2 latach pracy (na etat, praca na zlecenie, o dzieło czy inna - się nie liczy podobno:(( ) - innymi słowy - wyrzucić "lewice" wyrzucić "prawice" wyrzucić "środek", wziąść zupełnie nowych - odpowiedzialnych, młodych ludzi, nie skorumpowanych, którzy orientują się jak jest w Polsce - i chcą dobrze dla Polski a nie dla własnych interesów - by szanowali obywateli Polskich i by robili wszystko by gospodarka polska się rozwijała (ale nie poprzez obniżanie najniższych płac - i nie podwyższaniu podatków) - moim skromnym zdaniem - obniżyć podatki, uprościć ZUS - zmniejszyć obciążenia na ZUS, wtedy mozna by nawet podnieść płace pracownikownikom - a pracodawca by tak naprawdę mniej zapłacił za pracownika niż płaci obecnie.
  Gospodarka by ruszyła... - bo kto chce w Polsce założyć działalność gospodarczą - to może zagubić się (sam) w gąszczu przepisów prawnych, oraz by zatrudnić pracownika i zapłacić mu obecnie - musi conajmniej drugie tyle - co daje pracownikowi oddać "fiskusowi" i innym "ździercom" (kiedyś obliczałem sobie - że zamiast dawać tym ździercom na emeryturę swoją przyszłą, zbierać sobie na koncie pieniążki na emeryturę - wyszedł bym nawet na tym lepiej - nie pisząc o tym, iż emerytura jest w takim wieku dopiero - gdzie nie mam zielonego pojęcia czy dożyję takiego wieku (i chyba właśnie o to komuś chodzi..) - pozdrawiam

 • 0

  6. ~Bartas  2005-06-23 00:34:00  host: aik170.internetdsl.tpnet.pl

  do ehmm: chodziło mi o jak najprostsze ukazanie różnicy między wydatkiem rzędu 320 zł dla Polaka i Francuza (w obu przypadkach z najniższym krajowym wynagrodzeniem), stąd też nie zagłębiałem się w szczegóły :) W pełni się jednak z Tobą zgadzam. Może dodam tylko, że w Polsce cały ten gąszcz przepisów jest często niedokładny, niespójny i nieprecyzyjny, a czasami nawet - o czym sam się kiedyś przekonałem - zapisy jednej ustawy przeczą zapisom innej. I jak żyć w takim kraju??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet