Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ciągle mniej niż połowa Polaków korzysta z Internetu

Ciągle mniej niż połowa Polaków korzysta z Internetu

WitekT 26 Listopada 2007 20:13

0 0

Ponad 65% Internautów codziennie lub prawie codziennie korzysta z Internetu, a 73% posiada w domu stałe łącze - wynika z badania SMG/KRC NetTrack za III kwartał, cytowanych przez serwis Internet Standard.

Jak wynika z estymacji, z sieci korzysta 12 mln 438 tys. osób powyżej 15 roku życia, czyli 41,3% Polaków. Wśród internautów jest niewiele więcej mężczyzn (51%) niż kobiet (49%). Użytkowników Internetu w wieku 15-24 lata jest 37%, a w przedziale 25-39 lat - 34%. Najmniej Internautów jest powyżej 60. roku życia - 3%. Ponadto około 42% z nich ma średnie wykształcenie.




Zdecydowana większość Internautów (65,2%) korzysta codziennie z sieci, natomiast 19% korzysta kilka razy w tygodniu. Polacy najczęściej korzystają z Internetu w domu (81,7%), w pracy (25,2%) lub w szkole/na uczelni (10,1%). Zaledwie 3,2% korzysta z kawiarenek internetowych.

Badanie ankietowe przeprowadzono metodą face-to-face na próbie 4795 osób.

Źródło tekstu: Internet Standard     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~rtgrs  2007-11-26 22:00:24  host: evz58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja fogule niekozystam z internetó.

  • 0

    8. ~aLooOtka  2007-11-26 22:05:30  host: chello089078174004.chello.pl

    1Q 1Q ! niOooMMki alE tó WeSoLoooOtko =D zOsTAffIaM dYsHkE i LiCZeM nA reEWaNŻyyyQ =* =*

  • 0

    9.  2007-11-26 22:06:47

    #6: poczytaj jego wcześniejsze wpisy:)

  • 0

    10. ~Sb  2007-11-26 22:09:57  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    Nie wydaje się Wam, że obecnie dobrą ofertą jest internet z Ery za 39zł... To chyba mniej niż telefon+neo, a do przeglądania stron chyba wystarczy; zwłaszcza że modem kosztuje 1zł.

  • 0

    11. ~czuly_wojtek@onet.pl  2007-11-26 22:10:27  host: chello089078174004.chello.pl

    I CO PONCZUSZKI?! Denerwóje was tak barco rze tyle osub nieumie pisać po polskó? Mnie tesz to strarznie denerwóje i dlatego ja i moja ksienrzniczka wyrószamy na podbuj Ameryki bo ta dziecenca degrengolada nam jusz rzyc nie daje. A jak jusz odbiore moie nowe buemwu z salonó, kturego moja ksienrzniczka wybrala kolur a bendzie on metalik bóraczany za dopłatom 19999zl to fpierw pojeciemy do jej mamósi do Gury Kalawryji i odwieziemy jom do sanatorium Ireny Eris.

  • 0

    12. ~lukaszkkk  2007-11-26 22:27:25  host: 212.160.172.70

    OMG ale komentarze :P

  • 0

    13.  2007-11-26 22:27:26

    aaaaaaleeem siem usmial :D

  • 0

    14. ~Andrzej  2007-11-26 22:30:27  host: chello089078174004.chello.pl

    Co se kupie za 1900zł? tylko powarzne komentarze.

  • 0

    15. ~Sb  2007-11-26 22:34:30  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    Skoro tylko 'powarzne' to ja proponuję N6310i ;)

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2007-11-26 22:39:55  host: nat-go2.aster.pl

    Ad 11: nie bardzo dzieciak wiedział, na co słowo "bendzie" ma zamienić. I po tym go w USA poznamy.

  • 0

    17.  2007-11-26 23:36:24

    sie tu powoli onet.pl zaczyna robic... Niestety....

  • 0

    18. ~hmm...  2007-11-27 01:07:28  host: bfu21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy tzw. dzieci neostrady to wszyscy użytkownicy tej usługi czy jakaś grupa osób wybrana spośród nich ? Jeżeli tak to na podstawie jakich kryteriów?

  • 0

    19. ~Pu84  2007-11-27 04:40:56  host: elb108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18@ http://dziecineo.prv.pl/

  • 0

    20. ~klimass  2007-11-27 08:01:03  host: ustronie.nat.student.pw.edu.pl

    ciekawe czy kiedys doczekam czasow gdy internet bedzie juz usluga powszechna i w moim rodzinnym miescie bede mogl nareszcie wybrac innego operatora niz kochane telefony podlaskie i placic za 1Mbitps mniej niz 109zl...

  • 0

    21.  2007-11-27 08:06:00

    ***Bobb: wieksza ilosc unikalnych odwiedzin musi niesc za soba konsekwencje. ***grzemach: moge dac Ci linka, ktory udowodnie, ze tutejszy 'templariusz' jednak _JEST_ dzieckiem neostrady. I nie chodzi wcale o IP, tylko o kwestie trollowania.

  • 0

    22. ~.  2007-11-27 08:06:09  host: bag96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 Nie. Ze względu na to, że: -gram -słucham radia przez net 8-10h dziennie. -przywykłem do tego, że strona ma mi sie ładować góra 3-4sekundy.

  • 0

    23. ~nick  2007-11-27 18:03:46  host: cbo69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapomnieli napisać że połowa internautów potrafi jedynie włączyć, wyłączyć kompa oraz uruchomic dwa programy: internet explorer i gadu-gadu.

  • 0

    24. ~  2007-11-27 23:37:44  host: cit78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Narzekać mozna, ale konkurencja ktora sie obecnie wytworzya [TP vs Netia & spolka] prowadzi do coraz wiekszej popularyzacji internwtu. Z drugiej strony to dobrze, b mniej jest dizeci neo ;)

  • 0

    25.  2007-11-28 05:53:48

    "Badanie ankietowe przeprowadzono metodą face-to-face na próbie 4795 osób" Paranoja. Przecież wystarczy zapytać UKE, który prowadzi rejestr przedsiębiorców telekomunikacyjnych i którzy mu się corocznie sprawozdają. To tak jakby dochody z PIT w kraju szacować drogą ankiet na próbie losowej a konkretne liczby leżą w Ministerstwie Finansów. Ciekawe kto finansuje te badania - przecież to strata pieniędzy.

  • 0

    26. ~Adam  2007-11-28 22:09:21  host: abbl73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w porównaniu z zachodem to faktycznie marnie. ale co poradzić jak tp chce mieć nadal monopol i blokuje np. netię, i to skutecznie. a tak naprawde to netia to jedyny dostawca internetu w Polsce, który wróży dobrą przyszłość, IMO.

Dodaj swoją opinię