Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chrome najpopularniejszą przeglądarką w Polsce

Chrome najpopularniejszą przeglądarką w Polsce

sirmark 1 Lipca 2015 22:23

6 6

W każdym z 12 analizowanych przez Gemiusa europejskich krajów internauci najczęściej łączą się z siecią za pomocą przeglądarki Chrome. Jednak na drugim miejscu pojawiają różne przeglądarki: Firefox, Internet Explorer, Opera i Chrome Mobile.

W Polsce zaraz za pierwszym miejscem należącym do Chrome (31%), pojawia się Firefox (28%) i następnie Internet Explorer (12%).




gemius przegladarki 6 2015

Dla porównania sprawdziliśmy z jak wygląda procentowy udział przeglądarek wśród czytelników TELEPOLIS.PL . Według Google Analytics, najczęściej wykorzystywana jest przeglądarka Chrome (43,7%). W dalszej kolejności są: Firefox (33,2%), Opera (7,4%), Internet Explorer (7,4%) i Safari (4%).

Źródło tekstu: Gemius, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21. ~  2015-07-02 09:46:58  host: user-164-126-60-110.play-internet.pl

    to przykre, bo świadczy, ze nie tylko w Polsce sa głupcy :))

    chrome jest badziewiasty (jak wiele rzeczy od googla), ale jak ktos pisał wciskany jest jako zakup powiazany z wieloma produktami, poza tym zapewne lepiej zintegrowany z innymi badziewiastymi programami dla gimbazy szeroko pojmowanej

    niestety opera ostatnio cos się opuszcza (np. o niebo lepiej chodzi mi blokag=da reklam na FF), a szkoda, bo to najlepsza ogólnie rzecz biorac przegladarka ze zintegrowaną pocztą

  • 4

    22. ~  2015-07-02 10:00:00  host: apn-31-2-8-59.dynamic.gprs.plus.pl

    Zwróćcie uwagę że w prezentowanych krajach największy udział % FF ma właśnie u nas! I dobrze! W chrome opcję ,,inwigilacja" ciężko jest ograniczyć, podczas gdy w FF jest to możliwe i ~ łatwe.

  • 1

    23.  2015-07-02 10:19:24

    Przesiadłem się z Chrome na Operę. Jak ktoś pisze że Chrome działa szybko to chyba nie widział jak działa Opera :)

  • 1

    24. ~  2015-07-02 10:48:07  host: google-proxy-66-249-81-242.google.com

    jeśli używam chromium (swoją drogą polecam wszystkim), to w zestawieniu jestem użytkownikiem chrome?

  • 0

    25. ~jarko  2015-07-02 10:51:29  host: agxt142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czytałem gdzieś taki kawał - Włączyłem komputer i uruchomiłem przeglądarkę, ale nagle słyszę a coś tam w nim mlaska. Patrzę bliżej a tu Chrome zżera mi RAM. :P

  • 1

    26.  2015-07-02 11:34:11

    Ja nie przepadam za nią wkurza mnie ze jak instaluje jakiś program np avast to chcą żebym zainstalował chrome oczywiście nie musze instalować ale nie lubię takiego wciskania na siłę ja polecam od siebie opere u mnie chodzi bardzo dobrze i nie zabiera tyle ram co chrome wiem bo moja siostra używa chrome

  • 0

    27. ~pablok29  2015-07-02 11:37:50  host: user-94-254-192-86.play-internet.pl

    Ja niewiem ale dla mnie jest najlepsza opera,zawsze chodzi jak masełko

  • 0

    28.  2015-07-02 11:42:13

    A i jeszcze jedno mój kolega prosił mnie nie dawno żebym mu przeskanował kompa a on używa właśnie chrome i chciałem pobrać adwcleaner a chrome zablokowało pobieranie twierdząc ze ten plik może wyrządzić szkody był to plik o rozszerzeniu exe to kurde to chrome nie pozwala pobierać takich programów dodam ze pobierałem z dobrej strony nie wiem może on miał cios ustawione zle

  • 0

    29. ~xjr  2015-07-02 12:28:53  host: apn-5-172-252-236.dynamic.gprs.plus.pl

    Jakby stara opera wróciła, to pewnie chrome nie byłby taki popuularny ;)

  • 0

    30. ~  2015-07-02 13:25:30  host: user-46-113-32-183.play-internet.pl

    @29: Jeżeli masz sentyment do dawnej Opery, to może zainteresuje Cię przeglądarka Vivaldi?

  • 0

    31.  2015-07-02 13:41:19

    29 - ale przecież Opera jest nadal? Chociaż faktycznie te nowe wersje są jakieś inne np. nioe mają klienta poczty - to o to chodzi?

  • -1

    32. ~oso  2015-07-02 15:13:49  host: ip-5-172-247-241.free.aero2.net.pl

    Ja używam opery 12.14 i nie zamierzam zmieniać, bo nie znalazłem nic lepszego ani wygodniejszego.

  • 0

    33.  2015-07-02 15:46:42

    Ja mam obie - chyba 11 czy coś takiego, i ver. 28 (chyba)
    Właśnie jak zainstalowałem tą nową to się zdziwiłem co ona taka biedna.

  • 0

    34.  2015-07-02 16:05:23

    Google Chrome to bezsensowna przeglądarka z masą reklam. Najlepsza jest Mozilla, a powiedzcie kto w dzisiejszych czasach korzysta z Internet Explorer ?!

  • 0

    35. ~ja  2015-07-02 16:56:35  host: apn-46-76-111-222.dynamic.gprs.plus.pl

    juz wiem dlaczego strony mi sie tak szybko otwieraja, bo opera ma mało procent.

  • 0

    36. ~xy  2015-07-02 17:58:11  host: nat.pansa.pl