Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chorwacja też będzie miała czwartą sieć GSM

Chorwacja też będzie miała czwartą sieć GSM

WitekT 10 Maja 2005 12:31

0 0

Chorwacka Rada Telekomunikacyjna ogłosiła międzynarodowy przetarg na czwartą licencję dla operatora komórkowego. Stało się to zaledwie 4. miesiące po wprowadzeniu na rynek trzeciego operatora.W przeciwieństwie do trzech poprzednich licencji obejmujących zarówno pasmo GSM jak i UMTS, czwarty gracz dostanie 20-letnią licencję tylko na pasmo GSM.
Przetarg rozpocznie się od sumy 18,4 mln dolarów, a zwycięzca zostanie ogłoszony 17. czerwca.

Nowy gracz wejdzie na dynamicznie rozwijający się rynek z penetracją na poziomie 71,9% i 3,21 mln abonentów na koniec 2004 roku. Działa już na nim T-Mobile, VIPnet, którego właścicielem jest Mobilkom Austria, oraz najmłodszy gracz - Treca Sreca (po chorwacku Trzecie Szczęście), którego właścicielem jest konsorcjum pod przewodnictwem Tele2. Ten ostatni na wejściu zaoferował taryfy o 50% tańsze niż konkurencja.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-111-118.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.