Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chorwacja też będzie miała czwartą sieć GSM

Chorwacja też będzie miała czwartą sieć GSM

WitekT 10 Maja 2005 12:31

0 0

Chorwacka Rada Telekomunikacyjna ogłosiła międzynarodowy przetarg na czwartą licencję dla operatora komórkowego. Stało się to zaledwie 4. miesiące po wprowadzeniu na rynek trzeciego operatora.

W przeciwieństwie do trzech poprzednich licencji obejmujących zarówno pasmo GSM jak i UMTS, czwarty gracz dostanie 20-letnią licencję tylko na pasmo GSM.
Przetarg rozpocznie się od sumy 18,4 mln dolarów, a zwycięzca zostanie ogłoszony 17. czerwca.

Nowy gracz wejdzie na dynamicznie rozwijający się rynek z penetracją na poziomie 71,9% i 3,21 mln abonentów na koniec 2004 roku. Działa już na nim T-Mobile, VIPnet, którego właścicielem jest Mobilkom Austria, oraz najmłodszy gracz - Treca Sreca (po chorwacku Trzecie Szczęście), którego właścicielem jest konsorcjum pod przewodnictwem Tele2. Ten ostatni na wejściu zaoferował taryfy o 50% tańsze niż konkurencja.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-172-180.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet