Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Choroby u małych dzieci nie przez maszty

Choroby u małych dzieci nie przez maszty

Q! 24 Czerwca 2010 17:54

0 0

Występowanie u małych dzieci m.in. raka mózgu nie jest związane z ich ekspozycją na działanie fal emitowanych przez stacje telefonii komórkowej - wynika z nowych badań opublikowanych przez British Medical Journal.

Poprzednie badania na ten temat były mało miarodajne i trudne do interpretacji, gdyż zbyt mało przypadków zostało wziętych pod uwagę. Tym razem jednak naukowcy wzięli pod uwagę 1397 przypadków zachorowań dzieci w wieku od 0 do 4 lat na białaczkę, guza mózgu oraz ośrodkowego układu nerwowego w latach od 1999 do 2001.

Naukowcy z Imperial College London brali pod uwagę m.in. odległość najbliższego nadajnika telefonii komórkowej od miejsca urodzenia dziecka, całkowitą moc emitowaną przez anteny w promieniu 700 metrów od tego miejsca oraz gęstość mocy wszystkich stacji w odległości 1400 metrów. Każdy z przypadków rozpatrywany był oddzielnie.




Według naukowców, nie ma podstaw, aby sądzić, że oddziaływanie masztów telefonii komórkowej miało jakikolwiek wpływ na odsetek zachorowań wśród małych dzieci. Nie ma również podstaw do twierdzeń, że przebywanie kobiety w ciąży w okolicy anten telefonii komórkowej ma jakikolwiek negatywny wpływ na płód.

Badacze zauważają jednak, że przeprowadzone przez nich analizy biorą pod uwagę tylko niewielki czas ekspozycji małych dzieci na działanie masztów telefonii. Nie oznacza to, według nich, że w dłuższym przedziale czasowym nie mogą wystąpić negatywne dla zdrowia skutki.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • -2

    1. ~  2010-06-24 18:00:57  host: t04-12.opera-mini.net

    Kto sponsorowal te badania?

  • 1

    2. ~ala  2010-06-24 18:23:16  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    a podgrzewanie mleka w mikrofalówce powoduje bliźniaki? A słuchanie zwykłego radia to dopiero BOMBA na głupotę! ale The Best przecież jest słońce! Je to powinno się miliardem bomb nuklearnych rozwalić - wszak dopiero emituje promieniowanie!

  • 3

    3.  2010-06-24 18:30:00

    1 - Tylko czekałem na takie pytanie. Odpowiadam - ZDROWY ROZSĄDEK!

  • 0

    4.  2010-06-24 18:32:15

    Po co ten sarkazm. Jak się zakopie ziarno w ziemi nie wykiełkuje od razu , podobnie można 99 razu uderzyć w kamień , a na kawałki rozpadnie się za setnym razem , nie wszystko przynosi dobre lub złe efekty od razu , ale czy to znaczy , że wogóle nie przynosi lub tym bardziej , że jest bezpieczne? Może jestem "guślarzem" , ale nikt mi nie powie , że promieniowanie w jakiejkolwiek formie jest neutralne dla zdrowia. Co do nowotworów i głównego czynnika je powodującego - podobno jest to biały cukier a raczej srodki używane do jego produkcji. Znalazłem kiedyś taki ciekawy dyskurs na ten temat: http://kazik1.republika.pl/SSB/Zdrowie/ZDROWIE.htm , dziwnie zbieżny ze spostrzeżeniami jednego z profesorów z Zakładu Medycyny Nuklearnej "Komórki rakowe uwielbiają cukier i go wychwytują" http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,86775,5869150,Rak_lubi_cuki er_i_to_go_demaskuje.html

  • 2

    5. ~  2010-06-24 18:36:11  host: t23-10.opera-mini.net

    kiedys nikotyna i amfa tez nie byly szkodliwe;)tylko umiar.mirekb

  • 0

    6. ~  2010-06-24 18:44:46  host: t14-08.opera-mini.net

    @4 a dobrym wskaznikiem na to ile kto konsumuje bialego cukru jest procent zgnitych zebów. Skoro twarda kosc ulegnie niszczacej sile rafinowanego cukru, to tym bardziej miekka i skomplikowana w budowie tkanka ulegnie. Ja mam 48 lat, cukru nie jem od 26 lat. Jestem zdrowy, mam wszystkie zeby, nie siwieje ani nie lysieje. Ze wspólczuciem przygladam sie moim rówiesnikom, wygladajacym jak stare dziadki. Cukier, to biala smierc! /roedrev

  • 1

    7.  2010-06-24 18:51:12

    7 - Zapomniałeś o soli (moja ciocia tak mówi). ;-D

  • 0

    8. ~Ulek  2010-06-24 18:51:18  host: 77-255-254-155.adsl.inetia.pl

    @6 a co powiesz o brązowym ? zresztą w prawie wszystkim co jesz tym słodszym jest cukier i to właśnie ten biały. Ja tam już nie pamiętam kiedy biały jadłem chyba że z makaronem z truskawkami, tak to słodzę tylko brązowym. Co do tej sprawy. Cóż wg mnie różnie to bywa, jedni są tam na coś podani drudzy nie i na odwrót. Wg mnie te gadanie typu to szkodliwe usunąć itp są bez sensu. W innych krajach, w miastach mega zaludnionych jak NJ czy Tokio, maszty są wszędzie, tak samo jak spaliny i azbest i nikt nie robi szumu w okół tego. Jeżeli maszty i telefonia ma szkodzić to i Wi Fi będzie, i telewizor i tym bardziej mikrofalówka. A każdy z każdej rzeczy korzysta. Samochody tez parkują koło okien i wdycha się na co dzień te spaliny a potem problemy z płucami itd. Jest taka strona polaelektromagnetyczne.pl lub jakoś tam i tam są też publikacje na ten temat. Temat jest wałkowany w kółko i coś mi się wydaje że będzie jeszcze dłuższy czas. Niemniej jednak ja nie popadam w obłęd. Jeżeli chcemy korzystać z komórek (telefonów) to z maszty będą i tyle.

  • 0

    9. ~Ulek  2010-06-24 18:52:48  host: 77-255-254-155.adsl.inetia.pl

    Codzienna dawka soli to 4g. Jeżeli 6g z odpowiednią dietą prowadzi do obniżenia ciśnienia we krwi (dla niektórych dobra wiadomość). Soli tak samo jak i z cukrem jest masa odmian. Najlepsza jest sól kamienna i morska, bo posiadają potas i magnes.

  • 0

    10.  2010-06-24 19:16:46

    Przypominam jak to w latach 50-70 mowiono glosno (rozni naukowcy) iz nikotyna jest zdrowa i wplywa pozytywnei na organizm. Coz, glupcy uwierza we wszystko.

  • 0

    11.  2010-06-24 19:30:53

    Chyba magneZ a nie magnes ;)

  • 0

    12.  2010-06-24 19:31:29

    Ale ludzie wola przyjemne zycie , niz zdrowe zycie. Wola szukac winowajcy swoich zdrowotnych problemow i miec pretensje do wszystkich w kolo tylko nie do samego siebie. Pomijajac destrukcyjne czynniki zewnetrzne na ktore czasem czy czesto wiekszosc ludzi nie ma bezposredniego wplywu (nawozy sztuczne , spaliny itp.) , czolwiek jest w pelni swiadom , ba , nawet ostrzegany w postaci kobylastych napisow na paczce papierosow czy informacjami o szkodliwosci i co sobie z tego robi? Nic. A potem pretensje . Ze 'lekarz zle leczy' :/ 2500 lat temu Budda powiedzial , bardzo lubie to powiedzenie - dopoki zly czyn nie dojrzal , glupiec mysli o nim , ze jest slodki jak miod. Teraz by chyba powiedzial 'jak bialy cukier'... Reodrev , z punktu widzenia zwyklego smiertelnika , niejedzenie bialego cukru jest niemal nadludzka asceza , 'bialy' jest sypany teraz praktycznie wszedzie od musztardy , chrzany z marketu , przez warzywa konserwowe , po niektore odmiany chleba. Warto na to uwazac.

  • 0

    13. ~  2010-06-24 20:13:58  host: t11-06.opera-mini.net

    Co do białego cukru. Ściśle chodzi tu o puste kalorie. Czyli dowóz środka energetycznego, pozbawionego soli mineralnych i witamin, niezbędnych do tego ażeby cukier zamienił się w energię. W sytuacji gdy nie ma tych soli i witamin, duży procent ze zjedzonego białego cukru zamieni się w tkanke tłuszczową. W brązowym cukrze są sole i witaminy i jest on lepszy od białego. Mając na uwadze, że biały cukier jest dodawany totalnie do wszystkiego, trzeba suplementować w diecie witaminy i minerały. Innego wyjścia nie ma. /roedrev

  • 0

    14. ~ABP  2010-06-25 11:05:33  host: 213-238-109-211.adsl.inetia.pl

    @Issa: Pewnie Cię to zaskoczy, ale promieniowanie jest nie tyle neutralne, co pewien jego poziom jest korzystny dla zdrowia. Kiedyś ktoś zrobił takie badania w których całkowicie izolowali zwierzęta od promieniowania tła. Odsetek nowotworów u nich był u nich wyższy niż w grupie kontrolnej. Okazało się, że pewien poziom promieniotwórczości wzmacnia mechanizmy obronne przed uszkodzeniami DNA. A w nadmiarze wszystko szkodzi, nie tylko promieniowanie. Nawet tlen i woda, choć przeżyć się bez nich nie da.

  • 0

    15. ~code  2010-06-25 11:30:20  host: 213.134.185.194

    porozmawiajmy o korpuskularno - falowej naturze światła. przyjmujemy, pomimo atmosfery, tak spore dawki promieniowania, którego nie jesteśmy do końca w stanie wytłumaczyć, że nadajnik 0,1W/m2 to nic przy tym.

Dodaj swoją opinię