Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chomik wyczyszczony z AutoMapy

Chomik wyczyszczony z AutoMapy

LuiN 4 Maja 2010 19:23

0 0

Firma blue|mental przeprowadziła uderzenie w piratów rozpowszechniających AutoMapę poprzez serwis chomikuj.pl. W ciągu trzech miesięcy usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii programu.

Badanie sieci przeprowadzone przez blue|mental wykazało  zdumiewająco wysoką popularność AutoMapy wśród piratów. W wyniku zaplanowanych i systematycznych działań, z samego tylko serwisu chomikuj.pl usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii oprogramowania nawigacyjnego AutoMapa.




Według wstępnych analiz szacuje się, że działania blue|mental pozwoliły zredukować poziom piractwa AutoMapy w serwisie chomikuj.pl o 80%.

Zidentyfikowano już ponad 500 użytkowników serwisu chomikuj.pl, z których katalogów, po formalnym zgłoszeniu, zniknęły nielegalne kopie programów.

Źródło tekstu: blue|mental     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • -1

    26.  2010-05-04 23:29:19

    ^25 hehe, sporo racji :)

  • -1

    27. ~ca  2010-05-04 23:40:06  host: emi234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak powiedział Kutz: dobro jest nudne...

  • 1

    28. ~wilk100  2010-05-04 23:50:42  host: host-81-190-44-180.lodz.mm.pl

    no ok ale nikt nie robi tego dla idei tylko z przydatności.

  • 0

    29. ~  2010-05-05 00:01:12  host: 188.33.223.41

    ja mam juz drugi telefon do ktorego dodano pelna wersje AM z mapa Polski. kontynuacja na nastepny rok 79,- to chyba wystarczajaco tanio, aby byc legalnym.

  • -1

    30. ~pisul  2010-05-05 00:19:29  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Jack Sparrow tak trzymac!Poklikalem po kilku stronach tech i moje slowa sie potwierdzaja.Tom tom wydaje navigacje z glosami postaci z gwiezdnych wojen - http://gizmodo.pl/gadgets/3656/lord_vader_pomoze_ci_przejsc_na_c iemna_strone_miasta.html nokia dodaje aplikacje z mozliwoscia dogrania wlasnych komend glosowych lub zony.Szybko ten przemysl sie rozwija.W 2012 wejdzie do sprzedazy nawigacja europejska z wieksza dokladnoscia niz amerykanski gps.Ta konkurenca wymusi darmowe ceny.Placic sie bedzie tylko za dodatkowe niepotrzebne POI lub najaktualniejsze fotoradary.

  • 1

    31. ~pozdrawiam  2010-05-05 00:24:25  host: dmq89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19: chciałeś napisać każdy nowy samochód jest lepszy niż 15 letni złom.

  • 1

    32. ~gas  2010-05-05 00:34:41  host: aacn245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9: ja bynajmniej nie namawiam do kupowania piratów. sam nie chciałbym, aby to co robię było skopiowane nielegalnie. rozumiem, natomiast powód piractwa, za wysokie ceny, "dzikie" podatki i "marże" na produkty. Niskie zarobki i duże koszty pracy to też powód piractwa. Nas polaków nie stać na kupowanie w 100% oryginalnego oprogramowania. PS. Bill Gates na pewno jest w pewnej części szczęśliwy, że dzięki piractwu społeczeństwo nauczyło się korzystać z jego produktów. W innym przypadku śmigalibyśmy w dużej części na linuxach i Billy miałby mniej kaski. @12: społeczeństwo jak każde dąży do życia komfortowego, a Panda to nie żadne szaleństwo, które jest powodem do "pokazywania się" tylko dodatek do życia jak masło do chleba, który powinien być dostępny dla każdego bez większych wyrzeczeń. Niestety w PL okradają nas Ci, których wybieramy, zarzynają nas kosztami życia...

  • 0

    33.  2010-05-05 00:47:39

    Nawigacja Galileo wejdzie w 2014 a pełną funkcjonalność osiągnie dopiero w 2016. Wcześniejsze prognozy wdrożenia europejskiej nawigacji okazały się zbyt optymistyczne.

  • 1

    35.  2010-05-05 08:07:42

    a ja mam Pandę i jak autko miejskie jest rewelacyjne! całkiem przyzwoite ma spalanie (jesli ktos umie jeździś normalnie a nie z piskiem spod każdych świateł) i zawsze znajde miejsce do zaparkowanie gdyż dzięki podwójnemu wspomaganiu wcisnę się w każdą "dziurę". Na trasę też nie jest zła choć do dłuższych wypadów faktycznie niezbyt się nadaje. Moi znajom z pracy którzy mają "fury" (Lancia, Mazda, Daewoo i Audi) parkują po 500m od pracy bo nigdzie indziej się nie zmieszczą swoimi brykami! Wolałem kupić nówkę Pande z salony jako wyprzedaż rocznika niż 7-8 letniego Golfa lub Audi. Jeżdę już ponad 3 lata i wszystko jest OK a przynajmniej nie bulę kasy za remonty (części do golfa lub audi są niebotycznie drogie). ten kto się śmieje z Pandy nie ma zielonego pojęcia o tym samochodzie!

  • -1

    36. ~max  2010-05-05 08:30:25  host: 87-205-84-31.adsl.inetia.pl

    Panda ma niestety jedną wielka wadę, w lecie z nawiewów leci powietrze cieplejsze niż na dworze. - to dla tych którzy tak kochają te autka - i sorki że totalnie poza tematem

  • 1

    37. ~Matti  2010-05-05 08:55:12  host: iuv178.internetdsl.tpnet.pl

    @max: słyszałeś o takim wynalazku jak klimatyzacja? ;)

  • 1

    38. ~atomfx  2010-05-05 10:35:33  host: hft121.internetdsl.tpnet.pl

    Właśnie dlaczego automapa jest najchętniej piratowana. Bo cena jest za wysoka. Gdyby w tych cenach (aktualnych 229.00 PLN - AutoMapa Polska XL 429.00 PLN - AutoMapa Europe) była zawarta np licencja na 4 latka a przedłużenie o 2 lata wynosiło np 80zł,pakiet europejski oczywiście, to może by sie ktoś skusił. A tak to jak z windowsem. Był piratowany jest i chyba będzie. no chyba że faktycznie nasze dochody netto realnie wzrosną i wynosić będą średnią europejską.

  • -1

    39. ~Łukasz_  2010-05-05 10:55:43  host: 109.243.202.72

    Widzę tu parę osób, które nigdy nie jeździły dobrym samochodem... Prawda jest taka, że 15-letnie auto dobrej marki w dobrym stanie i oczywiście bez zaniedbań serwisowych jest ZNACZNIE lepsze od nowego małego g. typu Panda, która skacze na nierównościach jak wóz drabiniasty, nie wspominając już o tym królestwie tandetnego plastiku... Tylko żebyśmy się źle nie zrozumieli - to 15-letnie auto musi być utrzymywane w należytym stanie, nie mam tu na myśli złomu powypadkowego, składanego z kilku ani takiego, którego właściciel strasznie oszczędzał na serwisie. @35: Co Ty gadasz... Jeździłem Pandą w poprzedniej firmie i to była tragedia. Po trasie 200 km człowiek był cały obolały od tego samochodu, trzęsła niesamowicie, a twarda!. I żeby było jasne - to były nowe samochody, a nie jakieś zajeżdżone (dwa mieliśmy takie i w obu było to samo). A ile razy do serwisu musiały jechać... Wspomagania to nie miało. Części do Golfa 7-8 letniego to są akurat tanie jak barszcz. Co innego Francuzy czy Japończyki. Jedyny plus Pandy to właśnie łatwość parkowania, ale idąc tym tropem zaraz się dowiemy, że najlepiej to malucha kupić :-)

  • 1

    40. ~wibra  2010-05-05 12:36:48  host: nat1-145.ghnet.pl

    @39 - idąc tym tropem, to można dojść do wniosku, że najlepiej chodzić pieszo, bo wtedy problem parkowania znika... Ale taki pomysł może się podobać w ścisłym centrum dużych miast. A co poza nimi ? :-)

  • -1

    41. ~  2010-05-05 15:15:16  host: t02-07.opera-mini.net

    Nie no, Panda jest w miarę ok, tania i przyzwoita. Jednak zbytniego komfortu, bezpieczeństwa ani emocji nie oferuje. Dobre auto 10-15 letnie będzie zazwyczaj lepsze. Tylko, że obecnie trudno takie znaleźć w dobrym stanie.

  • 0

    42. ~AdasIek  2010-08-27 19:55:58  host: host-81-190-253-255.elk.mm.pl

    @~Łukasz_ Tylko takiego ładnego samochodziku 15-letniego teraz praktycznie chyba nie dostaniesz. Oczywiście są wyjątki, ale bardzo rzadko. Lepiej kupić nowe auto dostosowane do potrzeb, i nic nie w nim nie robić przez najbliższe lata, niż używany, nie wiadomo jak użytkowany i wielki samochód, który jest drogi w utrzymaniu. A w ogóle nie wiadomo do czego taki wielki potrzebny. (No chyba, że ktoś ma dużą rodzinę.)

  • 0

    43. ~  2010-09-03 17:24:22  host: 241net60.net.zeork.com.pl

    Auta dla polityków i księży! A my piechotą... To, że ktoś mało zarabia nie oznacza, że nie może sobie kupić samochodu... póki co kupujemy stare graty, ale przynajmniej jeździmy...gdybyśmy kombinowali jak ci wyżej to byśmy jeździli autami z rocznika 2010................................ Mam czyste sumienie...jeżdżę rocznikiem 1995...

  • 0

    44. ~szym 502  2010-09-13 22:04:54  host: dhl191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co za problem zablokują automape to weżmiemy igo 8 lepsza jak ten złom i śmieć

  • 0

    45. ~zenibiusz  2011-01-05 09:12:37  host: dgb225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale wyczyścili chomika... właśnie wchodzę na automapę eu + witaminki + dodatkowe głosy i inne pierdułki. Dopóki można uploadować na chomika, dopóty będzie tam automapa...

  • 0

    46. ~zagariewa  2014-07-22 19:02:32  host: 89-65-88-87.dynamic.chello.pl

    Dzięki temu że, piractwo kwitnie tracą Ci co tworzą ale z drugiej zaś strony gdyby nie piraci to taka firma Aqurat & Geosystems nawet by nie zaistniała i nikt by nie wiedział że AutoMapa to ich dzieło a poza tym mają dzieki piratom okazję udoskonalać program

Dodaj swoją opinię