Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chmura Onet Dysk dostępna w Play

Chmura Onet Dysk dostępna w Play

LuiN 7 Sierpnia 2014 15:15

6 2

Sieć Play wspólnie z Grupą Onet.pl przygotowała nową usługę Onet Dysk w Play. To wirtualny dysk pozwalający na archiwizację multimediów i dokumentów w chmurze.

W ramach usługi Onet Dysk w Play klient otrzymuje:
  • dostęp do swoich plików zawsze i wszędzie - z telefonu, tabletu, komputera,
  • bezpieczeństwo danych - gdy coś się stanie z telefonem lub komputerem za darmo można wgrywać, pobierać i przeglądać zawartość wirtualnego dysku przez aplikację mobilną.

Przez pierwsze trzy miesiące usługa jest darmowa (przestrzeń 25 GB z możliwością rozszerzenia określonymi w regulaminie czynnościami), po tym okresie kosztuje miesięcznie 4,99 zł z VAT. Play nie pobiera dodatkowych opłat z tytułu transmisji danych.




Rejestracji w usłudze dokonać można pod adresem onetdysk.play.pl.

Jak oceniasz ofertę Onet Dysk w Play?

Bardzo atrakcyjna
15.94%
Atrakcyjna
22.31%
Nie wyróżnia się
13.94%
Mało atrakcyjna
13.15%
Bardzo mało atrakcyjna
28.29%
Nie mam zdania
6.37%

Wszystkich głosujących: 251


Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: chmura | onet dysk | play

w sumie: 54
  • -2

    1.  2014-08-07 15:35:50

    Dropbox jest za darmo ;)

  • 3

    2.  2014-08-07 15:39:17

    @1 - ale transfer do niego już nie ;)

  • -3

    3. ~martinos1474  2014-08-07 15:40:10  host: gmk151.internetdsl.tpnet.pl

    I jedziemy uszczęśliwiać klientów na siłę, wszak teraz każdy abonent będzie miał to włączone, nawet dziadek do samsunga solida

  • 2

    4. ~sln  2014-08-07 15:40:51  host: d12-58.static.icpnet.pl

    @logan
    Sporą zaletę upatrywałbym tu w tym, że z tego co zrozumiałem, w ramach transmisji pomiędzy chmurą a telefonem nie będzie brało nam transferu danych.

  • 0

    5. ~adi  2014-08-07 15:45:19  host: user-94-254-205-148.play-internet.pl

    oferta odpada dla uzytkowników na karte, tylko abonamentowcy

  • -2

    6.  2014-08-07 15:45:27

    Brak aplikacji na Windows Phone, czy cokolwiek poza androidem, jak dla mnie dyskwalifikuje tą ofertę. Onet Dysk nie potrafi również przywracać usuniętych raz plików. Pod tym względem, nawet GGDysk jest lepszy.

  • 1

    7. ~tiaaacloud  2014-08-07 15:45:42  host: 89-70-42-98.dynamic.chello.pl

    25GB za 5zl w tym free transfer to nawet, nawet lepsze to niż czekanie do północy na swoje nolimit i dopiero synchronizacje swoich danych ;) z dropboxem 60GB(free) + gdrive 25GB(free).

  • 1

    8.  2014-08-07 15:52:37

    Dużo, dobrze. Szkoda, że nie dla pripejdów. No i apka na WP by się przydała.

  • 1

    9. ~stef  2014-08-07 15:58:45  host: aaty145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ładnie. Z tym wpisem " Play nie pobiera dodatkowych opłat z tytułu transmisji danych." jest to bardzo dobra propozycja. Można automatycznie wysyłać zdjęcia i filmiki do chmury będąc w dowolnym miejscu.

    Orange ma coś podobnego z 5GB, ale nie ma aplikacji na WP :(

  • 0

    10. ~pabloki, wypowiadam tmobile  2014-08-07 16:02:22  host: 46.204.170.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    to było w play 24 klika mcy temu ale znikneło. oferta droższa niż bezpośrednio w onecie, choc odpowiednika w onecie nie ma .róznica to robicie płatności na miesiące , w onecie za rok z góry.

  • -2

    11. ~  2014-08-07 16:07:06  host: public-gprs515044.centertel.pl

    "bezpieczeństwo danych" - jasssne. Wrzuć dane na serwer operatora - na pewno będą tam bezpieczniejsze niż na twoim prywatnym dysku...

  • 0

    12. ~ole  2014-08-07 16:13:35  host: 92.60.132.22

    @11 własnie. Kolejni sięgają po nasze dane, zdjęcia itp. A w gratisie ze darmowe to każdy bedzie miał ustawione automatyczne przesyłanie w tle zrobionych zdjęc filmików ect...

  • 0

    13.  2014-08-07 16:23:21

    Dają 25 GB za 60 zł rocznie a jak to wychodzi np w T-Mobile My Dysk...

  • 1

    14. ~tymobile  2014-08-07 16:26:23  host: n07-05-07.opera-mini.net

    Z taryfami JUMP! opcjonalnie 5 GB za 5 zł na miesiąc.

  • 0

    15. ~v1o  2014-08-07 16:46:42  host: 92.60.132.22

    Po co mi dostęp do moich plików wszędzie gdzie jestem? Przecież one nie są dla każdego. Nie chcę również, żeby pracownicy Onetu przeglądali moje dane. Nie będę nic wysyłał, nie będę nic udostępniał. Oferta nędzna.
    __________________________________________________________________________________________________

    nie rozumiem takich osob :D kolego nie jest Ci potrzebny dostęp do twoich plikow okej :D podzielileś się swoja opinia jednakze zwróc uwage, że są osoby które z takich rzeczy korzystaja i zamiast zgrywac za kazdym razem na urzadzenia przenośne, kopiuja takie pliki na chmure i maja do nich dostep niezaleznie od tego czy maja te urzadzenie przenosne przy sobie ; ) moim zdaniem tutaj juz idea samej tego typu uslugi sie liczy ;d to ze ty nie korzystasz z tego nie chcesz nic udostepniac okej twoja sprawa jednakze to nie znaczy od razu ze oferta jest nedzna ; )

  • -3

    16. ~  2014-08-07 16:48:49  host: n15-02-07.opera-mini.net

    Kolejny sposob na uzyskanie dostepu do danych operatora. Play schodzi na psy skoro chwyta się takich sposobów

  • 1

    17.  2014-08-07 17:20:28

    Jakbym miał wybierać to już wolę Onet niż google czy temu podobne amerykańskie. Przynajmniej Onet jest Polski

  • 0

    18. ~  2014-08-07 17:32:27  host: public-gprs515044.centertel.pl

    Onet jest polski? :D
    http://tlp.is/3ds

  • -1

    20.  2014-08-07 18:26:39

    Z ta polskością już Wam odbija chyba? Każda spółka zarejestrowana w KRS jest spółka polską! Że właściciel jest zagraniczny? A jest jakaś znacząca firma w tym kraju gdzie nie ma zagranicznego właściciela - albo chociażby współwłaściciela? Rozumiem, że nikt z Was tak ceniących polskość, nie pracuje ani nie ma zamiaru zatrudniać się w takich firmach? U mnie w mieście jest taka firma jedna - szwedzka. Ludzie zarabiają najlepiej w mieście, mają dodatkowe ubezpieczenia wszelkiego rodzaju, rodziny mają wypoczynek zagwarantowany... Naprawdę, można im pokazać gdzie mają się wynosić - do Chin, Indii, może do Rumunii... Śmieszni jesteście z tym kapitałem zagranicznym - może sami zainwestujecie? Znajomemu przy kasie powiedzie, ze jest możliwość zainwestowania? Tylko pytanie, czy dość kasy na część takiego przedsięwzięcia macie/mają w portfelach - razem licząc? ;-)

  • -2

    21. ~  2014-08-07 19:10:07  host: abrn231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po co płacić, skoro np. Chomikuj jest za darmo i to jeszcze bez limitu.

  • -2

    22. ~  2014-08-07 19:19:12  host: public-gprs515044.centertel.pl

    Chomik niedługo padnie.

  • -1

    23. ~  2014-08-07 19:50:23  host: abhq52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po co płacić, w google mam 15GB za darmo.

  • 2

    24. ~  2014-08-07 20:17:48  host: abrn231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @22 skąd ta pewność że padnie?

  • 2

    25.  2014-08-07 20:19:05

    Kurcze, ogarnijcie się co niektórzy. Miej sobie tego chomika czy google i wgrywaj, pobieraj na telefonie. Zobaczymy ile tego wgrasz czy pobierzesz. Tu wyraźnie pisze, że transfer jest za darmo. Płacisz tylko stały abonament za przestrzeń dyskową. Opcja skierowana przede wszystkim dla użytkowników telefonów. Na razie tylko z androidem lecz pewno za jakiś czas dojdą inne systemy.

  • 0

    26.  2014-08-07 20:29:00

    Ciekawe czy w Formule Rodzina wszystkie telefony będą miały dostęp do jednego konta za 5 zł?

  • 0

    27. ~  2014-08-07 20:30:17  host: abtn186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O czym ty mówisz, ja na chomika wgrałem chyba ze 100GB i nadal mogę wgrywać. I nie płacę żadnych, kompletnie żadnych opłat.

  • 0

    28.  2014-08-07 21:09:47

    27@ jaki rodzaj internetu użyłeś do wgrania takiej ilości

  • 0

    29. ~  2014-08-07 21:23:27  host: abtn186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za różnica, ważne że się wgrało.

  • 0

    30.  2014-08-07 21:32:52

    29@ bardzo duża

  • 0

    31. ~JustMe  2014-08-07 21:37:09  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    Ja mam Box 50GB za free....

  • -2

    32. ~orange cloud  2014-08-07 21:45:36  host: public-gprs515172.centertel.pl

    W orange mniejsza pojemność ale za darmo i transfer też jest darmowy i nie pomniejsza pakietu danych. Play zdziera.

  • 0

    33. ~ktry  2014-08-07 22:23:10  host: apn-37-7-69-31.dynamic.gprs.plus.pl

    Box za darmo 50 GB.

  • -1

    34. ~sin  2014-08-07 22:37:12  host: google-proxy-66-249-81-72.google.com

    Po co coś takiego, skoro dysk googla i one drive są za darmo i oferują po 15 Gb

  • 0

    35. ~JustMe  2014-08-07 22:40:16  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @34 Zaraz Ci napisza ze nie do końca za free bo transfer :)
    Ale co wtedy jak jest unlimited? :D

  • 2

    36. ~PlayBoy  2014-08-07 23:01:45  host: host-81-190-233-73.wroclaw.mm.pl

    Skoro Wasz Box, Chomikuj i Google Drive są takie fajne, to pobierzcie sobie na tableta plik ważący 5gb, podczas spotkania z Klientem. Tu właśnie jest zaleta usługi w Play, możecie sobie ten plik pobrać, ponieważ transfer w ramach usługi jest nielimitowany. No tak, ale przecież to całe 4,99zł, a Wam się NALEŻY za darmo.

  • -2

    37.  2014-08-07 23:40:31

    PlayBoy: pobierz sobie plik 5GB przez sieć komórkową podczas spotkania z klientem ;). Tylko nie pisz mi o LTE w play bo każdy wie jak to z tym jest.

  • -2

    38. ~JustMe  2014-08-08 00:15:02  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @36 Przecież jeśli masz nielimitowany internet.....
    Co za różnica?

  • 1

    39. ~  2014-08-08 06:25:43  host: abtn186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @30 prędkość wysyłu nie musi być duża, wystarczy nawet 512kbit/s, co za różnica? O czym ty mówisz? Wyśle się i tak.

  • -1

    40. ~  2014-08-08 06:27:34  host: abtn186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @36 nie każdy chce się wiązać umową. Poza tym w Play/RBM w LTE jest bez limitu więc można ściągnąć 5GB.

  • 0

    41.  2014-08-08 08:48:32

    @40: Do końca roku?

  • -1

    42. ~  2014-08-08 09:08:08  host: 77-253-6-123.adsl.inetia.pl

    Dajcie nam frajerzy swoje dane.

  • 2

    43.  2014-08-08 09:22:50

    niektórzy nie potrafią zrozumieć zalet i wad wszystkich rozwiązań.
    google drive,dropbox itp faktycznie są za darmo ale co z tego ...płacisz za transfer plików na wirtualny dysk w jedną i drugą stronę.nawet jak w ramach usługi jest pakiet danych to rozwiązanie i tak nie jest darmowe...pakiet danych już kosztował a poza tym zmieszamy go sobie.

    przy propozycji play-nawet bez pakietu danych zaszytego w ofercie korzystanie z dysku kosztuje tylko 4,99 (abonament za usługę) i brak opłat za transmisję.

    i teraz niech każdy malkontent odpali kalkulator i policzy ile jego "darmowe" rozwiązanie go kosztuje na pliku np 5gb gdzie w cenniku usługi jest 0,19gr/100kb.

  • -2

    44. ~stz  2014-08-08 09:34:31  host: user-94-254-199-145.play-internet.pl

    Nie kosztuje to nic. Mam ustawione, że wysyłanie plików tylko przez wifi

  • 3

    45.  2014-08-08 09:58:10

    44@A Wi-Fi masz za darmo w domu? Ludzie. Kiedy do was w końcu dotrze, że to jest skierowane do tych co chcą mieć zawsze przy sobie dostęp do plików. Cena wcale nie jest duża jak na takie udogodnienie. A jeśli ktoś tego nie potrzebuje to nie korzysta i tyle. Niestety lecz jak to często u nas bywa. Dasz coś za darmo to i też będą narzekać. Czy warto zakwaszać sobie życie ciągłym narzekaniem.

  • 1

    46. ~PlayBoy  2014-08-08 16:06:14  host: 37-128-61-186.static.ip.netia.com.pl

    @Piotra, jak jest? Ja mam LTE w Play w telefonie i testowałem internet mobilny do komputera, prędkość pomiędzy 13-20Mbit/s, plik 5GB pobiera się w ok 15 min. Jeśli masz z tym problem to podaj maila, wyślę Ci screen z telefonu...

  • -2

    47.  2014-08-08 16:12:13

    46@ Ściemniasz: 15 x 60 = 900 sekund zaokrąglijmy to do 1000 sekund,
    transfer 20 mbit/s to niecałe 3 MB na sekundę, no ale dajmy już te 3 MB, a więc
    1000 s x 3 MB/s = 3000 więc sporo brakuje do 5 GB, nawet do tych oszukanych w kartach pamięci, czyli ok. 4,5

  • -1

    48.  2014-08-08 16:18:25

    Dlaczego minusy? Coś nie tak obliczyłem? Nie jestem wrogiem tej oferty, jest to bardzo fajne rozwiązanie za grosze, lecz to co napisał PlayBoy mija się z prawdą jak Tupolew z lotniskiem w Smoleńsku... mylę się?

  • 1

    49.  2014-08-08 16:29:43

    @45 pewnie że w domu wifi jest za darmo tzn rodzice płacą :) a że kolega ma prapaida to szkoda 5 na rozwiązanie dające pełną mobilność! bo po co komu pakiet danych w smartfonie skoro w domu ma wifi:)...a nie zapomniałem przy tej opcji darmowy transfer:)....ale i tak 5 kosztuje - ZDZIERSTWO I ZŁODZIEJSTWO. przecież 5 przedłuży konto na tydzień.

  • -1

    50. ~  2014-08-08 17:20:48  host: abtn186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @41 na stronie napisane do końca roku. Przeczytaj regulamin.

  • 1

    51.  2014-08-08 18:02:51

    50@ aktualnie do nowych umów to jest na 6 miesięcy. Do końca roku było w starych aktywacjach, czyli tych zawieranych do lipca.

  • 1

    52. ~PlayBoy  2014-08-08 18:10:24  host: 37-128-61-186.static.ip.netia.com.pl

    @Wiksa11 - napisałem "około"15 min jeśli już tak bardzo zależy Ci na szczegółach. Mój post odnosił się do samego faktu poprawnego działania LTE w Play a nie ilości GB którą można pobrać w ciągu 15 minut.

  • 0

    53. ~jaroszej  2014-09-17 01:46:12  host: 89-73-72-216.dynamic.chello.pl

    Jak ti cos wyłączyć?

  • 0

    54. ~sryl  2015-04-08 18:19:55  host: host-46-186-38-199.dynamic.mm.pl

    25 GB ale mi rewelka ? to parodja.

  • 0

    55. ~sryl  2015-04-08 18:20:34  host: host-46-186-38-199.dynamic.mm.pl

    oczywiście parodia

Dodaj swoją opinię