Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chiny potęgą w produkcji komórek

Chiny potęgą w produkcji komórek

WitekT 13 Lutego 2006 12:21

0 0

W 2005 roku Chiny wytworzyły o 56% więcej komórek niż rok wcześniej. Poziom produkcji sięgnął 228 mln sztuk. Wliczają się w nią w znakomitej większości przypadków zachodnie marki, których urządzenia powstają w Chinach.

W światowej produkcji, szacowanej w 2005 roku na około 800 mln, Chiny mają 28,5%.

Wartość wytworzonego sprzętu także uległa w porównaniu do 2004 roku zwiększeniu, choć jego poziom nie był identyczny ze wzrostem dostaw. Tu zanotowano 45,7% wzrostu.
Oblicza się, że z dostarczonych telefonów około 95% to modele markowe znanych firm międzynarodowych. Sprzęt chińskich dostawców to tylko 10 mln sztuk.

Na szczycie chińskich dostawców znalazła się firma Ningbo Bird z wynikiem 6 mln telefonów. W 2004 roku wynik tej firmy był dużo gorszy, bo sięgał 3,37 mln. Kolejnym lokalnym producentem okazało się Lenovo, które poza chińskim rynkiem rozgląda się za odbiorcami na Środkowym Wschodzie, w Afryce i południowo-wschodniej części Azji.

Źródło tekstu: pclab.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2006-03-18 13:44:17

    ja sobie kupiłem birda m08 i to chyba najlepszy fonik jaki miałem... szkoda, że bird tak słabo rozglada się za obcymi rynkami... a robią naprawdę przyzwoite fony.. Wiele ludzi nawet nie słyszało o tej firmie.. wśród wielu marek na stronach internetowych nawet birda nie uwzględniają... a szkoda..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet